Чернівецькі мас-медіа дивляться у майбутнє з оптимізмом
- 03.02.2009 15:5930 січня у будинку звукозапису Національної радіокомпанії України відбулося підсумкове розширене засідання колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України, у якому від Буковини взяли участь генеральний директор Чернівецької державної телерадіокомпанії Любов Годнюк, директор обласного радіотелевізійного передавального центру Олександр Александров, директор ВАТ «Чернівецька обласна друкарня» Олександр Тарбінський, начальник управління інформації та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації Богдан Онуфрик. З доповіддю «Про підсумки роботи Державного комітету телебачення та радіомовлення України у 2008 році та основні завдання на 2009 рік» виступив тимчасово виконуючий обов'язки Голови Комітету Анатолій Мураховський.
Він зазначив, що у минулому році було визначено 5 пріоритетів роботи Держкомтелерадіо, зокрема: розроблення концепції створення системи Суспільного телебачення і радіомовлення; участь у впровадженні цифрового телерадіомовлення; реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації; створення сприятливих умов для забезпечення розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження, забезпечення належного рівня поінформованості громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
За минулий рік, за словами доповідача, Держкомтелерадіо вдалося досягти суттєвих результатів у реалізації пріоритетних завдань. Водночас, на порядку денному залишається питання реформування державних і комунальних засобів масової інформації і Комітетом проводиться робота з підготовки галузі до змін. Ще одне важливе завдання - впровадження цифрового телерадіомовлення. Комітет разом з Мінтрансзв'язку та Нацрадою з питань телебачення і радіомовлення працює над вдосконаленням проекту Державної програми впровадження цифрового мовлення. Кабінетом Міністрів України затверджено державні цільові програми інформування громадськості з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки. Важливим напрямком роботи Комітету, відзначив у своєму виступі Анатолій Мураховський, є створення сприятливих умов для забезпечення розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження і сьогодні можна впевнено говорити про позитивну динаміку. Завдяки підтримці держави збільшилась кількість виданих книг. Так, впродовж минулого року до «Книжкової палати України ім. Івана Федорова» надійшло 27057 назв книг і брошур загальним тиражем 52087,2 тис. примірників, що, порівняно з аналогічним періодом 2007 року, становить 126,2 %. Українською мовою випущено 14348 друкованих одиниць книжок і брошур загальним тиражем 29000,0 тис. примірників, що, порівняно з аналогічним періодом 2007 року, становить 136,3%.
Верховною Радою України прийнято розроблений Держкомтелерадіо Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні», яким продовжено дію пільгового режиму оподаткування для суб'єктів видавничої справи до 2015 року.
Одним з важелів стимулювання видавничої справи в Україні, як підкреслив доповідач, є випуск книг за бюджетною програмою «Українська книга». Так, минулого року до Програми було внесено 221 книжкове видання 62-х видавництв та видавничих організацій України. Згідно з укладеними договорами 182 видання профінансовано частково на 60 відсотків, 39 видань профінансовано повністю. В рамках програми «Українська книга» на сьогодні вже побачили світ 200 книжкових видань. З метою забезпечення подальшого розвитку вітчизняного книжкового ринку, зміцнення позицій національних виробників друкованої продукції Верховною Радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні». Урядом затверджено Концепцію Державної цільової програми популяризації вітчизняної книговидавничої продукції на 2009-2012 роки, а також вимоги щодо функціонування об'єктів роздрібної торгівлі книжковою продукцією. Анатолій Мураховський у своїй доповіді зупинився на ключових завданнях Комітету на 2009 рік. За його словами, у сфері інформаційної політики та безпеки Держкомтелерадіо необхідно забезпечити виконання Указу Президента «Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України» та завершити роботу з підготовки проекту Концепції національної інформаційної політики.
Ключовими завданнями у сфері телерадіомовлення є продовження роботи щодо створення системи суспільного телебачення і радіомовлення, участь в доопрацюванні Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення з урахуванням пропозицій Комітету щодо використання потенціалу концерну РРТ та розширення вітчизняного мовлення на території інших держав, у тому числі іноземними мовами. У поточному році необхідно також вирішити питання організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи інформаційного центру «Євро 20012-Україна», організувати на належному рівні роботу регіональних інформаційних центрів, поглибити співпрацю України та Польщі.
«Ми з оптимізмом дивимося у майбутнє і переконані, що прогресивні реформи, які започатковані Комітетом, будуть успішно реалізовані», - зазначив Анатолій Мураховський. На підсумковій колегії Держкомтелерадіо виступили також голова Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка Микола Жулинський, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко, президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук та інші.
Джерело: http://www.oda.cv.ua
Коментарі (1)
Другие новости:
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56
- 09.12.2024 20:24
- 06.12.2024 23:20
- 06.12.2024 18:24
- 06.12.2024 17:19
- 06.12.2024 15:44
- 03.12.2024 16:53
Какой застой...