На енегретичну санацію в Чернівцях мають виділити 9 млн євро
- 12.02.2015 10:05Школи та дитсадки Чернівців мають шанс наполовину знизити свої енерговитрати та стати більш комфортними завдяки впровадженню ефективних енергозберігаючих заходів. На реалізацію цієї програми Чернівці планують залучити 8-9 мільйонів євро кредитних та грантових коштів завдяки технічній допомозі Німецького бюро міжнародного співробітництва GIZ в рамках проекту «Енергоефективність у громадах» та співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО, фондом E5P (Східноєвропейське партнерство з енергоефективності та довкілля).
Про це на прес-конференції повідомили у Чернівцях міський голова Олексій Каспрук, заступник директора проекту GIZ Іма Хренова-Шимкіна, консультант проекту Боштян Крайнч та експерт НЕФКО Бо Еско Нухіс.
За словами Бо Еско Нухіса, основна мета реалізації проекту у Чернівцях є зменшення навантаження на навколишнє середовище, зниження енерговитрат, а отже і економія енергоносіїв та бюджетних коштів, створення комфортних умов в начальних установах відповідно до європейських стандартів.
Як повідомила Іма Хренова-Шимкіна, Чернівці розпочали активну роботу над реалізацією проекту «Енергоефективність у громадах» минулого року. Це дозволило вивчити досвід у цьому напрямку європейських громад, підготувати фахівців з енергетичного менеджменту та розпочати роботу над розробкою стратегічного плану сталого енергетичного розвитку Чернівців. Саме наявність підготовлених фахівців з стратегічного планування, проведена інформаційно-навчальна робота, впровадження щоденного моніторингу енерговитрат у кожній бюджетній установі дозволяють місту залучити кошти міжнародних фінансових корпорацій для реалізації енергозберігаючих заходів. «Дуже багато європейських фундацій та фінансових інституцій підтримують ті міста, які вже створили Плани дій зі сталого енергетичного розвитку, і для Чернівців наявність такого плану – це перший крок до міжнародних фінансових ресурсів і фактично вихід міста на європейський рівень», – зазначила заступник директора проекту GIZ.
Наразі для проведення енергоаудитів у Чернівцях обрано 50 закладів освіти та охорони здоров’я. Частину енергоаудитів у цих закладах проводять за фінансової підтримки Проекту GIZ, а частину – за кошти міської ради. До кінця лютого буде завершено проведення енергоаудиту у 15–ти установах Чернівців. За результатами енергоаудиту інжинірингова компанія – ІC consulenten Ziviltechniker GesmbH (Австрія), яку обрано на тендерних умовах серед 4-х міжнародних претендентів, запропонує найоптимальніші інженерно-технічні рішення для кожної установи, що дозволять максимально скоротити енерговитрати та окупити вкладені у енергозберігаючі заходи кошти впродовж 5-7 років. Передбачається, що вартість загального обсягу робіт становитиме 8-9 мільйонів євро. Роботи здійснюватимуть обрані на конкурсних засадах українські підрядники під технічним контролем міжнародних експертів.
„Завдяки цьому проекту ми забезпечуємо більш комфортні умови дітям в школах, в дитячих садочках. Тобто окрім того, що ми економимо електроенергію, ми ще й підвищуємо якість життя”, – підсумував міський голова Олексій Каспрук.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25