Як проходив вісімнадцятий Міжнародний гуцульський фестиваль - Вижниця
- 01.09.2009 15:10Міжнародний гуцульський фестиваль, що пройшов у містечку Вижниці, має в же свою невелику історію.
Саме товариство "Гуцульщина" зорганізувавшись у 1990 році задля відродження, започаткувало Міжнародні гуцульські фестивалі, у рамках яких проводяться також науково-практичні конференції, симпозіуми, спортивні та різні молодіжні змагання.
Перший гуцульський фестиваль відбувся в 1991 році 27 вересня. На невеликій верховинській полонині Запідок, яка здавна була місцем урочистих зібрань гуцулів, мала притягальну духовну силу, бо над нею, на 1221 метровій висоті, стоїть загадковий Писаний Камінь — язичницьке святилище наших предків, зібрався перший Гуцульський фестиваль. Розпочався з встановлення і освячення хреста. Бо так заведено в гуцулів — кожну справу розпочинати з молитвою, з Господнім благословенням. Перший фестиваль, підтвердив статус міжнародного, бо брали в ньому участь гуцули з Румунії, а також делегації і гості з Польщі, Німеччини, Великобританії, США та інших країн.
З першого року існування Міжнародний Гуцульський фестиваль мандрує містами та селами гуцульських Карпат де збирає все нових своїх прихильників.
28 серпня розпочав свою роботу уже вісімнадцятий гуцульський фестиваль у славному містечку Вижниці.
Цього року приймала Вижниця: 1600 учасників з різних реґіонів України, гуцульська делегація із Мурманська, та Румунії; сплав дараби уперше за 30 років, найбільша в Україні кулеша (140 літрів!) - що може промовляти красномовніше? Отже, вісімнадцятий Міжнародний Гуцульський Фестиваль розпочав свою роботу в суботу, 29 вересня.
Учасниками фестивалю є творчі колективи з різних областей України, в тому числі з гуцульських регіонів, та країн світу, повідомляє прес-служба Міністерства культури і туризму.
У фестивалі брали участь фольклорно-етнографічні, хорові колективи, вокальні ансамблі та окремі виконавці, оркестри народних інструментів та, зокрема, гуцульських народних музичних інструментів, самодіяльні театри, танцювальні колективи, майстри образотворчого мистецтва, в репертуарі яких є твори на гуцульську тематику.
Настрій був справді святковий: відусюди лунали запальні гуцульські мелодії, святкова метушня і перші незабутні враження, веселий сміх - атмосферу передчуття і очікування було забезпечено цілком. Фестиваль проводиться задля збереження традицій гуцульського роду, автентичності пісні, музики, танцю, обрядів, театральних дійств, декоративно-прикладного мистецтва Буковинської, Галицької і Закарпатської Гуцульщини, вирішення проблемних питань розвитку Буковинського гуцульського регіону на державному рівні, привернення уваги до проблем і перспектив гуцульського регіону ділових кіл України, громадськості, гуцульської діаспори.
Косівському району Івано-Франківської області урочисто передано естафету проведення Міжнародного Гуцульського Фестивалю. Про це розповів голова Чернівецької ОДА Володимир Куліш. Він відзначив, що те, що цьогоріч Фестиваль відбувся на Вижниччині, є унікальною можливістю поговорити про проблеми гуцульського етносу загалом та Вижницького району зокрема.
Статтю та фото надіслав Степан Карачко, краєзнавець м. Чернівці. Спеціально для інформаційного ресурса "Платинова Буковина"
Коментарі (1)
Другие новости:
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03
- 16.12.2024 13:12
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56
А фотографію до статті чомусь взяли з іншого фестивалю не вказавши авторство — www.kosivart.com