В Європі проти введення в Україні російської мови як другої

- 28.03.2011 15:22
В Європі проти введення в Україні російської мови як другої

Венеціанська комісія розглянула проект закону "Про мови" і визнала його таким, що суперечить українській Конституції. Як повідомляється, у висновку комісії відзначається "трудність і специфічність" мовного питання в Україні.

Венеціанська комісія при Раді Європи була створена в 1990 році. Вона розглядає пов'язані з конституційним правом закони і законопроекти країн - учасниць.

Як мовиться в документі, з одного боку, більше 60 відсотків населення відносять себе до українського етносу з іншої - більше 60 відсотків використовують російський як мови щоденного спілкування. "Положення проекту закону відносно російської мови можуть трактуватися як намір авторів поставити російську мову на один рівень з державним, незважаючи на Конституцію" - відзначається у висновку.

Член Венеціанської комісії від України Сергій Кивалов заявив, що висновки комісії "суперечать рекомендаціям Ради Європи про необхідність виконання положень Європейської хартії регіональних мов", в яких "говорилося що російська мова заслуговує особливого положення, враховуючи число російськомовного населення".

Один з авторів законопроекту, депутат Верховної Ради Олександр Єфремов, у свою чергу, виразив здивування висновками комісії. "Коли ми готували закон про мови наша робота отримала позитивну оцінку Кабінету міністрів Ради Європи. З нами погодилися, що російська мова не може бути віднесена до мов інших національних меншин і вимагає до себе особливого відношення", - сказав він.

Законопроект "Про мови" був зареєстрований у Верховній Раді 7 вересня 2010 року народними депутатами Олександром Єфремовим (Партія регіонів), Петром Симоненко (Компартія) і Сергієм Гриневецким (блок Литвина). У законопроекті признається українсько-російська двомовність і допускається вільне функціонування російської мови, зокрема, в діловодстві, законодавстві і освіті.

Восени 2010 року в деяких українських містах пройшли акції проти ухвалення законопроекту, з різкою критикою закону виступали політики з опозиції. Захист інтересів російськомовних українців, у тому числі захист мови була одним з пунктів передвиборної програми Віктора Януковича. Проте доки питання про визнання російської мови другим державним відкладається, оскільки для ухвалення відповідного закону в правлячій коаліції бракує депутатів, а в суспільстві консенсусу з цього питання немає. 


Ключові слова: введення другої державної мови, російська мова в Україні

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25
Психосоматика рака: как влияют эмоциональные состояния на развитие онкологии Психосоматика рака: как эмоциональные состояния влияют на развитие
- 28.10.2024 14:42
Фіцо прогнозує затяжний конфлікт в Україні під час перемоги Харріс Конфлікт в Україні може набути затяжного характеру, якщо...
- 28.10.2024 14:27
Реал Мадрид визнали найкращою чоловічою командою року Нагадаємо, що минулого сезону "вершкові" виграли чемпіонат Іспанії та Лігу чемпіонів УЄФА.
- 28.10.2024 10:38

Всі новини