Чернівецька область у сумній статистиці МВС щодо злочинів у бюджетній сфері в Україні

- 14.03.2009 09:14
Чернівецька область у сумній статистиці МВС щодо злочинів у бюджетній сфері в Україні

Працівниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю продовжують вживались цільові заходи, що спрямовані на скорочення тіньової складової в найбільш прибуткових галузях економіки, упередження бюджетних втрат, захист державних інтересів при відчуженні майна, протидію хабарництву та службовим зловживанням, притягнення до відповідальності корумпованих державних службовців. Як результат, упродовж січня-лютого цього року у сфері економіки викрито майже 9 100 злочинів, у т.ч. 4 400 тяжких та особливо тяжких та понад 1 600 злочинів - у бюджетному секторі.

 

Зокрема, у сфері приватизації задокументовано майже 800 злочинів, на об’єктах паливно-енергетичного комплексу – понад півтисячі, в агропромисловому – майже 650, у сфері банківської діяльності – 1050. Задокументовано 1349 злочинів зі збитками понад 100 тисяч гривень та 267 - збитки по кожному з яких перевищують мільйон гривень.

Доволі привабливою для різного роду шахраїв залишається бюджетна сфера. З метою попередження розкрадання державних коштів працівники органів внутрішніх справ активно вживають заходів, спрямованих на недопущення відмивання коштів через офшорні зони і припинення незаконного відшкодування податку на додану вартість. Із викритих працівниками органів внутрішніх справ 1602 злочини у цій сфері - 86,5 % викрито безпосередньо підрозділами ДСБЕЗ.

Найбільш поширеними зловживаннями в бюджетній сфері нині є розкрадання бюджетних коштів шляхом незаконного відшкодування податку на додану вартість; нецільове використання, розкрадання й інші зловживання з бюджетними коштами; порушення посадових осіб під час процедури закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти (особливо за завищеними цінами); невиконання соціальних програм та невиплата заробітної плати; ухилення від сплати належних платежів до бюджету, пенсійного фонду, за оренду державного майна, незаконне відволікання, кредитування та перерахування коштів на благодійну допомогу з метою розкрадання тощо.

Цього року задокументовано 142 злочини, пов’язані з незаконним відшкодуванням ПДВ, на загальну суму понад 201,3 мільйона гривень. У результаті вжитих ОВС заходам попереджено незаконне отримання майже 53 мільйонів гривень з бюджету держави.

Водночас проводилися заходи щодо викриття та припинення незаконного переміщення товарів через державний кордон України як однієї з основних складових ”тіньової економіки”. Цього року задокументовано майже 150 фактів контрабандного ввезення товарів на загальну суму майже 25 мільйонів гривень. Серед них: 75 фактів ввезення промислових товарів на суму 13,9 мільйона гривень та 16 фактів ввезення продовольчих товарів на суму 265 тисяч гривень. За зібраними матеріалами порушено 21 кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст. 201 (контрабанда) Кримінального кодексу України.

У сфері захисту інтелектуальної власності викрито 261 злочин, з яких 107 - факти порушень авторського права і суміжних прав, сім фактів незаконного використання товарного знака та 145 – незаконний обіг дисків. Задокументовано протиправну діяльність 28 підпільних цехів, у яких займались виробництвом різного роду контрафактної продукції, з них 21 – з виробництва контрафактної аудіовізуальної продукції. У правопорушників вилучено 114 тисяч одиниць контрафактної продукції на загальну суму понад 625 тисяч гривень.

Цього року у сфері економіки припинено діяльність 27 організованих груп, якими вчинено 60 злочинів, з них 40 - тяжких та особливо тяжких.

На сьогодні закінчено провадження у кримінальних справах за 4 536 злочинами економічної спрямованості, з яких 4234 (або 93,3 %) направлено до суду. Серед них 1774 – у сфері службової діяльності, у т.ч. 264 – пов’язаних з хабарництвом. За закінченими провадженням кримінальними справами збитки складають 139,8 мільйона гривень з яких реально відшкодовано 60,4% або майже 84 мільйони гривень.

