В университеті Чернівців пройшов день Європи
- 25.05.2009 02:02День Європи в ЧНУ
“Шлях до Європи є довгим і складним, але цей шлях слід пройти, і за 35 км, по той бік кордону, румуни тримають кулаки за вас на цьому шляху”, – зазначив в. о. Генерального консула Румунії в Чернівцях Дорін Попеску на святкуванні Днів Європи, які нещодавно проходили у Чернівецькому університеті.
Того дня у ЧНУ відбулася низка заходів, приурочених до Дня Європи. У Червоній залі Резиденції пройшов круглий стіл на тему “Україна на шляху до Євросоюзу: перспективи членства” за участю керівництва, студентів ЧНУ, в.о. Генерального консула Румунії в Чернівцях Доріна Попеску, студентів кафедри Інтеркультурних студій Центрально-Східної Європи Варшавського університету на чолі з керівником доктором Йоанною Ґеткою.
Вітаючи учасників круглого столу, п. Дорін Попеску відзначив, що наш університет є найповажніший, найактивніший і найкращий партнер Генерального консульства Румунії в Чернівцях. ЧНУ має найбільш проєвропейську орієнтацію і найбільше співпрацює з вищими навчальними закладами Румунії. Наш університет може бути прикладом для інших вузів у своїй відкритості до співпраці з румунськими та європейськими університетами. Як доказ цієї відкритості в ЧНУ існує кафедра румунської та класичної філології, де навчаються студенти-українці румунського походження і мають нагоду отримати вищу освіту рідною румунською мовою.
Також П. Попеску відзначив, що Румунія готова поділитися з Україною своїм досвідом, який вона отримала від старших членів Європейського Союзу та підтримати нашу державу на шляху євроінтеграції.
Юрій Лопатинський, проректор з міжнародних відносин ЧНУ зауважив: “Ні в кого не викликає сумнівів те, що Україна – це європейська країна. Хоча в економічному, політичному плані вона, на жаль, ще не досягла рівня країн Європейського Союзу. Але ми йдемо цим шляхом. Історія перебування у європейському просторі й транскордонне співробітництво наближають Буковину до Європи, але Схід України дещо відстає в цьому плані.
У ЧНУ ми докладаємо багато зусиль, щоб інтегруватися в Європу на різних рівнях – і на науковому, і на освітньому. Зростає кількість студентів та викладачів, які побували за кордоном за різними програмами. Наш університет також відвідує багато зарубіжних представників на різному рівні. Зокрема, за три останні дні ЧНУ відвідало вісім зарубіжних делегацій. Це свідчить, що інтерес до нашого університету з боку європейських партнерів і ми повинні скористатися цими можливостями та налагодити співпрацю із зарубіжними партнерами і в науковому, і в освітньому, і в культурному плані. І це буде тим стратегічним кроком, який нас дійсно наблизить до Європи.
Сподіваюсь, що ви доживете до тих часів, коли Україна буде інтегрована до Європи та стане повноправним членом Європейського Союзу”, – додав Юрій Лопатинський.
Від імені польських студентів виступила їхній керівник доктор Йоанна Ґетка. Вона відзначила той факт, що стосунки між Україною і Польщею тривають ще з ХІІІ століття. Вони не завжди були позитивними, про що не варто забувати. Проте слід пам’ятати також і про приємні моменти у нашій спільній історії.
„Наша кафедра, – зауважила доктор Йоанна Ґетка, – є культурознавчою і намагається відсторонитися від політичних проблем. Нам набагато ближчими є справи культури та українсько-польських контактів. Щодо політичних умов у сучасній Європі, то вони є такими, якими є. Але можу сказати від себе та від імені нашої молоді, що ми палко підтримуємо прагнення України вступити до Євросоюзу. Саме молодь буде мати вирішальний голос у всіх наступних політичних подіях. Тому сподіваємося, що вже ваше покоління дочекається вступу України до Євросоюзу, і що це буде дуже скоро”.
Після дискусії щодо перспектив членства України в Євросоюзі студенти та науковці ЧНУ виголосили реферати на тему “Основні етапи співробітництва України з ЄС” (Сергій Бостан “Інтеграція українських молодіжних та студентських організацій до відповідних молодіжних організацій Європейського Союзу”, Леся Воронюк “Євроінтеграційні інформаційні кампанії”, Юлія Федів “Європейський вимір українсько-німецької співпраці”).
Також у Науковій бібліотеці ЧНУ відкрито тематичну виставку “Європейський Союз та взаємовідносини Україна-ЄС”.
Джерело: www.chnu.cv.ua
Коментарі (0)
Другие новости:
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56
- 09.12.2024 20:24
- 06.12.2024 23:20
- 06.12.2024 18:24
- 06.12.2024 17:19
- 06.12.2024 15:44
- 03.12.2024 16:53