Соцмережі: як притягнути до відповідальності кривдника?

- 28.06.2022 13:42
Соцмережі: як притягнути до відповідальності кривдника?

 

Питання: «Одна людина неодноразово ображала мене в соціальних мережах, а також надіслала кілька СМС образливого характеру. Твердо вирішила притягти його до відповідальності, щоб припинити це неподобство надалі.

Звернулася до поліції, але там сказали, що краще звернутись до суду, надавши відповідні докази. Нині займаюся підготовкою цих доказів. Знайомі сказали, що докази для суду будуть вагомішими, якщо копії СМС та роздруківок із соціальних мереж запевнить нотаріус. Чи так це? Як взагалі підготувати такі докази для суду?

На запитання читачів відповідає юрист та волонтер Вікторія Корєтнік (спеціалізація – цивільне право):

Тут можна йти двома шляхами. Перший: якщо листування з образником велося не державною мовою, його знадобиться перекласти на українську мову, і ось цей переклад потрібно буде завірити нотаріально. Однак завірений переклад можуть надати в сертифікованому бюро перекладів. І цього буде цілком достатньо, щоб звернутися з позовом до суду або в поліцію (у другому випадку – якщо крім образ автор послань дозволив собі ще й погрози на вашу адресу).

Інший варіант, на мій погляд, більш оптимальний – віднести або відправити заяву до поліції або звичайною поштою, або електронною (у цьому випадку вона має бути підписана електронним підписом). До заяви слід додати роздруківки образ (у цьому випадку перекладати не обов'язково), а в самій заяві слід зазначити, що заявник дає згоду на огляд свого комп'ютера та на вилучення всіх матеріалів, пов'язаних із образою та образником.

У цьому випадку поліція бачитиме і час отримання пасквілей, і адресу е-пошти самого образника, і, якщо в них буде констатовано підстави для порушення кримінального процесу, поліція його порушить. Але якщо навіть після розслідування піде відмова у порушенні кримінального процесу, у разі звернення до суду вже сама по собі участь поліції зможе послужити доказом вчинення проти вас протизаконного діяння.


Ключові слова: кривдник в соцмережах, образи в соцмережах як припинити, як притягнути за образи до відповідальності

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Прості заходи профілактики проблем із потенцією За словами Волкова, проблеми з ерекцією загрожують насамперед чоловікам, які
- 14.09.2023 15:40
Презентація Айфон 15: які кольори, ціна Apple представила iPhone 15 та інші нові пристрої.
- 12.09.2023 21:34
Путін вважає, що Чубайс втік. Де зараз найскандальніший політик Росії 1990-х? Анатолій Чубайс не став відповідати на критику путіна його роботи у «Роснано»
- 11.09.2023 12:26
Мошенничество на предложениях заработка за просмотры видео в интернет Прочитайте наш материал про мошенничество и не попадитесь!!!
- 07.09.2023 16:24
Виїзд за кордон для жінок з 1 жовтня 2023 жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, повинні стати на військовий облік
- 07.09.2023 16:00
Міноборони планує запровадити електронний військовий квиток і єдиний реєстр призовників Ця абревіатура в сьогоднішньому розумінні має залишитися в минулому.
- 07.09.2023 15:40
Пільгові наркотичні (психотропні) лікарські засоби в межах програм місцевих бюджетів почнуть відпускатися за е-рецептом Пільгові наркотичні (психотропні) лікарські засоби в межах програм місцевих бюджетів почнуть відпускатися за е-рецептом
- 07.09.2023 13:45
Кто может получить повестку повторно 2023? Если ВЛК проходили больше года назад...
- 05.09.2023 16:07
Міжнародна федерація водних видів спорту дозволила російським та білоруським атлетам виступати на міжнародних змаганнях Міжнародна федерація водних видів спорту дозволила російським та білоруським атлетам виступати на міжнародних змаганнях у нейтральному статусі, але лише в індивідуальних змаганнях.
- 05.09.2023 15:32
Міжнародна комісія ООН не знайшла доказів того, що Росія здійснює в Україні геноцид: Міжнародна комісія ООН не знайшла доказів того, що Росія здійснює в Україн
- 05.09.2023 15:25

Всі новини