Гарна постава зменшує біль
- 05.06.2012 12:18У дитинстві у всіх нас обов'язково була хоча б одна людина, яка стежила за нашою гарною поставою і не давав сутулитися. Швидше за все це була мама чи бабуся. Вони слідували своій життєвій мудрості, але тепер виявляється, що вони були праві, причому в самому несподіваному ключі.
Насправді для підтримки гарної постави недостатньо просто постійно контролювати свою позу, випрямляючи хребет. Саме по собі це не дає потрібного ефекту, оскільки правильне положення спини підтримується м'язами, і якщо ці м'язи слабкі, то і нормальної постави теж не буде.
Тому причіпки до сутулящимся дітям актуальні тільки в тому випадку, якщо ці діти регулярно виконують вправи для зміцнення м'язів спини. Те ж саме стосується і дорослих - якщо ви хочете поліпшити поставу, потрібно не тільки нагадувати собі про це по кілька разів на день, але і регулярно (не рідше 2-3 разів на тиждень) робити вправи для спини.
Але навіщо ж потрібна гарна постава? Донедавна основним аргументом був хребет. Спинний мозок і відходять від нього нерви регулюють всі процеси в нашому організмі, і защемлення цих нервів при неправильному положенні хребта може призводити до погіршення роботи самих різних органів - причому не тільки м'язів, але і травної системи, нирок, серця, легенів та інших.
Але недавно вчені виявили нові факти у користь рівною спини. Випрямлений хребет і гордо розгорнуті плечі є основою домінуючою пози. І ухвалення такої пози, як виявилося, важливо не тільки для спілкування з іншими людьми (співрозмовник буде ставитися до вас з великою повагою), але і для вашого власного здоров'я.
За даними дослідників з Університету Торонто, беручи домінуючу позу замість пози покірності, ви зменшите болю, де б вони у вас ні локалізувалися. У такому положенні людина відчуває себе сильніше і отримує відчуття більшого контролю над ситуацією. І навпаки, беручи позу покірності (плечі опущені і приведені вперед, спина зігнута), ви підвищуєте власну больову чутливість. Все це відбувається тому, що при випрямленою спині і плечах в організмі підвищується рівень тестостерону і знижується рівень гормону стресу - кортизолу.
Автори вважають, що їх дослідження приводить до створення нових правил боротьби з болем і стресом. Якщо ви відчуваєте себе погано, ви не повинні згортатися в клубок, як робили це раніше. Навпаки, потрібно випрямитися і прийняти позу "груди колесом, хвіст пістолетом". Так ваш мозок буде думати, що у нього більше контролю над ситуацією, і біль пройде сама собою.
З цієї ж причини не треба тішити своїх рідних, якщо їм належить неприємна медична процедура. Перед особою болю людині потрібно отримати відчуття максимального контролю над ситуацією - це істотно зменшить його страждання.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25