8 мільярдів пішло торік на примхи бюрократів України

- 23.10.2009 09:16
8 мільярдів пішло торік на примхи бюрократів України

Попри обіцянки влади, регуляторне середовище в Україні не змінюється. Лише за минулий рік на отримання дозволів, сертифікатів та перевірки підприємці, які працюють в Україні, витратили більше 8 мільярдів гривень.

Через зарегульовані процедури ведення бізнесу іноземні інвестори втратили інтерес до України, свідчать результати дослідження Міжнародної Фінансової Корпорації (МФК). Суми у 8 мільярдів гривень достатньо, щоб оплатити роботу майже 300 тисяч працівників упродовж року. Однак ці гроші витрачаються на бюрократію, каже координатор проекту «Інвестиційний клімат в Україні» Міжнародної фінансової Корпорації Сергій Осаволюк.

 

«Це ж не просто абстракція якась: зарегульованість чи важкий адміністративний тягар. Це реальні гроші, які бізнес витрачає на те, щоб пройти регуляторні процедури, щоб платити своїм працівникам, які заповнюють відповідні документи, ходять по міністерствах».

 

За два роки, попри обіцянки, влада так і не спростила умови ведення бізнесу в Україні, констатує Осаволюк. На його думку, це все через те, що чиновникам невигідно втрачати офіційний і неофіційний дохід від всіляких перевірок і видачі дозвільних документів.

 

Законодавча підтримка бюрократичних перепон

 

Про це свідчить нещодавнє скасування Верховною Радою вже ухваленого закону про полегшення ведення бізнесу в Україні. Ним передбачалося спрощення реєстрації акціонерних товариств, а також запровадження принципу «мовчазної згоди», коли дозвіл вважається виданим, якщо відомство в межах визначеного часу не надало підприємцю аргументованої негативної чи позитивної відповіді.

 

Щоправда, дослідження МФК засвідчило тенденцію вибірковості перевірок підприємств. Однак якщо якісь з них перевіряють, то в середньому 6-7 разів на рік. В Міжнародній фінансовій корпорації радять підприємцям активніше об’єднуватися в асоціації та вимагати від влади полегшення умов ведення бізнесу.

 

Лілія Гришко


Ключові слова: бюрократия в Украине статистика

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Юнакам з 17 років потрібно стати на військовий облік у 2025 році Хто звільняється від облікуНа облік не ставляться лише ті, хто:
- 18.04.2025 12:01
Чому банк може заблокувати карту? 5 причин блокування карток Чому банки в Україні можуьб заблокувати вашу картку? Розповімо основні причини
- 07.04.2025 15:47
Почему банки в Украине заблокируют вашу карту? 5 причин Основные причины блокировки карты
- 01.04.2025 16:49
Як прийняти спадщину якщо чоловік за кордоном? Якщо ви перебуваєте за кордоном і хочете оформити спадщину в Україні, це можливо. Для цього потрібно подати заяву про прийняття спадщини, завірену нотаріально.
- 01.04.2025 11:37
Як вирахувати свій грошовий код? Багато психологів, езотериків і практик фінансового благополуччя стверджують, що гроші притягуються не
- 30.03.2025 13:09
Як перевірити справжність купюри долар? снує кілька способів перевірити справжність купюри в доларах, використовуючи її грошовий код:
- 29.03.2025 09:04
Как высчитать свой денежный код Практика привлечения денег: как высчитать свой денежный код и написать его на купюре $1
- 26.03.2025 10:06

Всі новини