 

У Чернівецькій області співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито працівника філії банківської установи, яка під час здійснення операцій з обслуговування депозитних рахунків вкладників вносила до офіційних банківських документів неправдиві відомості, а також складала і видавала завідомо неправдиві документи з обслуговування депозитних рахунків фізичних осіб з подальшим привласненням грошових коштів вкладників, внаслідок чого завдано збитків філії на загальну суму 1,4 мільйона гривень.

 

Ось лише деякі найрезонансніші злочини, викриті співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю цього року:

На Полтавщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадових осіб державного підприємства національної акціонерної компанії, які надали до управління юстиції підроблені документи щодо наявності обладнання на 12 свердловинах (фактично всі свердловини являються діючими і обладнання використовується за призначенням) та державним виконавцем було проведено опис і арешт зазначеного обладнання і примусово реалізовано його, шляхом проведення аукціону. Дві із згаданих свердловин знаходяться в оренді у ЗАТ, яке на користь державного підприємства вже сплатило понад 9,4 мільйона гривень орендної плати.

 

На Київщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито виконавчого директора ТОВ, який від імені своєї дружини – директора зазначеної комерційної структури підписав технічну документацію на виготовлення трьох державних актів на право власності на землю у межах Обухівського району та особисто видав три технічні документації на земельні ділянки, внаслідок чого з державної власності вибули три земельні ділянки загальною площею 8,9 га. Таким чином державі завдано збитки на суму 1,8 мільйона гривень.

 

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадових осіб державного підприємства, які під час проведення ліквідації підприємства, здійснили безоплатну передачу на баланс іншого державного підприємства основні фонди підприємства на суму 1,5 мільйона гривень, чим завдали збитків державі на зазначену суму.

На Херсонщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністювикрито службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, які з метою збільшення податкового кредиту зазначеного товариства, у вересні 2007 року уклали з комерційною структурою фіктивний договір купівлі-продажу товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 15,1 мільйона гривень, внаслідок чого безпідставно сформували податковий кредит з ПДВ, чим завдали збитки державі на суму 5,4 мільйона гривень.

 

В Автономній Республіці Крим співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито директора приватного підприємства, який з метою отримання ліцензії на проведення проектних робіт у сфері будівництва, надав до Міністерства будівельної політики та архітектури АР Крим неправдиві відомості про чисельність співробітників на товаристві. На підставі цих документів було видано ліцензію, внаслідок чого отримав прибуток в сумі понад два мільйони гривень.

 

На Донеччині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано "на гарячому" голову однієї з районних рад та провідного спеціаліста райвиконкому під час отримання хабара в сумі 40 тисяч євро від місцевого жителя за виділення земельної ділянки площею 0,1 га.

 

В місті Севастополі співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викритоголову правління та члена житлово-будівельного кооперативу, які вимагали хабара в сумі 450 тисяч доларів США від приватного підприємця, як представника 50 фізичних осіб, за прийняття їх до зазначеного кооперативу й надання їм у постійне користування земельних ділянок (загальна площа 5 га, розташовані в лісовому масиві) та були затримані „на гарячому” під час отримання частини хабара в сумі 200 тисяч доларів США.

 

На Донеччині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито голову депутатської комісії однієї з міських Рад з питань медицини, культури та туризму - члена комісії з питань житлово-комунального господарства та члена депутатської комісії міськради з питань комунального господарства, архітектури, будівництва, розвитку малого та середнього бізнесу, які вимагали хабар в сумі 550 тисяч гривень та були затримані "на гарячому" під час отримання частини в сумі 240 тисяч гривень від представника приватного підприємства за складання фальсифікованого акту перевірки під час позапланової перевірки використання бюджетних коштів у сумі 2,6 мільйона гривень, виділених для будівництва та ремонту очисних споруд.

На Луганщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито начальника районної електричної мережі, який вимагав та отримав хабара в сумі 130 тисяч гривень від директора вугільного підприємства за підключення обладнання до електромережі високої напруги.

На Сумщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито працівника управління житлово-комунального господарства, яка отримала хабара в сумі 1,9 тисяча доларів США та 18 тисяч гривень від жительки обласного центру для подальшої передачі їх службовим особам міськвиконкому за сприяння у виділенні їй земельної ділянки.

