Декоративні кролики: догляд та поради
- 03.01.2011 21:54Кролики декоративні: деякі особливості утримання в домашніх умовах
Одним з найпопулярніших тварин останнім часом стали карликові кролики. Вони абсолютно чарівні й, завдяки невеликим розмірам (дорослі кролики досягають розмірів угодованої кішки), користуються любов'ю не тільки дітей, а й дорослих.
Як і будь-яке інше домашнє тварина, кролики вимагають знання деяких правил по утриманню та догляду. Перш за все, слід мати на увазі, що за кроликами потрібно регулярно доглядати: включаючи вихідні та святкові дні, а також під час шкільних канікул і відпусток. В останньому випадку, отже, необхідно продумати заздалегідь, чи будете ви брати кролика з собою в подорож, чи залишати його з вашими друзями, які люблять кроликів, так само, як і ви.
Кролики - цілком милі й спокійні тварини, і, незважаючи на свою природну полохливість, можуть бути зовсім ручними, якщо з ними регулярно спілкуватися. На волі кролики живуть сім'ями, тому самотній кролик у клітці обов'язково буде нудьгувати, якщо його не випускати побігати або пострибати, якщо його не гладити і не брати на руки. Ідеально тримати двох, а якщо розміри клітини (чи вольєра) дозволяють, то й трьох кроликів. Але це мають бути обов'язково самки. Краще всього, якщо це будуть сестрички з одного посліду, які вже давно звикли жити разом в дружбі і злагоді. Самці ж рано чи пізно почнуть битися, причому серйозно. Можна придбати і подружньою парою кроликів, що, звичайно, дуже цікаво. Але в цьому випадку, слід мати на увазі, що плодитися вони будуть, в буквальному сенсі слова, «як кролики»: у посліді буває вісім або більше кроленят, а самих приплодів може бути сім на рік!
Не намагайтеся (якщо ви, звичайно, не займаєтеся розведенням кроликів професійно) придбавати високопородних тварин: це накладає на господаря певні зобов'язання - від необхідності брати участь у виставках до не менш заморочливого участі у розведенні. Так що в тому випадку, якщо ви вирішили пов'язати своє життя з кроликом - орієнтуйтеся, перш за все, на здорове, веселе, рухливе тварина.
У здорової крольчонка повинна бути чиста, блискуча шерсть, гладка, без лисин та лупи. Очі повинні бути ясні, без будь-яких виділень. Ніс і вуха кролика теж повинні бути чистими. Вірніше всього набувати кроленят, вік яких становить 45 дней.После вакцинації.
Клітку або вольєра для кролика можна купити в магазині, а можна зробити самим. Вона повинна бути достатньо простора, сконструйована так, щоб її можна було легко чистити, і вона повинна погано піддаватися «гризеніе». Клітка повинна стояти на світлому теплому місці, але не біля опалювальних приладів, не на прямому сонці і не на протязі. Клітка для кролика повинна бути встановлена так, щоб він міг спостерігати за людьми або хоча б їх чути. Одного або двох карликових кроликам потрібна клітка приблизно 150 × 60 × 50 см, в крайньому випадку, її розміри можна скоротити до 90 × 50 × 50 см. Дверцята клітки повинні замикатися надійно.
Коли молодий кролик прибуде додому, посадіть його в клітку, в якій є заздалегідь приготований корм і вода і залиште звірка на деякий час у спокої. Він повинен відпочити після переїзду і освоїти свою нову, постійну квартиру. Тільки на наступний день можна показувати кролика своїм друзям (за умови, що вони не будуть брати його в руки) і потихеньку починати його приручати. Якщо кролика часто, але потроху брати в руки, то він досить швидко перестає боятися людей, з якими він живе в одній квартирі. Звичайно ж, не можна кролика тискати. Крім того, слід пам'ятати, що ні в якому разі не можна кролика піднімати за вуха, упускати і дозволяти йому стрибати навіть з невеликої висоти. Зістрибувати кролику можна вирішувати тільки з таких «висот», на які він застрибнув сам.
При гарному догляді ніяких особливих проблем з вмістом кролика і з його здоров'ям виникати не буде.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00