Чому хрумтіти пальцями небезпечно
- 17.08.2011 12:36У більшості випадків хрускіт суглобів - це не наслідок хвороби, а лише прояв якогось недосконалості сполучної тканини.
Причини виникнення хрускоту можуть критися в наступному:
- порушено збіг суглобових поверхонь місцях крайових виходів суглобів;
- виник осередковий запальний процес в м'язі як відповідь на перевантаження або втому;
- так звана гіпермобільність, тобто вроджена підвищена рухливість суглоба;
- загострення вже має артрозу, суть якого в своєрідному "зношуванні" суглоба, коли хрящові поверхні стають все вже і вже;
- перенесена травма: навіть при простому переломі страждають тканини кістки і судин не тільки у місці зламу, але і в прилеглих тканинах кістки;
- суглоб забитий солями, внаслідок чого порушується еластичність м'язової тканини.
Медики періодично повертаються до вивчення питання про сторонні звуки в суглобах. Багато люблять похрустіти не тільки пальцями, але і шиєю, і навіть ліктями. Звичку найчастіше пояснюють відчуттям скутості в тілі і в суглобах, бажанням потягнуться.
На древньому Сході традиційно вдови заправляли руки, знаходяись у смуті і оплакуючи чоловіків. Але виходило у них це не дуже ефектно. Гучних звуків не виходило. На думку фізіологів, це тому, що під час стресу в суглобі збільшується обсяг синовіальної рідини, і це не дає суглобу видавати різкий звук. Доводилося наймати спеціальних "плакальників".
Британські медики шукали причину хрусту і змоделювали прилад, який зображає фізіологію суглоба при згинах та розтягуванні. При довгих статичних навантажень тканини суглоба щільно прилягають один до одного. Потім при різкому розтягуванні всередині нього падає тиск, внаслідок чого рідина "спінюється" - згідно явища кавітації з-за різкого зниження тиску рідини утворюються бульбашки газу. А так як суглоб герметичний, то після зняття зусилля пухирець газу знову моментально розчиняється в рідині. Ось ці удари що лопаються бульбашок і ми чуємо.
За іншою версією ортопедів, звук виникає в сполучнотканинних структурах, тобто у сухожилля і зв'язках. Під час згину або розтягування суглоба сухожилля, перестрибуючи через блочок, народжують характерний звук. Часте насильницьке відновлення даними способом суглобових поверхонь тягне за собою дестабілізацію суглоба, попереджають травматологи, це загрожує вивихами, подвывихами і ущемлениями нервів.
Голова Союзу німецьких ревматологів (BDRh) доктор Едмунд Едельманн (Edmund Edelman) також не знаходить у цьому проведення часу користі, вірніше, вбачає шкоду. "Той, хто часто повторює такі клацання, надалі ризикує отримати хворі суглоби", - застерігає він. "Крім того, при постійній неприродною навантаженні на суглоб хрящ може роздрібнитися або протертися до сполучної тканини". Твердження про те, що ніяких проблем у клацанні пальців немає, а після такої процедури суглоб лише зміцнюється і стає більш пружною, не витримує критики. Особливо дана шкідлива звичка при схильності до артритів. У світі, за скромними підрахунками лікарів, різними порушеннями роботи суглобів страждають близько 40 мільйонів людей, і тільки 7 мільйонів звертаються до лікарів.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25