Ефективна робота залежить від хорошого сну

- 16.05.2012 11:04
Ефективна робота залежить від хорошого сну

Вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що людині з втомленним мозком доводиться працювати більше для того, щоб працювати якісно, як людині, мозок якої відпочив. "Коли Ви втомилися, міркування вимагають набагато більше сил, і, як результат, Ви изнуряетесь ще швидше", - говорять доктор філософії пан Філіп Герман і доцент психології Університету Наук у Філадельфії.

Вказуючи на небезпеку позбавлення сну, д-р Герман згадує такі лиха, як Чорнобиль і нафтова пляма Exxon-Valdez. "Багато великих промислових нещасних випадків останніх 100 років стали наслідком принаймні часткового позбавлення людей сну", - сказав він. Крім того, недосипання може зробити людей дуже дратівливими.

 Доктор Герман дав наступні поради по гигиені сну:

1. Уникайте вживання кофеїну після обіду. Кофеїн може затриматися у Вашому організмі протягом 10-12 годин.

 2. Алкоголь може допомогти Вам заснути, але при цьому Ви знаходитесь в стадії поверхневого сну з низькою якістю. Навіть якщо Ви спите деякий час, Ви не можете відчувати себе добре відпочивши на наступний день.

 3. Перед сном, за 30-60 хвилин прогуляйтеся. Займіться чимось розслаблюючим і не вимагає вкладу великої кількості психічної енергії.

 4. Ваша ліжко не повинно бути Вашою вітальною кімнатою. Якщо Ви придбаєте звичку дивитися телевізор або читати в ліжку, то мозок не буде знати, що Ви лягаєте для того, щоб заснути

 5. Уникайте надмірно тривалої дрімоти, вона може перешкодити заснути вночі.

 6. Дотримуйтесь одного і того ж графіку, коли лягаєте спати і прокидаєтеся. Це дозволить Вашому організму виробити природний ритм і допоможе поліпшити якість Вашого сну.

 7. Якщо Ви не можете заснути, не варто лежати в ліжку. У випадку, якщо Ви намагалися заснути протягом 15-20 хвилин, то, незалежно від того лягли Ви рано чи пізно, встаньте з ліжка і займіться чимось розслаблюючим. Потім, коли відчуєте себе готовими заснути, поверніться в ліжко.

 "Інша причина необхідності нічного сну", - повідомив доктор Герман, - "у тому, що, коли люди позбавлені сну або сплять близько 6 годин, їх організми фактично входять в преддиабетичний стан. Це означає, що гормони ефективно не контролюють організм. Таким чином, коли Ви втомилися, їжа перетравлюється по-іншому, по дорозі найбільш схильній до накопичення жиру, але організм вимагає все більше їжі, і, виходить, що це подвійне невезіння" Як правило, дорослі потребують 7 - 9 години нічного сну. Фаза повільного сну дає можливість нашим органам повторно відновити себе, в той час як фаза швидкого сну необхідна для того, щоб вчитися. "Якщо Ви лягаєте спати занадто пізно, Ви можете пропустити фазу швидкого сну," - сказав лікар. "Так, якщо Ви не спите згідно з графіком або меньшу кількість годин, тоді Ви можете пропустити одну з фаз сну." 


Ключові слова: здоровий сон, як сон впливає на працездатність, необхідність нічного сну

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 15.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04

Всі новини