Гарбуз для лікування та вживання. Рецепти та поради.
- 01.03.2010 17:14Що лыкує гарбуз?
Гарбуз покращить роботу серця і колір обличчя. Гарбуз- це скарбниця корисних речовин. Звичайно, є різні сорти гарбуза,выдрізняються плоди навіть за кольором, нині виведено понад 200 сортів. Речовини, які вміщуються у гарбузі, поліпшують склад крові, захищають від анемії, ослаблення (особливо після операцій та інфекцій), підвищують імунний захист. Зверніть увагу, що в гарбузі міститься набір вітамінів-антиоксидантів (А, С, Е), які борються з ушкодженням клітин оксидантами. І таким чином гарбуз захищає організм від хвороб різних органів та передчасного старіння. З огляду на наявність вітаміну D та фтору м'якуш цього плода надзвичайно корисний для зубів, кісток. Тож допомагає дітям рости і міцніти, а літнім людям - уникати остеопорозу.
Можна подивуватися мінеральному складу гарбуза: тут і мікро-, і макроелементи: калій, кальцій, магній, сірка, залізо, мідь, цинк. Їх роль у життєдіяльності організму величезна хоча б тому, що завдяки їм активізуються обмінні процеси в організмі.
Гарбуз поліпшує жовчовиділення та функції печінки, тому показаний людям з хворою печінкою, після отруєнь. У літературі згадуються навіть випадки, що після вживання гарбузових страв значно поліпшувалося підірване здоров'я тих людей, які мали нещастя отруїтися блідою поганкою, але мали щастя вижити.
Ожиріння та зайва вага:
Завдяки високому вмісту рідкісного вітаміну Т гарбуз вважається найкращим гарніром до м’ясних та жирних страв. Цей вітамін сприяє засвоєнню важкої їжі і запобігає накопиченню жиру.
Дефіцит заліза.
За вмістом заліза гарбуз – один із чемпіонів серед овочів. Тож ті, хто його полюбляє, мають гарний колір обличчя і бадьорий настрій. До речі, гарному кольору обличчя сприяє ще й каротин.
Серцево-судинні захворювання.
Високий вміст калію – ще одна перевага гарбуза, дуже цінна для сердечників. Особливо рекомендують його вживати за наявності набряків.
Захворювання печінки
При захворюваннях печінки лікарі рекомендують їсти гарбуз сирим (натерти і заправити салатною заправкою) – так він ефективніше чистить жовчні протоки. Корисними будуть і каші з рисом, пшоном чи манкою.
Хвороби нирок та сечового міхура
При хворобах нирок і сечового міхура готують «молоко» із насіння гарбуза. Розтирають склянку насіння, поступово доливаючи гарячої кип’яченої води (1,5 склянки). «Молоко» випивають упродовж дня, за потреби, підсолодивши.
Безсоння
Свіжий сік гарбуза з медом на ніч – давній рецепт від безсоння.
Простатит, проблеми з потенцією
Вважається, що гарбузовий сік допомагає чоловікам підтримувати сексуальний тонус. А жменя гарбузового насіння натщесерце – засіб профілактики та лікування простатиту.
Гельмінти
Гарбузове насіння – перевірений століттями засіб вигнання глистів. Сушене насіння дають дітям для профілактики цієї проблеми.
Висипка на шкірі, прищі, екзема
За всіх цих шкірних проблем свіжу кашку з м’якоті гарбуза прикладають до уражених місць.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25