Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти

- 08.05.2023 09:18
Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти

Необхідно навчити дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти. Поради психолога Вікторії Корєтнік

Сварки – природна частина розвитку та становлення особистості. Перші конфлікти у дітей виникають уже в 1-2 роки з батьками, малюками у пісочниці.

Навчіть дитину самостійно вирішувати будь-які конфлікти.
Діти будь-якого віку часто сваряться, намагаються поділити іграшки та солодощі. У міру дорослішання конфлікти стають серйознішими, можуть відбиватися на навчанні та відносинах у сім'ї. Завдання батьків – навчити дитину вирішувати проблеми самостійно без агресії, правильно та акуратно уникати сварок та скандалів, радить Vospitaj.

Деякі дорослі практично використовують методи вирішення конфліктних ситуацій, подаючи дітям негативний приклад власним поведінкою. Дитина отримує спотворену інформацію з телепередач, жорстоких фільмів та інтернету. Навчіть його правильному виходу зі суперечки та сварок, привчайте виходити з конфлікту мирним шляхом.

Дитині корисно вирішувати конфлікти самостійно.

Користь конфліктів для дитини

Сварки – природна частина розвитку та становлення особистості. Перші конфлікти у дітей виникають уже в 1-2 роки з батьками, малюками у пісочниці. Вони починають шукати власне «я», намагаються відстояти свої бажання та потреби. Сварки виливаються у першу серйозну кризу трирічного віку.

Поступово конфліктні ситуації стають дедалі гострішими і складнішими. Діти починають ділити територію з однолітками у школі та дворі, шукають своє місце у соціальній групі. Якщо не спрямовувати ситуацію в мирне русло, вона може призвести до серйозних наслідків.

Психологи впевнені, що з дитячих конфліктів можна і потрібно мати користь. З їх допомогою дитина стає більш самостійною, впевненою у собі, вчиться захищатися. Тому їх не слід уникати: важливо вчити дитину різним способам погашення спірних ситуацій без шкоди та бійок.

Вчимо дітей конфліктувати правильно: поради психологів

Батьки мають пояснити дитині, що уникнути конфліктних ситуацій неможливо. Поступово та ненав'язливо слід обговорювати різні випадки, подаючи інформацію за віком та рівнем мислення. Прості поради допоможуть навчити дитину вирішувати суперечки обережно та правильно.

Спробувати домовитись

Необхідно пояснити дітям, що багато конфліктів можна вирішити мирним шляхом без бійок та образ. Краще використовувати словесні докази та аргументи, щоб довести правоту без куркулів. Навчіть їх правильно висловлювати власні емоції: "Мені тиснути, що так сталося", "Я неправильно тебе зрозумів". Це допомагає уникнути помилкових звинувачень і знижує напруження пристрастей.

Правильно оцінити ситуацію

Підлітків можна вчити заздалегідь оцінювати та подумки опрацьовувати ситуацію. Якщо вони розуміють, що назріває конфлікт, слід запобігти небезпечним наслідкам. Наприклад, якщо у класі назріває бійка, краще звернутися до педагога, не брати участь у з'ясуванні стосунків.

Використовувати різні методи

Вчіть дітей вирішувати конфлікти у різний спосіб. Поясніть, що в деяких ситуаціях краще відступити і втекти, ніж битися із сильним суперником. Спробуйте разом опрацювати методи вирішення ситуацій, щоб у скрутну хвилину малюк не розгубився, діяв упевнено та розумно. Поділіться історіями із власного досвіду.

Вміння керувати гнівом

Цьому важливому навику необхідно вчитися з дитинства. Під час конфлікту кров закипає, людині важко стримати емоції. Поясніть, що при наростанні суперечки знизити рівень гніву можна правильним диханням: повільно і глибоко вдихати на три рахунки, без поспіху видихати на п'ять.

При конфлікті краще спокійно відійти убік, припинити спілкування. Порекомендуйте дитині кілька разів віджатися, сісти: фізичне навантаження добре погашає негативні емоції. Тепер можна продовжити розмову спокійно.

Важливе завдання батьків – навчити дитину не лише «правильно» конфліктувати. Необхідно застосовувати перелічені поради в сім'ї, показуючи на власному прикладі уроки розумного та шанобливого ставлення до рідних та близьких. Обов'язково пояснюйте та опрацьовуйте спірні ситуації, не бійтеся визнавати неправоту та вибачатися за нанесені образи.


Ключові слова: сварки дітей поради

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Прості заходи профілактики проблем із потенцією За словами Волкова, проблеми з ерекцією загрожують насамперед чоловікам, які
- 14.09.2023 15:40
Презентація Айфон 15: які кольори, ціна Apple представила iPhone 15 та інші нові пристрої.
- 12.09.2023 21:34
Путін вважає, що Чубайс втік. Де зараз найскандальніший політик Росії 1990-х? Анатолій Чубайс не став відповідати на критику путіна його роботи у «Роснано»
- 11.09.2023 12:26
Мошенничество на предложениях заработка за просмотры видео в интернет Прочитайте наш материал про мошенничество и не попадитесь!!!
- 07.09.2023 16:24
Виїзд за кордон для жінок з 1 жовтня 2023 жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік
- 07.09.2023 16:00
Міноборони планує запровадити електронний військовий квиток і єдиний реєстр призовників Ця абревіатура в сьогоднішньому розумінні має залишитися в минулому.
- 07.09.2023 15:40
Пільгові наркотичні (психотропні) лікарські засоби в межах програм місцевих бюджетів почнуть відпускатися за е-рецептом Пільгові наркотичні (психотропні) лікарські засоби в межах програм місцевих бюджетів почнуть відпускатися за е-рецептом
- 07.09.2023 13:45
Кто может получить повестку повторно 2023? Если ВЛК проходили больше года назад...
- 05.09.2023 16:07
Міжнародна федерація водних видів спорту дозволила російським та білоруським атлетам виступати на міжнародних змаганнях Міжнародна федерація водних видів спорту дозволила російським та білоруським атлетам виступати на міжнародних змаганнях у нейтральному статусі, але лише в індивідуальних змаганнях.
- 05.09.2023 15:32
Міжнародна комісія ООН не знайшла доказів того, що Росія здійснює в Україні геноцид: Міжнародна комісія ООН не знайшла доказів того, що Росія здійснює в Україн
- 05.09.2023 15:25

Всі новини