Українці соромляться говорити рідною мовою

- 23.08.2011 17:59
Українці соромляться говорити рідною мовою

Більше 60% жителів країни називають українську мову рідною, однак воліють користуватися ним в побуті.

Такі дані у вівторок, 23 серпня озвучив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Так, за його інформацією, кількість громадян, які говорять в побуті Українською, з кожним роком збільшується. Сьогодні їх кількість становить 53,3% від загального числа жителів країни, тоді як російськомовних українців - близько 44,5%. Ще 1,4% говорять вдома на інших мовах, а 1% не змогли чітко відповісти на питання про те, якою мовою користуються у побуті.

"Ще на початку 200-х кількість українців, які використовували російську мову для спілкування в побуті, на 3% перевищувала кількість україномовних громадян. В 2010 році все кардинально змінилося: україномовних громадян стало на 5% більше, ніж російськомовних". На його думку, переломним моментом стали події 2004 року: саме тоді почалося нарощування домінуючої позиції української мови. Проте, як зазначає соціолог, кількість тих людей, які вважають українську мову рідною, більше, ніж тих, що говорить на ньому. "Останні дослідження показали, що 62% українців вважають українську рідною мовою", - зазначив Биченко.

На його думку, такий розрив є наслідком радянської мовної політики, коли повноцінною мовою спілкування вважалася російська, а регіональні мови були декоративними і використовувалися в основному у фольклорі.

Ще більшою ілюстрацією цього, відзначає соціолог, можна вважати результати відповіді на питання "якою мовою ви говорите в громадських місцях?". "Коли українці виходять з будинку, то більше 4% переходять на російську мову", - відзначає Биченко. Кількість українців, які спілкуються поза будинком українською, становить 49,2%. Однак навіть таке зменшення зберігає хоч незначну, але перевагу україномовних громадян: українською в громадських місцях спілкуються 48,7% жителів країни.

За словами експерта, регіональні мовні уподобання не зазнали змін: західна і центральна частина України говорять українською, а східна й південна - українською. Однак існує два міста-виключення: Київ і Дніпропетровськ. У них кількості україномовних і російськомовних жителів приблизно однаково.

"Незважаючи на те, що Дніпропетровськ - це східна Україна, співвідношення мов тут приблизно однакове. У самому Дніпропетровську домінує російська мова, а в менш великих містах і селах - українська", - підкреслив Биченко.


Ключові слова: співвідношення російської та української мови в Україні, якою мовою розмовляють українці, мова побуту в Україні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини