Лікування підшлункової залози - поради

- 18.09.2011 12:41
Лікування підшлункової залози - поради

Лікування підшлункової залози

Основна причина більшості захворювань підшлункової залози - зловживання алкоголем і велика кількість жирної їжі. Ці причини призводять до зміни будови підшлункової залози, заміщенню її тканини сполучною тканиною і значного порушення її функції. А хронічні запальні недуги нерідко переходять в пухлині.

Основні недуги підшлункової залози

Підшлункова залоза розташовується на задній стінці черевної порожнини позаду шлунка і виробляє підшлунковий сік, який сприяє переварюванню їжі. У тканині підшлункової залози є невеликі острівці Лангерганса, що складаються з клітин, які виробляють інсулін - гормон, який сприяє засвоєнню глюкози, і деякі інші гормони, що беруть участь у регуляції вуглеводного, жирового і білкового обміну.

Найпоширенішими недугами підшлункової залози є її гостре або хронічне запалення (гострий або хронічний панкреатит). Крім цього, досить часто зустрічається рак підшлункової залози, кісти, абсцеси, туберкульоз і так далі. Підшлункова залоза нерідко уражається при різних інфекційних захворюваннях, паразитарних інвазіях, колагенових хворобах, хворобах обміну речовин та інше. Поразка острівців Лангерганса приводить до цукрового діабету.

Лікування гострого та хронічного панкреатиту

Гострий панкреатит - це важке захворювання, оскільки в результаті запального процесу здавлюються протоки підшлункової залози, її сік накопичується і починає перетравлювати тканину самої залози. Це викликає сильний біль, блювоту і порушення загального стану хворого.

Першою допомогою такому хворому має бути прикладання холоду до верхньої частини живота, в результаті чого зменшується набряк тканин і підшлункової сік починає надходити в 12-палої кишки, крім того, холод знижує активність вироблення клітинами підшлункової залози секрету. Наступним кроком має бути виклик швидкої допомоги (лікар швидкої допомоги введе знеболюючі засоби і зніме спазм мускулатури проток підшлункової залози) і госпіталізація хворого в хірургічне відділення лікарні, оскільки хворому, можна, потрібно хірургічна операція.

Але починають лікування з консервативних методів. Перш за все, велике значення надається дієті. Перші кілька днів харчування хворому треба поводитися, минаючи шлунково-кишковий тракт. з цією метою хворому внутрішньовенно крапельно вводяться різні живильні розчини. Рясне лужне пиття у вигляді слабомінералізованої мінеральної води без газу призначається всередину. Після того, як стихнуть болю, дозволено прийом не надто кислих знежирених кисломолочних продуктів по половині склянки через кожні півгодини. Потім поступово вводяться інші продукти: знежирений сир, нежирне м'ясо і рибу. Обмежують бульйони, легкозасвоювані вуглеводи (все солодке), жирну, гостру смажену їжу. Харчування - не рідше 5-6 разів на добу.

Крім дієти хворому призначають медикаментозне лікування: лікарські засоби, що пригнічують активність ферментів підшлункової залози (так наприклад, трасилол), що знімають спазм гладкої мускулатури проток підшлункової залози (наприклад, но-шпу), знеболюючі й заспокійливі засоби.

Якщо хворий своєчасно поступив до лікарні, то цього лікування зазвичай буває достатньо. Але іноді, незважаючи на проведене лікування, стан хворого не поліпшується, в таких випадках проводиться оперативне лікування - видаляються продукти розпаду підшлункової залози і запальна рідина виводиться за допомогою спеціальних дренажів.

Хронічний панкреатит протікає більш мляво, напади болю не такі сильні. Протікає він хвилеподібно, з загостреннями і ремісіями. Загострення лікуються так само, як і гострий панкреатит. Під час ремісії хворому непогано б дробове харчування, витримування дієти з виключенням смаженої, жирної, гострої їжі, міцних бульйонів і солодощів. Рекомендується санаторно-курортне лікування, прийомом мінеральної води слабкої та середньої мінералізації всередину, лікувальні ванни.

Лікування інших захворювань підшлункової залози

Кісти підшлункової залози є мішечкуваті утворення, що містять рідину, що розташовуються в тканини самої підшлункової залози або в оточуючих її тканинах. Вони можуть викликати болі і здавлювання проток залози, з цієї причини підлягають видаленню. У підшлунковій залозі можуть виникати різні доброякісні пухлини (аденоми, фіброми, ліпоми і так далі), які також видаляють оперативним шляхом.

З злоякісних пухлин найчастіше виникає рак підшлункової залози, який лікують оперативними методами з післяопераційним опроміненням та проведенням хіміотерапії.

До будь-яких захворювань підшлункової  залози має бути саме серйозне відношення з обов'язковим всебічним обстеженням і раціональним лікуванням.

 


Ключові слова: підшлункова хвороби

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини