Податкова Чернівців запрошує фрілансерів задекларувати доходи

- 27.01.2016 10:41
Податкова Чернівців запрошує фрілансерів задекларувати доходи

Платники податку, які отримують доходи від громадян, які не є податковими агентами, зобов’язані до 1 травня задекларувати свої доходи та сплатити податки.

Найчастіше неоподатковувані доходи отримують репетитори, ведучі весіль та інших свят, няні, прибиральниці та інші фрілансери.

Як розповіла начальник відділу адміністрування доходів і зборів самозайнятих осіб ДПІ у м. Чернівцях Оксана Крамар громадяни, які у 2015 році не були зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надавали репетиторські послуги фізичним особам, організовували свята, наглядали за дітьми, надавали клінінгові послуги тощо, повинні задекларувати свої доходи. А відтак, нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15 % або 20 % залежно від розміру доходу, а також військовий збір за ставкою 1,5%.

Як відомо, ще давньогрецький оратор Лісій брав немалі гроші за надання уроків із красномовства. Не гребували підробітками Франко, Чехов і Лєсков. І сьогодні чимало пропозицій підзаробити для освідчених і талановитих людей, які, на жаль, не завжди діляться частиною своїх прибутків із державою.

«Якщо декларація самостійно не  подана платником податків, контролюючим органом будуть вживатися контрольно-перевірочні заходи і самостійно буде визначатися сума податку, яка підлягає сплаті, але уже із нарахуванням штрафних санкцій у розмірі 25% від суми не сплаченого податку. Якщо ж доходи задекларовано, а податок не сплачено, то при затримці до 30 календарних днів штрафна санкція складає 10 відсотків суми податкового боргу; а при затримці більше 30 календарних днів, - вже 20 відсотків. Крім того, передбачено ще й адміністративну відповідальність,- нагадала посадовець.

Декларацію можна подати особисто, або через уповноважену особу; відправити поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; передати засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.

Державна податкова інспекція у м. Чернівцях запрошує усіх чернівчан своєчасно задекларувати свої доходи! Чекаємо на декларантів у Центрі обслуговування платників за адресою: Героїв Майдану, 200-А.

Сектор комунікацій ДПІ у м. Чернівцях 


Ключові слова: доходи фрілансерів, ведучі весіль доходи, декларування доходів Чернівці, Чернівці податкова

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Нового Папу Римського обрано! Символ віри та надії: білий дим над Сикстинською капелою
- 08.05.2025 20:28
Новый Папа Римский избран 8 мая 2025 года Белый дым над Ватиканом: католический мир встретил нового Папу Римского
- 08.05.2025 20:22
Подвійне вбивство поблизу Києва сусід вбив військового та тещу.Відео Поліція Київської області затримала чоловіка, якого підозрюють у вбивстві
- 08.05.2025 16:18
Як подати на розлучення в Україні: покрокова інструкція та необхідні документи Процедура розірвання шлюбу в Україні може здатися складною, особливо якщо
- 07.05.2025 09:36
Шкідливе морозиво на полицях магазинів України Фахівці з харчової безпеки попереджають про небезпеку так званого морозива з
- 06.05.2025 13:36
Вредное мороженое на полках магазинов Украины Это мороженое лучше оставить на полке: что не стоит покупать в магазинах Украины
- 05.05.2025 11:43
Трамп зробив заяви щодо шляхів врегулювання війни між Україною та Росіє Президент США Дональд Трамп зробив низку гучних заяв щодо можливих
- 05.05.2025 11:38
Трамп выразил осторожный оптимизм в отношении будущего мирного соглашения На вопрос о том, планирует ли он в ближайшем будущем встретиться с президентом
- 05.05.2025 11:36
Оформление гражданства Румынии: новый список документов на 2025 год С марта - апреля 2025 года в Румынии вступили в силу обновлённые требования к
- 05.05.2025 10:43

Всі новини