Диня - унікальний цілитель на всі випадки життя

- 10.08.2011 19:59
Диня - унікальний цілитель на всі випадки життя

Диня походить з Південної і Середньої Азії, де вона була відома за 4000 років до н.е. Звідси вона і зробила крок у світ.

Сьогодні відомо до 1000 сортів дині, які розрізняються по швидкості дозрівання плодів, забарвленню їх кірки і м'якоті, щільності м'якоті, запаху і, природно, за хімічним складом.

Найбільш цінні та смачні сорту динь поширені на її історичній батьківщині - в Середній Азії.

Диня - унікальний продукт. Головна її перевага - самодостатність: диню можна і потрібно їсти саму по собі, без будь-яких приправ і добавок. Ви будете насолоджуватися чарівним ароматом і смаком, а тим часом ваша шкіра буде розгладжуватися і молодіти, волосся і нігті - зміцнюватися, настрій - поліпшуватися. І не тільки настрій. Утім, про все по порядку.

Перелік всього, що містить м'якоть дині, може здатися на перший погляд загрозливим: вода, цукор і крохмаль, білки, вуглеводи, харчові волокна, вільні органічні кислоти, калій, залізо, вітаміни С, РР, В1, В2, каротин, фолієва кислота, магній, фосфор, кальцій, мед, інозит, кремній... Абракадабра? Так. Але надзвичайно корисна. Спробуємо розібратися.

Кремній благотворно впливає на стан шкіри і волосся, залізо корисно для кровоносної системи (а його у дині, до речі, в 17 разів більше, ніж в молоці, і в 3 рази більше, ніж в рибі), вітамін С зміцнює нервову систему і підвищує імунітет.

Бета-каротин (а його у дині навіть більше, ніж у моркві!) забезпечує нам благородний персиковий відтінок шкіри, робить її гладкою.

Речовина з дивною назвою "інозит" сприяє росту волосся і робить його більш густим.

Фолієва кислота надзвичайно корисна для нервової системи - вона відповідає за емоційну рівновагу і гарний настрій. А магній дуже корисний для серцевого м'яза.

Мінімум натрію і жиру в дині робить її надзвичайно корисною для людей з високим кров'яним тиском.

Диню використовують як помірний проносний, сечогінний і жовчогінний засіб при захворюваннях нирок і сечового міхура, серцево-судинної системи і жовчних шляхів; при порушенні обміну речовин, при геморої, хворобах горла і від глистів.

Діуретичну дію має і насіння дині. Приготовлений з них відвар рекомендують людям, страждаючим на ниркові захворювання.

Ніжна м'якоть (клітковина) покращує перистальтику кишечника, сприяє виведенню холестерину.

Завдяки наявності фолієвої кислоти, диню можна вживати при недокрів'ї та атеросклерозі.

У сучасній медицині диню використовують в основному для очищення кишечника (м'якоть дині має яскраво виражений проносний ефект), що, до речі, допомагає в боротьбі із зайвою вагою. Головне правило - їсти диню натще. В цілях зниження ваги корисний також сік дині в поєднанні з яблучним і томатним (у співвідношенні 1:2:1).

Але диню можна не тільки їсти. Прихильники народних методів лікування роблять з дині примочки, компреси, краплі, полоскання і навіть ванни! Чи допомагають всі ці засоби від численних хвороб - велике питання. Але чому б не спробувати? Тим більше що це, як правило, дуже приємно.

Ванна з динею. У теплу, але не гарячу воду (36-37°С) вливають склянку динного соку, кладуть нарізану на шматочки диню або шкірку. Вважається, що така ванна допоможе зняти напад алергії.

Компрес на груди з динної м'якоті полегшує стан при бронхітах, пневмоніях і приступи астми. М'якоть дині і  шкірку радять прикладати до наривів і синяків - вважається, що тоді вони швидше пройдуть.

Сік дині також вважають цілющим. Він допомагає при нежиті, сечокам'яній хворобі (радять пити динний сік з відваром петрушки) і виганяє з організму глистів (радять приймати по 1 склянці соку вранці натщесерце).

Кому не можна їсти диню?

Таких людей практично немає. Але в деяких випадках все ж варто проявляти обережність.

- Треба бути особливо уважним годуючим мамам, - у малюка можуть бути проблеми зі шлунком.

- Довгий час вважалося, що диня протипоказана хворим діабетом - через велику кількість в її м'якоті різних цукрів. Так це чи ні - до кінця невідомо, тому тим, у кого проблеми з цукром в крові все ж є, краще не ризикувати.

- При виразці шлунка або дванадцятипалої кишки від дині доведеться теж утриматися.


Ключові слова: користь дині, корисні властивості дині, від чого допомагає диня

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 15.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04

Всі новини