Пенсійні зміни у 2022 році

- 25.01.2022 11:41
Пенсійні зміни у 2022 році
Зросли вимоги до страхового стажу
 
Для громадян, які планують оформити пенсію в 2021 році, зросли вимоги щодо страхового стажу. Вони складають для 60-річних українців вже 29 років. Ця реформа стартувала в 2018-му з підвищення необхідного стажу з 15 до 25 років. А до 2028 мінімумом стажу для виходу на пенсію у 60-річному віці стане 35 років.
 
Як перевірити свій стаж
Щоб виключити ймовірність помилок і недостовірних даних про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, слід постійно контролювати інформацію про сплату роботодавцем внесків та їх розмір. Через несплату єдиного внеску працівники втрачають страховий стаж та можливість отримувати зароблену пенсію.
Перевіряти дані про страховий стаж та розмір заробітної плати, з якої сплачено страхові внески, можна дистанційно, через вебпортал Пенсійного фонду України (https://portal.pfu. gov. ua).
 
До уваги роботодавців!
З 1 січня 2022 року мінімальна заробітна плата в Україні становить 6500 грн, а мінімальний розмір єдиного внеску – 1430 грн. Недотримання трудового законодавства з оплати праці передбачає застосування значних фінансових санкцій.
 
Отримати консультацію з пенсійних питань можна за допомогою додатка Viber
Оперативно та легко отримати фахові роз’яснення питань пенсійного забезпечення можна не тільки за телефонами гарячих ліній, Skype-зв’язку та електронного листування з пенсійною службою, а й через популярний мобільний застосунок Viber.
Контактні дані, за якими здійснюється прийом відео- та голосових викликів через додаток Viber,  розміщені на інформаційній сторінці Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області  у розділі «Контакти» (https://www.pfu. gov. ua/cv/golovne-upravlinnya-pensijnogo-fondu-ukrayiny-v-chernivetskij-oblasti/)
 
Внесено зміни до порядку обчислення пенсій по інвалідності ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи
З 01.01.2022 набули чинності зміни до ст. 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Згідно з цими змінами, обчислення розміру пенсій осіб із числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також громадян, які брали безпосередню участь у ліквідації інших ядерних аварій та їх наслідків, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, у складанні ядерних зарядів та проведенні на них регламентних робіт, стосовно яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з виконуваними роботами, здійснюється з урахуванням величини заробітної плати на рівні п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня відповідного року.
Право таке обчислення пенсії мають також непрацездатні члени сімей таких осіб, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На виконання зазначених норм в області проведено перерахунок пенсії 123 особам.
 
Наближення послуг до населення та онлайн-сервіси Пенсійного фонду
У 2022-му продовжиться робота з наближення послуг до населення, інформування громадян сучасними засобами зв’язку (електронна пошта, смс-повідомлення, «Електронний кабінет громадянина»).
Крім того, запроваджено чимало онлайн-сервісів, які спрощують процедуру отримання  пенсійних послуг. Зокрема, сервіс «Електронна трудова книжка» дозволяє громадянам дізнаватися детальну інформацію про свою трудову діяльність, а також про сплачені страхові внески. У разі втрати паперової трудової книжки не потрібно витрачати час на відновлення даних, адже вони будуть збережені в електронному форматі. Тримати руку на пульсі актуальних питань пенсійного забезпечення та контролювати персональні дані дозволяє мобільний застосунок «Пенсійний фонд».
Крокуючи у ногу з часом, запроваджено послугу автоматичного призначення  пенсії при досягненні пенсійного віку. При цьому немає необхідності додатково звертатись та особисто відвідувати органи Пенсійного фонду. Сервіс дозволяє надати всю необхідну для призначення пенсії інформацію завчасно  та провести перевірку наявних у Пенсійному фонді даних.
Також дізнатись орієнтовний розмір пенсії можна самостійно, скориставшись послугою «Пенсійний калькулятор» на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.
 
Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Ключові слова: пенсія новини 2022, новацій пенсія, мінімальні пенсія 2022, що нового у пенсіях, умови для пенсії 2022

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Число мільярдерів у світі збільшилося на 573 за час пандемії Кожні 30 годин у світі з'являється новий мільярдер
- 23.05.2022 14:44
Укрпошта випустила фінальні поштові марки серії Руський воєнний корабль... всьо 23 травня, спеціально до Дня морської піхоти, Укрпошта ввела в
- 23.05.2022 14:25
Як оформити загранпаспорт України дитині до 16 років у Європі 2022. Як оформити закордонний паспорт дитині до 16 років?
- 18.05.2022 09:34
Розвідка Естонії: ЗСУ вийшли на кордон із Росією Розвідувальний центр сил оборони Естонії підготував оперативне зведення про
- 17.05.2022 15:58
Как оформить загранпаспорт Украины в Европе беженцу 2022 Стоимость оформления паспорта детям до 16 лет 166 злотых (в других странах Европы 120 евро + 40 евро
- 17.05.2022 09:27
Новые центры для регистрации в УВКБ ООН для помощи 700+600 злотых - май 2022 Если потеряли телефон потеряли код или пароль необходимо будет
- 16.05.2022 15:56
ZUS Польши пригрозил украинцам штрафами, если не подать заявку при отъезде из Польши ZUS Польши предупреждает украинцев. Если они уйдут, не
- 13.05.2022 16:37
Свершилась Чернобаевка-19! Украинские бойцы в очередной раз нанесли удар по оккупантам в легендарном городе Херсонской области
- 12.05.2022 18:50
Українці, які перебувають за кордоном, можуть оформити лікарняний дистанційно й отримати державні соціальні виплати У цих випадках громадяни України мають право на оформлення електронного лікарняного та
- 12.05.2022 17:39

Всі новини