Цистит - причини, психосоматика

- 26.01.2024 20:18
Цистит - причини, психосоматика

 Чому жінки так часто страждають від циститу: як усунути цю недугу за допомогою психосоматики та психологічного підходу?
Цистит - одне з найпоширеніших захворювань. За статистикою іноді з ним зіштовхуються від 50 до 90% жінок, причому з віком ймовірність появи запалення сечового міхура зростає. При цьому цистит може розвинутись не тільки через інфекцію або на тлі переохолодження, але й з психологічних причин.

Чому жінки так часто страждають від циститу: як усунути цю недугу за допомогою психосоматики

Цистит - це запалення слизової оболонки сечового міхура, що супроводжується вираженим больовим синдромом. Саме з циститом пов'язане помилкове припущення, ніби він спричинений територіальним конфліктом, який ґрунтується на тому, що «людина не може помітити свої межі». На жаль, це правило працює тільки у ветеринарії, тому що сечовий міхур людини жодним чином не пов'язаний із «позначкою території».

Не займайтеся самолікуванням!
У наших статтях ми збираємо останні наукові дані та думки авторитетних експертів у галузі здоров'я. Але пам'ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Почнемо з тіла: основу розвитку гострого циститу лежить бактеріальна чи вірусна інфекція. І такий цистит, як правило, виникає після переохолодження чи застуди, піддається лікуванню та не потребує додаткових методів лікування за типом психосоматичного підходу.

Переходимо до психосоматики тоді, коли запальний процес стає хронічним – коли загострення циститу трапляються від 3-4 разів на рік, коли терапія не дає очікуваного результату. Попри це лікування слід продовжувати, змінивши схеми медикаментозної терапії.
В основі розвитку циститу лежить заборона на прояв емоцій, думок і почуттів, які утворилися в ситуації, що травмує — вони вкрай неприємні, що запалюють зсередини, але їх не можна відпустити, тому доводиться тримати їх у собі.

Також причини можна розділити на поверхневі та глибинні.

  • Поверхневі причини:
  • почуття сорому
  • втрата інтимної самоцінності
  • страх виявляти емоції (негативні та позитивні)
  • страх заявити про себе, проявляти себе справжнього
  • дитячі психотравми, пов'язані з пригніченою сексуальністю
  • Глибинні, приховані причини:
  • опір придушенню та примусу
  • страх бути пошкодженим через чужу думку чи дію
  • заборонені собі пригнічені думки (сприймаються як «брудні» та «порочні»)

Функція сечового міхура - утримання та виведення сечі. Те саме відбувається і з «відпрацьованими емоціями минулого», які потрібно відпустити та вивести із самого себе. Але зробити це складно, тому що не можна просити допомоги, не можна розповідати особисте про себе, і загалом соромно про таке говорити вголос.

Які це емоції? А це вже інше питання. Тут включається особиста історія, і в кожного пацієнта з циститом завжди свої емоції, свої думки, свої ситуації, що ушкоджують минуле. Щоб до них докопатися, треба згадати, що вас колись пошкодило, і розібратися з тим, що відбувається зараз.
Потім потрібно вибрати для себе найкращий варіант проживання цього болю. Насамперед дивіться саме на стан втрати самоцінності — це наші глибокі переживання, які ми ховаємо від інших людей, пов'язані з установками «я не зможу», «я не впораюся», «Мені страшно за це взятися».

Потрібно розуміти, що локалізація запалення також пов'язана і з емоційними переживаннями, що виникли в той момент, коли цистит розвинувся вперше. Це важливо для комплексної роботи та розуміння первинних причин. Також можна використовувати позитивні афірмації (але тільки в руслі комплексної роботи з негативними установками):

«Я несу відповідальність за своє життя, саме я можу зробити його щасливим»
«Я перебуваю у повній безпеці»
«Я здатний докласти зусиль для вирішення розбіжностей у відносинах»
"Я розумію свої почуття і можу знайти їм адекватне пояснення"
Робота з емоціями буде пов'язана як з пошуком негативних установок, так і з внутрішньою опорою, а саме з підвищенням емоційного резерву для проживання травми.


Ключові слова: Жіноча психологія психосоматика цистит

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Event Videographer London In the vibrant city of London, where history meets
- 22.02.2024 12:46
Набір охочих долучитися до відновлення деокупованих територій триває На поточний момент, в кадровий резерв для державної служби на ДОТ
- 20.02.2024 11:33
Майже 20 тисяч молодят подали заявки на реєстрацію шлюбу через портал Дія Найбільше онлайн-заяв подали мешканці Києва,
- 19.02.2024 18:39
У Чернівецькому районі чоловік намагався підкупити поліцейських: розпочато розслідування 35-річний житель села Верхні Петрівці, щоб уникнути адміністративної
- 16.02.2024 12:22
Зелена карта: ціна та процес оформлення Зелена карта: ціна
- 16.02.2024 12:18
Українці зняли рекордну суму депозитів за січень Згідно звіту Нацбанку, загальне зменшення обсягу депозитів резидентів
- 13.02.2024 14:34
Одним з пріоритетних завдань поліції Буковини залишається запобігання та протидія домашньому насильству Співробітники Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій
- 13.02.2024 14:30
Сьогодні в Україні змінюються правила виїзду рейсових автобусів за кордон Масштабування системи "єЧерга" для автобусів є
- 12.02.2024 13:19
Як отримати громадянство Румунії: умови для оформлення в 2024 році Популярним варіантом для переїзду до Європейського Союзу, отримання всіх прав
- 12.02.2024 11:57
У Чернівецькій області поліцейські перекрили канал розповсюдження особливо небезпечних наркотиків Співробітники поліції вже повідомили про підозру буковинцю, який
- 09.02.2024 15:50

Всі новини