Чому Україні варто чекати нового загострення в Азовському і Чорному морях: Чотири причини

- 18.02.2019 10:57
Чому Україні варто чекати нового загострення в Азовському і Чорному морях: Чотири причини

Інцидент в Керченській протоці в листопаді 2018 року вказує на те, що географічний центр російсько-українського військового конфлікту в даний час може переміщатися з Донбасу в Чорне і Азовське моря.

Чотири фактори, зокрема, уможливлюють подальшу напруженість між Москвою і Києвом, уздовж берегів Кримського півострова і південно-східного узбережжя материкової частини України, інформує.

Такий розвиток подій мало б серйозні економічні наслідки не тільки для великих міст Маріуполя (приблизно 455 тисяч жителів) і Бердянська (приблизно 115 тисяч жителів). До сих пір ці два порти забезпечували приблизно 5% зовнішньої торгівлі України. Україна має стару альтернативну транспортну інфраструктуру для перенаправлення торгових потоків, які до сих пір проходили через морські порти Маріуполь і Бердянськ. Триваюча напруженість або, що ще гірше, подальша ескалація в Азовському морі загрожуватимуть насамперед соціальної стабільності на південно-сході материкової частини України. Це також може привести до значного зниження або навіть скорочення економічного зростання в Україні в 2019 році і в наступний період.Существует кілька каталізаторів зростання напруженості на Азовському і Чорноморському узбережжях. До них відносяться: реакція Заходу на різні російські акти ескалації; ступінь залученості міжнародних організацій в ситуацію в Азовському морі; стабільність і функціональність моста через Керченську протоку; і невирішена проблема сталого постачання прісною водою окупованого Криму.

Виникає питання - чи зможе Україна і її західні партнери надати гарантії стабільності і механізми безпеки в Чорноморському регіоні?

Основним фактором, в даний час сприяє ескалації в Азовському регіоні, є реакція Заходу (або її відсутність) на недавнє військово-морське протистояння біля моста через Керченську протоку.

Читайте: "Не можна ігнорувати загрози": Прийнято важливе рішення по НАТО в Чорному морі

В значній мірі невизначені сигнали Заходу можуть спонукати Кремль переключити російські військові дії з Донбасу на Азовське море і південно-східні землі України. Для Москви цей регіон може здатися менш ризикованим театром гібридних військових дій, ніж Донбас, особливо в економічному смисле.Вторим фактором, що визначає збереження або зростання напруженості навколо Криму, а не Донбасу, є участь міжнародних організацій (або їх відсутність) в двох різних регіонах. Варто нагадати, що в 2017 році Путін запропонував збільшити присутність таких організацій на Донбасі, але щодо Азовського моря і Криму Кремль демонстративно блокує навіть незначна присутність неозброєних спостерігачів ОБСЄ, не кажучи вже про збройну місії ООН. Відсутність значних міжнародних організацій в Азовському морі і на Кримському півострові роблять дії Росії проти України менш ризикованими і більш ймовірними.

Третім фактором, який може спонукати Кремль поводитися більш авантюрно між Азовським і Чорним морями, буде технічна несправність або економічна неефективність нового моста через Керченську протоку. Цей престижний об'єкт має велике символічне політичне значення для легітимізації путінського режиму по відношенню до російського населення. Якщо міст не зможе досягти своєї передбачуваної мети - забезпечити поштовх соціальному розвитку Криму і інтеграції в російську економіку, Кремль буде змушений шукати компенсацію за такий провал. У Москві тоді попитаються викликати ескалацію в цьому регіоні. Адже можливе закриття або навіть обвалення моста стане катастрофічним ударом по репутації режиму Путіна всередині Росії.

Остання актуальна проблема для Кремля - ​​нестабільна ситуація з подачею прісної води в Крим. У 2014 році Київ припинив доставку води з річки Дніпро через Північно-Кримський канал на півострів. Постійно скорочуються водні запаси в поєднанні з триваючим дефіцитом енергоносіїв являють собою віртуальну бомбу уповільненої дії, яка може мати далекосяжні економічні та соціальні наслідки для жителів Криму. З дивовижною геоекономічної помилкою Москва з 2014 року мало що зробила для вирішення цієї проблеми. Наприклад, Росія не створила гідного опріснення і відповідної енергетичної інфраструктури, яка могла б полегшити зростаючу проблему прісної води в Криму.

Читайте: В Азовському морі були проведені навчальні маневри по відображенню ворожої атаки з моря

Якщо незабаром не буде принципового вирішення цієї проблеми, наприклад, завдяки будівництву великої опріснювальної установки, кримчани будуть відчувати все більш різкі наслідки недостатнього водопостачання.


Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

У iPhone 16 з'явиться швидка зарядка Заплановані на осінь 2024 смартфони Apple
- 24.07.2024 15:00
Опунція: чим корисна і кому не можна Симпатичний кактус, що складається з «коржиків» - це
- 23.07.2024 12:14
Стріляли в Ірину Фаріон: що відомо? Фото, новини У Львові стався замах на колишнього депутата Верховної ради від партії «Свобода» та викладачку Ірину Фаріон, повідомила прес-секретар партії Христина Равлюк.
- 19.07.2024 21:51
Єврокомісія програла справу про прозорість контрактів на вакцини Скаргу громадян та євродепутатів на відсутність прозорості у
- 18.07.2024 11:34
У Чернівцях поліцейські оперативно затримали місцевого жителя, який ножем поранив знайомого Для з’ясування обставин на місці інциденту працювала слідчо-оперативна група
- 18.07.2024 10:45
За клопотанням слідчих буковинської поліції взято під варту рівнянина, підозрюваного в сприянні нелегального трансфера Співробітники відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського РВП спільно з ...
- 15.07.2024 09:00
Кирило Буданов розповів про спроби замаху на президента Путіна При цьому Пєсков зауважив, що загрози, які походять від київської влади, очевидні.
- 14.07.2024 11:05
Журналістка після замаху на Трампа назвала одну його дію дивною Відомо, що після пострілів агенти служби безпеки спробували вивести
- 14.07.2024 11:01
У США замах на вбивство Дональда Трампа: стрілка ліквідовано ФБР: стрілянина на мітингу Трампа розглядається як замах на нього
- 14.07.2024 10:52
М'ясо з кров'ю: чим корисно і кому не можна Людина «приручила» вогонь понад 1,5 млн років тому, проте
- 12.07.2024 15:57

Всі новини