Експерти визнали практику поділу школярів за конфесіями помилковою

- 08.11.2011 18:01
Експерти визнали практику поділу школярів за конфесіями помилковою

Громадська рада при Міносвіти РФ вчора запропонувала змінити механізм викладання в школах предмета «Основи релігійних культур і світської етики».Зараз ця дисципліна викладається в ряді регіонів Росії у формі експерименту, а з 2012 року стане обов'язковою в усіх школах країни. За підсумками експерименту експерти порахували неправильної практику поділу школярів за конфесіями.Передбачається, що тепер учням, які вибрали для вивчення, наприклад, іслам, православ'я або буддизм, будуть у будь-якому випадку розповідати і про інші релігії.

Експеримент стартував в останній чверті 2010 року.За статистикою Міністерства освіти та науки, за цей час 42% батьків обрали для дітей «основи світської етики», ще 18% віддали перевагу «основи світових релігійних культур». Близько 30% сімей вирішили вивчати православ'я, 9% - іслам, а буддизму і іудаїзму дісталося по 1% школярів.«Виходить, що майже 60% обрали предмети, не пов'язані з будь-якої окремої релігією, - заявив на засіданні ради керівник громадської організації« Право дитини »Борис Альтшулер .- Навіщо тоді взагалі ділити на окремі релігії? Краще ввести єдиний курс,де розкажуть про всі конфесії ».

Ініціативу громадських підтримали і священнослужителі.«Інформація про інших релігійних культури може бути додатково вивчена в рамках викладання ОПК, якщо це не йде на шкоду інформації про православну культуру», - заявив «ред» представник Відділу релігійної освіти і катехізації РПЦ Герман Демидов.«Ми спочатку виступали за те, щоб у шкільну програму ввели один спільний предмет« Історія світових релігій », - сказав заступник Ради муфтіїв Росії Рушан Аббясов .- Зараз ми бачимо, що в ряді шкіл у дітей уже виникають теологічні суперечки.Оптимально, якщо буде введений один спільний предмет, який би згуртовував хлопців, а не роз'єднував »З ініціативою внести відповідні зміни до навчальної програми члени громадської ради офіційно звернулися до голови Міносвіти Андрію Фурсенко.



Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Що таке фрустрація простими словами Кожен з нас стикався з відчуттям роздратування, злості або
- 02.07.2025 13:10
Что такое фрустрация простыми словами Каждый из нас сталкивался с чувством раздражения, злобы или внутренней
- 02.07.2025 10:14
На Буковині викрили схему незаконного виїзду чоловіків за кордон через систему «Шлях» Правоохоронці викрили двох перевізників, які організували незаконний виїзд
- 01.07.2025 14:36
Черги в ДРАЦСі: чернівчани масово звертаються по нові свідоцтва У Чернівцях з початку тижня у залі очікування місцевого ДРАЦСу — аншлаг.
- 01.07.2025 11:20
Модель OnlyFans просит Зеленского декриминализировать порно Модель и контент-мейкер Светлана Дворникова, которая
- 01.07.2025 10:28
Модель OnlyFans просить Зеленського декриміналізувати порно Модель та контент-мейкерка Світлана Дворнікова, яка працює на
- 01.07.2025 10:26
Праздновать во время войны или нет: имеем ли мы на это право? Праздники во время войны – это опора
- 01.07.2025 09:43
Чернівці живуть гірше, ніж 100 років тому: випущено розгромне відео про Чернівці Чернівці втратили колишню велич: сьогоднішні лікарі й учителі живуть гірше, ніж за часів Австро-Угорщини.
- 30.06.2025 10:44
Самотність — тиха епідемія сучасності, яка забирає життя За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від почуття самотності сьогодні страждає кожна
- 27.06.2025 08:53

Всі новини