Як квасити капусту?
- 16.10.2011 11:00Як квасити капусту? Яка користь від капусти? Про це ми розповімо сьогодні.
При квашенні капусти в ній повністю зберігається вітамін C і біологічно активні речовини, що допомагають нашому організму пережити холодну пору року. Крім того, у квашеній капусті збільшується вміст органічних кислот і розпушується клітковина, тому капуста краще засвоюється.
Як квасити капусту?
- Качани капусти, призначені для квашення, повинні бути неушкодженими і неподмороженнимі.
- Верхні листки капусти знімають. У заготівлі вони виходять м'якими і несмачними.
- Піну, що утворюється на капусті, необхідно регулярно знімати, оскільки в ній знаходяться гнильні бактерії, що викликають псування заготовок.
- Для заготівлі капусти використовуйте тільки чисту кухонну сіль без добавок.
- Капуста повинна бути щільно утрамбована, інакше вона вийде не хрусткої, а м'якою.
- Зверху на шинковану капусту потрібно покласти тарілку, а на неї поставити гніт - наприклад, 3-літрову банку з водою. Це потрібно для того, щоб капуста була повністю покрита соком, інакше процес квашення порушиться, капуста потемніє і покриється цвіллю.
- Бродить капуста повинна в теплі, при кімнатній температурі. Час від часу її потрібно протикати ножем до дна, щоб випустити гази, інакше квашена капуста буде гіркою, з неприємним запахом.
- Коли квашена капуста буде готова (приблизно через три дні), її потрібно перекласти в скляні банки і поставити в холодильник - для того, щоб процес бродіння припинився.
І всі ці властивості квашеної капусти і дають підставу використовувати її при лікуванні багатьох недуг як допоміжний засіб.
- При хворобах печінки цілющий вплив робить коктейль з половини склянки капустяного розсолу і такої ж кількості свіжовичавленого томатного соку. П'ють його 3-4 рази на день після їжі протягом тривалого часу.
- При авітамінозі важливо їсти салати з квашеної капусти і випивати натщесерце вранці стакан соку з квашеної капусти.
- При високій температурі рекомендується пити капустяний розсіл, він допоможе заповнити втрату рідини, вітамінів і мінеральних речовин.
- При застуді випивати по 2-3 склянки капустяного розсолу, розведеного теплою кип'яченою водою у співвідношенні 1:1. Квашена капуста особливо корисна в період одужання після важкої тривалої хвороби, наприклад пневмонії.
- Для позбавлення від головного болю можна покласти за вуха і на скроні загорнуту в марлю квашену капусту і обв'язати голову рушником. Головний біль стихне, якщо прикладати до лоба на 20-30 хвилин 3 рази в день листя квашеної капусти або пити 3-4 рази на день по 1 / 2 склянки капустяного розсолу.
- Сік квашеної капусти в суміші з невеликою кількістю лимонного соку корисний при цукровому діабеті.
- При жовчнокам'яної хвороби слід щодня приймати розсіл квашеної капусти по 1/2-1 склянці 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування - 1,5-2 місяці. Якщо жовчні камені ще не крупніше кукурудзяного зерна, їх можна швидко (але з болем) вигнати наступним чином: змішати 1 л капустяного розсолу, 400 мл рослинного масла і сік 4 лимонів. До початку лікування добу нічого не їсти, потім кожні 30 хвилин приймати по 100 г суміші. Спочатку будуть напади болю і понос, але за 4-5 годин камені вийдуть з калом. Після цього протягом 2 тижнів потрібно пити настій з ромашки і фенхелю.
- Вживаючи капустяний розсіл, змішаний із дріжджами, можна позбутися від запору. Замість дріжджів в розсіл можна додати 4 г подрібненої кори крушини.
- При опіках, порізах і укусах комах на уражене місце покласти тонкий шар квашеної капусти і зверху ганчірочку, змочену в капустяному розсолі, або накласти пов'язку, змочену в капустяному розсолі. Тримати компрес 30-60 хвилин. Пов'язку накладати 3-4 рази на день. Якщо від розсолу з'являється печіння, потрібно розвести його охолодженою кип'яченою водою у співвідношенні 1:1 або 1:2.
- При похмільний синдром капустяний розсіл використовується в якості основи для бадьорять і знеболюючих сумішей. Ось один рецепт: в 3 склянки розсолу додають 100 г подрібненого в кащіцу лука, столову ложку томатної пасти або томатного соусу, перець, цукор, сіль за смаком і перемішують. У перший прийом треба випити півсклянки напою, а потім протягом дня поступово допити інше. Якщо суміш здасться занадто концентрованою, її можна розбавити кип'яченою водою у співвідношенні 2:1.
Увага! З-за високого вмісту органічних кислот квашена капуста протипоказана людям з підвищеною кислотністю шлункового соку, при виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, захворюваннях підшлункової залози, гіпертонії, ниркової та серцевої недостатності, хронічних захворюваннях печінки, коліті і ентероколіті.
Ще рецепти:
- Бігус
- Струдель з горіхами та варенням
- Мітітеї
- Салат Буковинский
- Галушки картопляні
- Галушки кукурудзяні по-гуцульськи
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25