Відбілювання зубів в домашніх умовах небезпечно
- 20.03.2010 09:31Певно, багато із нас хочуть мати білосніжні зуби, як у дикторів телебачення. Білосніжна сяюча посмішка – мрія кожного, але зуби втрачають білий колір з віком, через відкладення на них нальоту, через зафарбовування різноманітними барвниками з їжі та напоїв. Тож багатьом із нас спадає на думку вдатися до відбілювання зубів. Фахівці можуть запропонувати одразу кілька варіантів відбілювання: механічне, хімічне та фотовідбілювання.
Легкий та доступний, хоча також повільний спосіб домашнього відбілювання зубів – за допомогою гелю (його ще називають колгейт-відбілюванням). Щіточкою гель наноситься на зуби, застигає і тримається, доки його не змиє слина. Потім процедура повторюється. Концентрація активних речовин у такому гелі, звісно ж, низька, адже ви постійно його ковтаєте, тому й процес відбілювання – тривалий. Досягти помітного ефекту можна за місяць або й більше.
Відбілювання народними методами
Нині можна вільно придбати і відбілювальні смужки. Вони також мають свої мінуси. Як свідчить практика, ці смужки захоплюють лише чотири передні зуби, і відбілюється лише фронтальна їх частина, а колір бокових поверхонь залишається незмінним.
Народна медицина також знає способи покращити вигляд посмішки. Відбілювальна дія народних засобів грунтується переважно на фруктових кислотах. Рекомендується протирати зуби лимонною шкіркою та м’якоттю полуниці. Є також народні методи, засновані на абразивній дії – це усім відоме чищення питною содою, але лікарі застерігають від пошкодження зубів!.
Механічний спосіб – це відбілювальні пасти. Вони діють за таким самим принципом, як наші бабусі колись відчищували каструлі піском. Такою абразивною (чистячою) речовиною у відбілювальних пастах є харчова сода. Відбілювальна паста дозволяється максимум два тижні на рік, тому що ця процедура не необхідна зубам. Лікарі частіше рекомендують обирати процедуру відбілювання під наглядом фахівця, адже у такому разі процедура є контрольованішою. Якщо пастою для відбілювання користуватися щодня впродовж кількох років можна пшкодити зуби.Тому користуватися відбілювальними пастами можна не частіше ніж 2 разина рік. Шкідливий вплив відбілювальної пасти можна зменшити, якщо підібрати таку, що має контрольовану абразивність і контрольовані опорні частини. Бо абразивні частинки є різної форми – круглі, полігональні. Чим більше кутів у тій частинці, тим більше шкоди вона завдає.
Дуже важливіше - правильно чистити зуби, не менше 3 хвилин. Розглянемо хімічне відбілювання, яке можливе вдома. У хімічних методах відбілювання основною діючою речовиною є перекис водню (атомарний кисень). У лікаря гель для відбілювання містить 35-37% перекису, у домашньому гелі – від двох до п’яти%, максимум семи. Це зроблено з міркувань безпеки, щоби люди не знищували собі зуби в домашніх умовах, бажаючи отримати максимальний результат. Домашнє відбілювання триває до 20 днів. Натомість кабінетний варіант дає більш швидкі результати – вже після першого-третього відвідування стоматолога, а сама процедура займає не більше 30-ти хвилин.
Якщо ви вирішили відбілювати зуби у стоматолога, він спочатку повинен перевірити стан ваших зубів: замінити старі пломби, вилікувати карієс.
Наскільки відбіляться зуби, залежить від їх особливостей. Перед процедурою варто спитати лікаря, наскільки зміниться колір зубів - вам проведуть тест. Варто зазначити, що зуби після відбілювання знову покриються нальотом, адже певний час існує результат відбілювання, а потім зуби потроху змінюють колір. Триває еффект порфесійного відбілювання у стоматолога два-чотири роки.
Коментарі (1)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
Я замовила не так давно. Ефектом задоволена, правда якщо врахувати те, шо я вживаю дуже багато кави, то мабуть процедуру прийдется повторити зе раз, через пів року...