Мешканці Чернівців скаржаться на банки

- 01.07.2009 13:06
Мешканці Чернівців скаржаться на банки

Як повідомили "Платиновій Буковині" в  Управлінні Національного банку України в Чернівецькій області,  на адресу Управління продовжують надходити численні звернення громадян: вкладників і позичальників банків України щодо сприяння вирішенню питань з банками.

Найчастіше до управління Національного банку України в Чернівецькій області звертаються вкладники з питаннями щодо повернення банками вкладів, позичальники щодо правомірності підвищення відсоткових ставок за раніше укладеними кредитними договорами, а також реструктуризації кредитної заборгованості (пролонгації, збільшення відсоткових ставок, встановлення пільгового курсу іноземної валюти для погашення кредитів) і таке інше.

Така ситуація спостерігається у всіх регіонах України. У зв'язку з цим Національний банк України повідомляє:

Статтею 55 Закону України «Про банки і банківську діяльність» встановлено, що відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.

Згідно зі статтею 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору.

Слід зазначити, що згідно із вимогами статті 5 Закону України «Про банки і банківську діяльність» та статті 4 Закону України «Про Національний банк України» банки є юридично незалежними в своїй діяльності і не мають ні організаційного, ні структурного підпорядкування Національному банку України, який відповідно не має права втручатися в господарську діяльність банків, зокрема і у відносини між банком та його клієнтами.

Національний банк України рекомендує вкладникам і позичальникам банків для вирішення питань стосовно виконання умов договорів (депозитних і кредитних) звертатися безпосередньо або до керівників банків або до тимчасових адміністраторів банків.

Необхідно врахувати, що у разі порушення керівниками або тимчасовими адміністраторами банків прав та інтересів особи та громадянина, які охороняються законом, статтею 55 Конституції України, статтями 15, 16 Цивільного кодексу України гарантовано судовий захист, зокрема, відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускається, з огляду на це громадяни можуть звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового інтересу.

Враховуючи вищевикладене, Національний банк України роз'яснює, що відповідно до статті 19 Конституції України та статті 2 Закону України «Про Національний банк України» він діє лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України і не має повноважень вирішувати спори між вкладниками, позичальниками та банками.

Водночас Національний банк України вживає заходів щодо поліпшення можливостей банків повною мірою забезпечити виконання зобов'язань перед вкладниками.

Спільно з експертами міжнародних фінансових організацій проведено діагностичне обстеження всіх банків України, з тим, щоб виявити проблемні банки та забезпечити стабільне функціонування банківської системи і дотримання нормативних вимог Національного банку України. Перед власниками банків поставлені жорсткі вимоги щодо збільшення розміру капіталу банків. У разі, якщо капітал не буде збільшено, Національний банк України залишає за собою право застосувати до таких банків відповідні заходи впливу.

Національний банк України підтримав пропозиції щодо суттєвого збільшення статутних капіталів державних банків, а також ініціював здійснення капіталізації за рахунок коштів держави банків, зокрема, АКБ «Київ», ВАТ «РОДОВІД БАНК» та ВАТ АБ «Укргазбанк». Триває співпраця з Кабінетом Міністрів України щодо розширення кола банків, що капіталізуватимуться за рахунок коштів держави.

Вилучення коштів з банківської системи, внаслідок підвищеного попиту населення, негативно вплинуло на банківську систему. Національний банк України, у межах покладених на нього повноважень, як кредитор останньої інстанції здійснює рефінансування банків для забезпечення виконання ними своїх зобов'язань.


Ключові слова: Вкладники, Чернівці

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06
Зближення між Вашингтоном і Москвою з питань виборів в Україні викликає стурбованість Україна злякалася, оскільки США та Росія наполягають на проведенні виборів, пише Політико.
- 24.03.2025 15:56
Чому принцеса Діана не спілкувалася із сестрою Як відомо, принцеса Діана виросла в багатодітній сім'ї – мала
- 24.03.2025 12:14
Как проверить подлинность купюры доллар? Существует несколько способов проверить подлинность долларовой купюры, используя ее денежный код:
- 21.03.2025 21:02
У Лондоні закрили аеропорт Хітроу через пожежу на електропідстанції Близько 9.00 за місцевим часом пожежна служба Лондона повідомила, що
- 21.03.2025 12:31

Всі новини