Як захиститися від шахраїв у соціальних мережах

- 18.01.2022 17:33
Як захиститися від шахраїв у соціальних мережах

Кіберполіцейські нагадують як захиститися від шахраїв у соціальних мережах

Отримавши від знайомих повідомлення із проханням терміново позичити гроші, не поспішайте надсилати кошти.

На сайті ОЛХ є розділ OLX доставка. Шахраї просять ввести дані своєї карти - це означає обман! Докладніше про схему обману на ОЛХ >>>

Пам’ятайте: такі повідомлення досить часто відправляють зловмисники, які незаконно користуються чужим обліковим записом. Щоб не стати жертвою поширеної шахрайської схеми, дотримуйтеся простих рекомендацій правоохоронців.

Зламавши обліковий захист користувача соціальної мережі, порушники надсилають від його імені прохання терміново позичити гроші на лікування чи поповнити рахунок мобільного телефону.

Коли ви отримали таке повідомлення – спершу переконайтеся, що його надіслав дійсно ваш знайомий, а не шахрай. До прикладу:

• зателефонуйте другу і перепитайте, чи дійсно йому потрібна допомога;

• напишіть спільним друзям у соціальній мережі та поцікавтеся, чи не отримували вони подібних повідомлень. Як правило, шахраї одночасно роблять розсилку усім контактам зламаної сторінки.

 

Також поліцейські радять подбати про надійний захист власних акаунтів у соцмережах:

• встановлюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису. Підібравши ключ і отримавши доступ до одного ресурсу (наприклад, електронної пошті), злочинець може легко зламати й інші (соцмережі, додатки банкінгу тощо);

• обов’язково використовуйте двоетапну автентифікацію. Багато ресурсів дозволяють включити подвійний або потрійний захист авторизації (пароль, SMS-код, підтвердження на електронну пошту). Навіть якщо злочинець подолає один із кроків захисту, він зупиниться на наступному;

• періодично змінюйте паролі;

• додайте резервну електронну адресу для відновлення доступу до облікового запису;

• не переходьте за невідомими або підозрілими посиланнями, що вимагають введення логінів і паролів (у тому числі й реквізитів банківських карток).

 

Відділ комунікації ГУНП в Чернівецькій області
м. Чернівці, вул. Чайковського, 4
тел. (0372) 59-15-67, тел./факс (0372) 52-52-79


Ключові слова: прийоми мошенників в інтернеті, захист від мошенників інтернет

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14
Как проверить подлинность купюры доллар? Существует несколько способов проверить подлинность долларовой купюры, используя ее денежный код:
- 21.03.2025 21:02
У Лондоні закрили аеропорт Хітроу через пожежу на електропідстанції Близько 9.00 за місцевим часом пожежна служба Лондона повідомила, що
- 21.03.2025 12:31

Всі новини