Тест для дитини Баранчик у пляшці - як правильно його робити?

- 28.11.2023 16:26
Тест для дитини Баранчик у пляшці - як правильно його робити?

Методика є проективною, спрямована на виявлення психологічного стану дитини в процесі розвитку в утробі матері, як йому там було, як він упорався з родовою травмою. Так само за цією методикою можна визначити психологічний клімат у сім'ї. Можна тестувати як дитину за цією методикою, так і дорослого.

Час проведення методики — індивідуально. Залежить від особливостей тестованого, хтось може за 20 хвилин упоратися, комусь знадобиться і 40.

Інструментарій: 1) 2 аркуші паперу А4 2) Кольорові олівці або 1 простий олівець

Намалюйте баранчик у пляшці. Після того, як буде виконано малюнок, піддослідному пропонується на другому аркуші записати відповіді на такі запитання: 1) Як почувається баранець? 2) Як почувається пляшка? 3) Про що мріє баранець? 4) Про що мріє пляшка? 5) Чого турбує баранчика? 6) Що може турбувати пляшку?

Баранець – символізує автора роботи. Наскільки яскраво, чітко, пухнасто промальований баранчик, настільки легко, позитивно та сприятливо людина почувається у батьківській родині і навпаки. Наявність добре промальованих ріжок та ніг – це знак упертості, боротьби та відстоювання своєї думки, можливість наявності опору дитини по відношенню до батьків. Роги та копита часто зустрічаються в роботах підлітків, коли відбувається процес психологічного та емоційного відділення від батьківської сім'ї. Якщо автор зображує баранчика у негативному образі, це сприймається як неприйняття себе.

Пляшка – символ батьківської сім'ї. Обриси пляшки мають значення. М'які, плавні, округлі форми пляшки – може трактуватися як близькість автора роботи до мами, і символізує потребу її уваги та її турботі, оцінці. Більш різкі, незграбні форми пляшки – у характері автора роботи переважають батьківське початок, батьківські риси характеру.

Велике значення надається положенню баранчика у пляшці. Якщо баранець твердо стоїть на ногах на дні пляшки це означає, що автор роботи перебуває в сім'ї, де відчуває стабільність, стійкість. Пляшка може бути зображена як у горизонтальному, так і у вертикальному положенні. Спрямованість баранчика до шийки пляшки може трактуватися, як бажання вийти з пляшки і відокремитися від батьківської родини. Можливий варіант: коли баранець перебуває в протилежному положенні – спиною до шийки пляшки та обличчям до денця, це трактується, як не бажання випробуваного залишати батьківську сім'ю, наявність, наявність побоювань пов'язаних з самостійністю.

Слід звернути особливу увагу на шийку, порівняти з розмірами баранчика. Чи відповідають розміри баранчика величині шийки пляшки? Чи зможе баранець за бажання вийти з пляшки? Чи може баранець більший за шийку? А може, йому тільки здається, що він може покинути пляшку? І чи взагалі хоче баранець вийти з пляшки?

Трапляються роботи, в яких шийка закрита пробкою, це може трактуватися як прояв гіперопіки, автор роботи відчуває себе під контролем з боку батьків, всі рішення приймаються за нього, і він явно не скоро буде готовий до самостійності та відокремлення від батьківської родини. Коли внутрішній простір пляшки прикрашається елементами інтер'єру, створюється замкнутий затишний мікроклімат, це свідчить про надмірну батьківську опіку, і про те, що автор роботи сприймає таку опіку позитивно. Батьки оточують усім необхідним і тим самим позбавляють дитину права на прийняття самостійних рішень та можливості уявлення про життя за межами сім'ї, це може бути причинами невпевненості в собі, соціальної несміливості дитини. Коли пляшку надбито або розбито, це може трактуватися як наявність психологічних травм, пережитих дитиною в батьківській сім'ї.

ВАЖЛИВО: пам'ятайте, що головний ЕКСПЕРТ у будь-якій методиці – АВТОР роботи! Усі інтерпретації УМОВИ. Задавайте більше питань, тоді буде користь від методики)) ... Будь ласка, не вішайте ярликів, будьте гнучкими у діагностиці.


Ключові слова: тест барашок у пляшке, тест барашок у бутилці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Event Videographer London In the vibrant city of London, where history meets
- 22.02.2024 12:46
Набір охочих долучитися до відновлення деокупованих територій триває На поточний момент, в кадровий резерв для державної служби на ДОТ
- 20.02.2024 11:33
Майже 20 тисяч молодят подали заявки на реєстрацію шлюбу через портал Дія Найбільше онлайн-заяв подали мешканці Києва,
- 19.02.2024 18:39
У Чернівецькому районі чоловік намагався підкупити поліцейських: розпочато розслідування 35-річний житель села Верхні Петрівці, щоб уникнути адміністративної
- 16.02.2024 12:22
Зелена карта: ціна та процес оформлення Зелена карта: ціна
- 16.02.2024 12:18
Українці зняли рекордну суму депозитів за січень Згідно звіту Нацбанку, загальне зменшення обсягу депозитів резидентів
- 13.02.2024 14:34
Одним з пріоритетних завдань поліції Буковини залишається запобігання та протидія домашньому насильству Співробітники Управління превентивної діяльності ГУНП в Чернівецькій
- 13.02.2024 14:30
Сьогодні в Україні змінюються правила виїзду рейсових автобусів за кордон Масштабування системи "єЧерга" для автобусів є
- 12.02.2024 13:19
Як отримати громадянство Румунії: умови для оформлення в 2024 році Популярним варіантом для переїзду до Європейського Союзу, отримання всіх прав
- 12.02.2024 11:57
У Чернівецькій області поліцейські перекрили канал розповсюдження особливо небезпечних наркотиків Співробітники поліції вже повідомили про підозру буковинцю, який
- 09.02.2024 15:50

Всі новини