Єгипет та Ватикан: припинення дипломатичних відносин

- 21.01.2011 11:36
Єгипет та Ватикан: припинення дипломатичних відносин

Влада Єгипту заявили про тимчасове припинення дипломатичних відносин з Ватиканом. 

 Причиною даного рішення стало звинувачення Папи Римського єгипетських мусульман у дискримінації проти представників інших релігій, які проживають на Близькому Сході.

Від спілкування з Ватиканом вирішив, зокрема, відмовитися найбільший в світі ісламський університет «Аль-Азхар». Рішення було прийнято сьогодні на надзвичайному засіданні розташованого в Каїрі навчального закладу під головуванням імама шейха Ахмеда ат-Тейіба.

Вчені побачили у висловлюваннях Папи нападки на мусульман, зокрема, заклики про переслідування мусульман Близького Востока.Напомнім, 11 січня Єгипет відкликав для консультацій свого посла у Ватикані після висловлювань Папи Римського Бенедикта XVI з недавнього теракту біля церкви в Олександрії.

У новорічну ніч у коптської церкви Святих у другому за величиною місті Єгипту - Олександрії - прогримів вибух, в результаті якої загинула 21 людина і близько ста отримали поранення. За даними поліції, бомбу в натовпі людей підірвав терорист-смертник, особа якого встановлюється. Єгипет вважає, що до теракту причетні іноземні сили, які хочуть підірвати стабільність у країні.

Після вибуху в Єгипті пройшла ціла серія акцій, спрямованих на збереження єдності єгипетських християн і мусульман. Багато відомих громадських діячів, журналістів і політиків, які сповідують іслам, разом з християнами взяли участь у святкуванні Різдва, яке наголошується в Єгипті 7 січня.

Офіційні єгипетські представники неодноразово заявляли, що вибух біля церкви спрямований не проти християн, а проти всього єгипетського суспільства і держави.

Папа Римський виступив із засудженням вибуху, який забрав життя 21 людини. Вчора на зустрічі з дипломатами він закликав уряди близькосхідного регіону, незважаючи «на труднощі та загрози», вжити ефективних заходів для захисту релігійних меншин. 


Ключові слова: Ватікан, Єгипет, дипломатичні відносини

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Нового Папу Римського обрано! Символ віри та надії: білий дим над Сикстинською капелою
- 08.05.2025 20:28
Новый Папа Римский избран 8 мая 2025 года Белый дым над Ватиканом: католический мир встретил нового Папу Римского
- 08.05.2025 20:22
Подвійне вбивство поблизу Києва сусід вбив військового та тещу.Відео Поліція Київської області затримала чоловіка, якого підозрюють у вбивстві
- 08.05.2025 16:18
Як подати на розлучення в Україні: покрокова інструкція та необхідні документи Процедура розірвання шлюбу в Україні може здатися складною, особливо якщо
- 07.05.2025 09:36
Шкідливе морозиво на полицях магазинів України Фахівці з харчової безпеки попереджають про небезпеку так званого морозива з
- 06.05.2025 13:36
Вредное мороженое на полках магазинов Украины Это мороженое лучше оставить на полке: что не стоит покупать в магазинах Украины
- 05.05.2025 11:43
Трамп зробив заяви щодо шляхів врегулювання війни між Україною та Росіє Президент США Дональд Трамп зробив низку гучних заяв щодо можливих
- 05.05.2025 11:38
Трамп выразил осторожный оптимизм в отношении будущего мирного соглашения На вопрос о том, планирует ли он в ближайшем будущем встретиться с президентом
- 05.05.2025 11:36
Оформление гражданства Румынии: новый список документов на 2025 год С марта - апреля 2025 года в Румынии вступили в силу обновлённые требования к
- 05.05.2025 10:43

Всі новини