У місті Києві співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано „на гарячому” посадовця Державної податкової інспекції одного району столиці та начальника управління оподаткування фізичних осіб вказаної інспекції, які вимагали та отримали хабара в сумі 500 доларів США та 10,5 тисяч гривень від приватного підприємця за непроведення належним чином планової аудиторської перевірки його фінансово-господарської діяльності.

На Луганщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадовця Управління екологічної безпеки, який вимагав та отримав хабара в сумі 24 тисячі гривень від приватного підприємця за неприйняття заходів реагування по викритих порушеннях екологічного законодавства.

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито члена однієї комісії – лікаря міської лікарні, який вимагав та отримав хабара в сумі 20 тисяч гривень від місцевого жителя за закриття лікарняного листа із зазначенням ступеня інвалідності та направлення документів для оформлення регресних виплат.

На Хмельниччині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито місцеву мешканку, яка отримала хабара в сумі 20 тисяч гривень від бригадира приватного підприємства для подальшої передачі посадовим особам училища за виділення з подальшою приватизацією кімнати ввіреного даному учбовому закладу гуртожитку, але не маючи наміру передати дані кошти, привласнила.

У Чернівецькій області співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито голову однієї з міськрад, який вимагав та отримав хабара у сумі 15 тисяч гривень від приватного підприємця за отримання в оренду через аукціон приміщення музею (перебуває в комунальній власності міської ради).

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито інженера-землевпорядника державного підприємства, який вимагав та отримав хабара в сумі 12 тисяч гривень за сприяння місцевому жителю в прискореному оформленні державного акту на право власності на земельну ділянку.

 

На Донеччині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито керівника одного з університетів, який вимагав та отримував від учнів згаданого навчального закладу хабарі за успішне складання ними заліків та іспитів. Задокументовано 5 фактів отримання хабарів на загальну суму понад 10 тисяч гривень.

 

На Львівщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито голову сільськогосподарського ТОВ, депутата сільської ради, який вимагав та отримав хабара в сумі 10 тисяч гривень від приватного підприємця за сприяння у прискоренні виготовлення документації на укладення договору відчуження об’єктів незавершеного будівництва.

На Тернопільщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито начальника міжгосподарської шляхо-будівельної пересувної механізованої колони, який вимагав та отримав хабара в сумі 10 тисяч гривень від директора приватного підприємства за надання йому в оренду складського приміщення.

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито заступника начальника Державної податкової інспекції одного з районів, яка вимагала та отримала від приватного підприємця хабара в сумі дві тисячі гривень за видачу їй свідоцтва про сплату єдиного податку.

На Одещині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано „на гарячому” працівника одного з університетів під час отримання хабара в сумі 850 доларів США та 2,5 тисяч гривень від трьох студентів за успішну здачу екзаменаційної сесії. Задокументовано 27 фактів отримання хабарів.

В АР Крим співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито голову сільської ради Сакського району, який вимагав та отримав хабара в сумі 900 доларів США від директора малого підприємства за видачу йому рішення вказаної сільради щодо оформлення права власності на нежитлове приміщення (лазня).

На Київщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано “на гарячому” службовця Управління з контролю за використанням та охороною земель під час отримання хабара в сумі 6 тисяч гривень від місцевого жителя за не притягнення до відповідальності за порушення земельного законодавства.

На Миколаївщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито суддю районного суду, який вимагав та отримав хабара в сумі 5 тисяч гривень від жителя області за зменшення йому строку покарання за скоєння крадіжки.

 

На Рівненщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службовця відділу податкової міліції об’єднаної державної податкової інспекції, який упродовж серпня – листопада минулого року вимагав та отримував хабарі від приватного підприємця за невжиття заходів щодо вилучення незаконно встановлених ним чотирьох гральних автоматів в одному з кафе у місті Дубно. Задокументовано 4 факти отримання хабарів на загальну суму 3,2 тисяч гривень.

 

На Полтавщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито доцента університету, який вимагав та отримав хабара в сумі 2,6 тисяч гривень від 17 студентів за позитивну здачу іспиту.

В м. Києві співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано “на гарячому” завідуючу дошкільним навчальним закладом одного з районів столиці під час отримання хабара в сумі 1,5 тисяч гривень за позитивне вирішення питання щодо зарахування дитини мешканки столиці до даного закладу.

