Приватним вузам час знижувати ціни, бо залишаться без студентів

- 11.02.2011 14:28
Приватним вузам час знижувати ціни, бо залишаться без студентів

Питання оплати за навчання студентів-контрактників - нині топ-тема на всіх форумах, присвячених освіті. Нагадаємо, у законопроекті про вищу освіту пропонувалося дозволити вузам коригувати плату за навчання на коефіцієнт інфляції кожен рік. Це викликало низку акцій протесту, в тому числі і під стінами Верховної Ради.

  За чинним законодавством вузи не мають права змінювати вартість навчання - зараз студенти платять весь час навчання ту суму, на яку йшли на першому курсі. Нині в столичних вузах на престижних факультетах беруть до 30 000 грн. на рік, а в провінції максимум - 7-8 тис.

  «Якщо б норми закону, які пропонує міністерство, були б прийняті, то я думаю, що за рахунок об'єднання університетів якраз плата для студентів б зменшилася, тому що зменшилися б адмінвитрати», - запевняє міністр освіти Дмитро Табачник. Також один з аргументів ректорів на користь права змінювати ціни щороку - зараз вони змушені сильно завищувати ціни для першокурсників, а якщо у них буде можливість змінювати вартість з урахуванням інфляції, ціни для першокурсників можуть стати навіть нижче.

  Втім, в студентському середовищі до таких обіцянок ставляться скептично. «Вузам залишать право встановлювати ціни самостійно. І в такому випадку, особливо якщо кількість вузів зменшиться, хто завадить їм встановлювати непідйомні розцінки? Треба тоді вводити стелю за цінами », - говорить координатор громадської ініціативи« Студентський захист» Андрій Черних. «Боятися того, що вузи задеруть ціни до небес, не слід, - парирує нардеп Віталій Курило, який працює над законопроектом про вищу освіту. - По-перше, вузів зараз багато, і вони змушені конкурувати один з одним. По-друге, в 2011-му випускників шкіл буде набагато менше, значить, вузи будуть за них боротися і навіть знижувати ціни для абітурієнтів ». 

  «Приватним вишам точно доведеться знижувати ціни - інакше ризикують залишитися без студентів», - підтверджує ректор Тернопільського національного педуніверситету Володимир Кравець.

Відзначимо, що кількість абітурієнтів буде різко знижуватися через спад народжуваності на початку 90-х. Скорочення ж числа вузів навряд чи зуміють провести найближчим часом. А значить пропозицію освітніх послуг буде сильно перевищувати попит, і ціни, за законами ринку, дійсно можуть впасти.  


Ключові слова: ціни на навчання, приватні вузи

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини