Підвищення пенсійного віку не змінить стан пенсійного фонду

- 12.03.2011 13:11
Підвищення пенсійного віку не змінить стан пенсійного фонду

Комітет Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів рекомендує парламенту прийняти за основу проекти законів про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України та про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Про це  повідомили в інформаційному управлінні парламенту. 

Зокрема, Комітет пропонує прийняти законопроект про недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України, яким передбачається встановити до 1 січня 2030 року мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком, зазначеної в статті 26 Закону «Про обов'язкове державне пенсійне страхування» та в інших нормативно-правових актах України.

Також пропонується встановити мораторій на підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для чоловіків і жінок, необхідного для призначення всіх видів пенсії і на зменшення величини оцінки одного року страхового стажу (у відсотках), який застосовується для обчислення розміру пенсії.

На засіданні також розглянуто законопроект про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Їм пропонується до 1 січня 2020 року встановити мораторій на підвищення віку, починаючи з якого жінки мають право на призначення пенсії за віком.

Члени Комітету відзначили, що спроба вирішити існуючі проблеми у фінансовому становищі Пенсійного фонду за рахунок підвищення віку виходу на пенсію жінок і підвищення мінімального стажу роботи і мінімального страхового стажу для чоловіків і жінок, необхідного для призначення всіх видів пенсії, не вирішить проблеми подолання дефіциту Пенсійного фонду, оскільки за рахунок цих заходів скорочення його витрат в 2011 році складе лише трохи більше 1 млрд. грн. при фактичному дефіциті бюджету Пенсійного фонду в 2010 році в сумі 34,4 млрд. грн. (Державним бюджетом України на 2011 рік на покриття дефіциту Пенсійного фонду передбачено 17,8 млрд. грн.).

 У той же час члени Комітету зазначили, що «підвищення мінімально необхідного страхового стажу для отримання пенсії по інвалідності та пенсії за віком позбавить багатьох громадян, особливо з числа інвалідів, права на страхову пенсію, а підвищення нормативної тривалості страхового стажу для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі матиме наслідком збільшення кількості пенсіонерів, які будуть отримувати пенсію нижче її мінімального розміру, зменшення понаднормового страхового стажу, що, у свою чергу, призведе до зменшення розмірів пенсій і зниження диференціації розмірів пенсій. При цьому значна частина пенсіонерів буде отримувати пенсію у мінімальному розмірі». 

Комітет прийняв рішення за результатами розгляду в першому читанні рекомендувати Верховній Раді прийняти обидва законопроекти за основу, а під час доопрацювання до другого читання внести на розгляд парламенту один узгоджений законопроект з питання недопущення погіршення пенсійного забезпечення громадян України.


Ключові слова: пенсійна реформа, пенсійний фонд, пенсійний вік

Коментарі (1)
Валентина | 14.03.2011
Прежде чем увеличивать пенсионный возраст, лучше бы вывели из тени рабочие места.90% предприятий (особенно частных)берут на работу без оформления трудовых отношений,масса случаев когда берут яу\кобы на испытательный срок до 1 месяца бесплатно, а потом говорят,что человек не подходит и естесттвенно не только работнику ничего не платят, но и налоги, пенсионный фонд в том числе. Работает такое предприятие на дармовой рабочей силе, имеет прибыль и ни за что не платит. Вопрос - откуда взяться пенсионным отчислениям? Вот вам и задачка - решите ее и возраст пенсионный не нужно будет поднимать. У нас не те условия, что за границей в Европе - многие люди (особенно работяги) еле до пенсии дотягивают, а потом нищенская пенсия на которую не очень то и проживешь. И сравните - как живут пенсионеры в Европе!Привыкли у нас сравнивать с Европой лишь отдельные елементы их жизни и все почему то не на улучшение жизни граждан, а наоборот.С коррупцией нужно бороться жестче и результативней ( а не только на словах).Порядок нуж

Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Дністер та його притоки різко зменшилися в об’ємі Один із авторів відео припускає, що воду з Дністра спустили для
- 27.05.2024 17:42
У Чернівецькому районі поліцейські задокументували ДТП з потерпілими Учора, 26 травня, в с. Ржавинці трапилася аварія, під час якої
- 27.05.2024 15:36
Перевод документов для украинцев за границей онлайн Перевод документов: виды и особенности
- 24.05.2024 14:42
Доверенность на автомобиль: как оформить если украинец за границей? оверенность на автомобиль – это официальный документ, удостоверяющий передачу прав на
- 19.05.2024 18:55
В Ірані зазнав аварії один із трьох вертольотів у кортежі президента країни Ібрахіма Раїсі Поки що неясно, чи перебував президент у цьому гелікоптері
- 19.05.2024 17:56
Що у новому законі про мобілізацію? - стисло Стисло згадуємо, що там у новому законі про мобілізацію.
- 18.05.2024 14:55
Довіреність для переоформлення майна, якщо чоловік за кордоном Як зробити довіреність для переоформлення майна в Україні, якщо чоловік за кордоном?
- 18.05.2024 14:07
Військові адвокати - задайте питання онлайн! Військові адвокати: Роль, Функції та Важливість
- 16.05.2024 15:39
Страхи, які заважають завагітніти Сьогодні ми обговоримо страхи, які заважають жінці завагітніти.
- 16.05.2024 09:18
Психосоматика шкірних захворювань алергія Психосоматичні причини алергії
- 02.05.2024 00:11

Всі новини