У м. Києві співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю затримано „на гарячому” службовця Міністерства освіти і науки України під час отримання хабара в сумі 80 доларів США від жителя столиці за видачу довідки відповідності диплому отриманої освіти.

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службовця Державного комітету України з промислової безпеки охорони праці та гірничого нагляду по Дніпропетровській області, який вимагав та отримав хабара в сумі 600 гривень від представника приватного підприємця за не притягнення до відповідальності за виявлені порушення.

На Одещині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито керівника приватного підприємства та місцеву жительку, які надали до районного суду підроблені рішення виконавчого комітету районної ради народних депутатів та технічні паспорти на домоволодіння, виготовлені міським бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості та за допомогою рішення суду заволоділи земельною ділянкою площею 0,17га, чим завдали збитки територіальній громаді на суму понад три мільйони гривень.

На Закарпатті співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито місцевого мешканця, який упродовж трьох останніх років у мережі “Інтернет” на своєму сайті залучав грошові кошти відвідувачів (під 7%) для гри на електронній валютній біржі (у минулому році зловмисник оголосив себе банкрутом й перестав повертати грошові кошти інвесторам). Задокументовано чотири факти неповернення ним грошей на загальну суму 274 тисячі доларів США.

 

На Дніпропетровщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито одного з керівників банківської установи, який склав фіктивну заяву про видачу грошових коштів готівкою від імені підставної особи, внаслідок чого з каси банку вилучив готівку, чим завдав збитків на суму 3,3 мільйона гривень.

 

На Хмельниччині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито арбітражного керуючого – ліквідатора відкритого акціонерного товариства, який приховавши інформацію про права третіх осіб на майно (об’єкти незавершеного будівництва), незаконно реалізував його, а отримані грошові кошти в сумі понад 1,6 мільйона гривень привласнив.

 

На Житомирщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито службових осіб товариства з обмеженою відповідальністю, які в минулому році, на підставі проведених безтоварних операцій з низкою комерційних структур, надали до Державної податкової інспекції підроблену декларацію з податку на додану вартість й не сплатили до Держбюджету обов’язкових платежів на суму 7,21 мільйони гривень.

 

 

На Тернопільщині співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито посадових осіб державного спиртового заводу, які, з метою отримання кредиту в комерційному банку, надали неправдиву інформацію про наявність заставного майна (мелясу та зерна кукурудзи), чим банківській установі завдано збитків на суму 1,5 мільйона гривень.

 

У місті Києві співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрито начальника автобази, який з листопада по грудень минулого року безпідставно не виплатив мільйон гривень заробітної плати працівникам зазначеної автобази.


Ключові слова: Злочини у бюдженті, й сфері, Чернівецька область

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Прикмети: 5 пояснень найпопулярніших забобонів Зараз у сучасному світі забобони не відіграють важливої ролі
- 05.12.2023 23:19
За минулу добу шахраї ошукали четверо буковинців: поліцейські розпочали кримінальні провадження Під приводом заробітку в інтернеті, надання доступу до онлайн-курсів та
- 05.12.2023 13:58
Тижневий гороскоп для всіх знаків зодіаку: Вперед до нових можливостей! Овен (21 березня - 19 квітня): На цьому тижні вам
- 04.12.2023 10:16
Ситуація на фронті 3 грудня 2023 року У Запорізькій області російські війська здійснили кілька нападів у
- 03.12.2023 12:31
Служба 112 запрацювала в п'яти областях України На початку грудня служба 112 розпочала свою роботу у
- 01.12.2023 23:25
В Украине в 202г. из-за обстрелов России пострадали 11000 человек, 2000 погибли За 11 месяцев оккупанты 59 тысяч раз обстреляли населенные пункты в 24
- 01.12.2023 10:33
ВАКС арестовал $1,5 млн криптоактивов экспредседателя Госспецсвязи Об этом пишет Специализированная антикоррупционная прокуратура.
- 30.11.2023 17:43
Медитації онлайн Медитація онлайн. Чому вона потрібна і як почати медитувати?
- 29.11.2023 15:58

Всі новини