Комітет британського Парламенту: Звідки йде Захід, туди приходить „Вагнер“

- 20.07.2023 14:22
Комітет британського Парламенту: Звідки йде Захід, туди приходить „Вагнер“

Комітет британського Парламенту критикує уряд за недооцінку ПВК «Вагнер»: «Звідки йде Захід, туди приходить „Вагнер“»

Комітет з міжнародних справ Палати громад британського Парламенту опублікував очікувану 82-сторінкову доповідь про діяльність ПВК «Вагнер», переважно в країнах Африки.

Доповідь написана за відкритими джерелами, а також свідченнями «колишнього старшого бойовика „Вагнера“» (його ім'я не розкривається; анонімізовані письмові свідчення цієї людини було опубліковано 20 липня). У ньому аналізується діяльність цієї структури у семи країнах: Україні, Сирії, Центральноафриканській Республіці, Судані, Лівії, Мозамбіку та Малі.

Але головний пафос документа стосується реакцію британського уряду.

«За 10 років з утворення Мережі „Вагнера“ уряд Сполученого Королівства так і не мав зв'язної стратегії, а зусиль, покликаних осмислено боротися з „Вагнером“, були відсутні. Це дозволило мережі розростись, запустити щупальця вглиб Африки та експлуатувати країни, що стоять на колінах через конфлікти та нестабільність. Звідки йде Захід, туди приходить „Вагнер“, який у стражданнях бачить вдалі для себе можливості, а в хаосі — наживу», — заявила голова комітету, консерватор Алісія Кернс.

Парламентарії закликають, по-перше, пропонувати нестабільним країнам власні послуги, щоб вони не були змушені покладатися на «Вагнер», і, по-друге, рішучіше застосовувати санкції до тих, хто фінансує цю структуру — санкцій, на їхню думку, недостатньо. "Ми не переконані, що введені урядом "санкції" проти цієї групи дійсно охоплюють складну павутину структур, що лежать під нею", - заявила Кернс.

Після червневого заколоту Пригожина майбутнє «Вагнера» залишається незрозумілим, але парламентарі зазначають, що ця структура і раніше була здатна гнучко змінювати конфігурацію.

"У момент, коли мережа найбільш вразлива - а годинник цокає, - настав час діяти", - підкреслює вона.

Крім колишнього бойовика «Вагнера», який нині живе на Заході, але зберігає зв'язок із товаришами по службі, комітет серед інших свідків заслухав Михайла Ходорковського та дослідника Bellingcat Христа Грозєва

Джерело: Фото ілюстрація


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Астенія: коли втома стає хронічною В сучасному світі постійного стресу, швидкого ритму життя та великої
- 02.10.2024 18:24
Как получить Green Card в США: правила и требования Результаты лотереи можно будет узнать в мае 2025 года на официальном сайте программы.
- 01.10.2024 11:42
США виділять $5,55 мільярда на озброєння та обладнання для України Держсекретар США Ентоні Блінкен підтвердив плани уряду
- 30.09.2024 10:38
Ураган «Хелен» обрушився на Флориду: у штаті запровадили режим НС Троє людей загинули, понад 70 тисяч евакуйовано
- 27.09.2024 11:22
Ракетний обстріл по управлінню поліції в Кривому Розі Близько 9:15 ворог завдав удар по районному управлінню поліції
- 27.09.2024 11:17
Справка с места работы шаблон скачать в формате doc. Справка с места работы — это официальный документ, который подтверждает факт
- 27.09.2024 09:26
Головне в Україні на вересень 2024 Однією з головних подій стала зустріч Президента України
- 26.09.2024 10:55

Всі новини