Підсумки зимової військової кампанії в Україні: чого досягли сторони

- 01.03.2023 17:29
Підсумки зимової військової кампанії в Україні: чого досягли сторони

Лютий закінчився. Широкомасштабного зимового наступу, який анонсували як у Москві, так і у Києві, не сталося. На більшій частині російсько-українського фронту всю зиму йшли позиційні бої, і лише окремих ділянках російські війська намагалися вести активні наступальні дії. Чого вдалося домогтися арміям, що борються, і яка обстановка в зоні боїв склалася напередодні весняного бездоріжжя?

Можливості та передумови великого наступу цієї зими мали обидві сторони. Україна, яка переможно завершила осінню кампанію, могла спробувати розвинути успіх на півночі та заході Луганської області або атакувати на будь-якому з південних напрямків - а можливо, на кількох відразу.

росія, отримавши великі підкріплення за рахунок проведеної мобілізації, могла перехопити ініціативу на півночі Донбасу, спробувати відбити втрачені території в районі Лиману та на сході Харківської області, а також наступати на Запоріжжі та півдні Донецької області.

"Генерал Мороз" заважає та допомагає обом воюючим сторонам - дії піхотних частин утруднені, але промерзлий ґрунт сприяє переміщенню бронетехніки. Взимку погано з маскуванням і добре з вказівкою на цілі. Якщо влітку була біда з постачанням – узимку буде ще гірше.

ВСУ воліли зайняти стратегічну оборону, обмежившись лише локальними атаками в районі Кремінної на північний захід від Сєвєродонецько-Лисичанської агломерації. ЗС РФ, хоч і демонстрували активність на різних ділянках фронту, зосередили основні зусилля в Донецькій області – під Бахмутом на північному сході та в районі Донецька, де підконтрольні українській армії виступи загрожують обласному центру та шляхам постачання російського угруповання на півдні Запорізької області.

Атака дронів. Що показав масований удар безпілотниками по кількох російських регіонах
На лінії фронту в Вугледарі: "Хоч би що стверджувала Росія, її дії говорять більше, ніж слова"
Замість швидкої "спецоперації" - рік кровопролитної війни
Наразі обидві сторони накопичують резерви. Україна вводить у дію військову техніку, одержану від західних країн, освоює власне виробництво, навчає штурмові частини, формує нові підрозділи та розробляє плани весняно-літнього наступу. Росія посилено займається інвентаризацією радянських військових складів, що дісталися їй, проводить експертизу боєприпасів, що зберігаються там, шукає додаткові джерела поставок озброєнь, навчає мобілізованих і теж будує плани на теплу пору року.

Короткий огляд ситуації на фронтах

Ми швидко, просто і зрозуміло пояснюємо, що сталося, чому це важливо, і що буде далі.


Після відходу з правого берега Дніпра російські війська відвели велику частину підрозділів у глибину території, подалі від вогню української артилерії. Поблизу лінії зіткнення, на островах та Кінбурнській косі залишилися невеликі розосереджені групи. Їхнє основне завдання - не допустити висадки українського десанту на лівий берег і вести тривожний вогонь.

На даний момент лінія фронту там стабілізувалася Дніпром. Військові експерти оцінюють можливість переходу ЗСУ у наступ на цьому фронті як малоймовірну. По-перше, необхідно форсувати велику річку – а це дуже складна операція. По-друге, після форсування Дніпра треба забезпечити наступні з'єднання безперебійним постачанням, а як це зробити – велике питання. Мости через Дніпро розбиті, понтонні та поромні переправи ненадійні, авіації замало.

І по-третє, російські частини на Херсонщині не були розгромлені, а здійснили організований відхід і перебувають у боєздатному стані. Вони мали достатньо часу на доукомплектування та облаштування оборонних позицій.


Ключові слова: Бахмут лютий 2023, війна 2023 підсумки

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

В Украине в 202г. из-за обстрелов России пострадали 11000 человек, 2000 погибли За 11 месяцев оккупанты 59 тысяч раз обстреляли населенные пункты в 24
- 01.12.2023 10:33
ВАКС арестовал $1,5 млн криптоактивов экспредседателя Госспецсвязи Об этом пишет Специализированная антикоррупционная прокуратура.
- 30.11.2023 17:43
Медитації онлайн Медитація онлайн. Чому вона потрібна і як почати медитувати?
- 29.11.2023 15:58
Тест для дитини Баранчик у пляшці - як правильно його робити? Методика є проективною, спрямована на виявлення психологічного стану дитини
- 28.11.2023 16:26
9500 євро за незаконний перетин державного кордону: слідчі поліції повідомили про підозру буковинцю Буковинські правоохоронці викрили 38-річного жителя села
- 27.11.2023 21:18
642 день войны: Главное 27 ноября - 642 день Украина противостоит полномасштабному вторжению России.
- 27.11.2023 18:11
Штормовой циклон не утихает. В Николаевской области обесточен 61 населенный пункт В Николаеве после 19:40 частично обесточен Корабельный
- 26.11.2023 18:07
У Херсоні знову пролунали вибухи У місті Херсоні знову пролунали вибухи
- 26.11.2023 15:53
Різдво: як правильно, що ставити на стіл, після якої зірки є і навіщо палити свічки? Чому неправильно називати Різдво 7 січня православним, а 25 грудня – католицьким
- 24.11.2023 13:40
Курс біткоїна 2024, прогноз Екс-глава Binance у СНД спрогнозував курс біткоїну на 2024 рік
- 24.11.2023 11:37

Всі новини