Виставка художника Петра Кірєєва - ексклюзивні фото Альберта Комарі. Чернівці
- 13.10.2009 16:29В Чернівецькому художньому музеї відкрилася виставка кримського художника Петра Кірєєва. Цю виставку презентувала дружина художника Людмила Ковалевська, оскільки сам автор прикутий до ліжка. Це – перша персональна виставка Петра на Західній Україні, оскільки до цього його картини виставлялися тільки в Криму та в Києві.
Петро Кірєєв народився 9 січня 1952 року в місті Керч (АР Крим). Цікавою та не зовсім звичайною для художника є його життєва дорога, але фантазія та творчість характерні для нього ще з дитинства. Він відрізнявся від інших дітей тим, що його не цікавили іграшки з крамниць – він робив їх сам. Зацікавленість до оточуючого світу, винахідливість, активність – це риси, які в повній мірі характеризують Петра Кірєєва. В 17 років Петро стає кандидатом у майстри спорту із спортивної гімнастики, в 22 роки сам створив найшвидший глісер на Керченському узбережжі, в 24 роки опанував художнє литво, ковку, чеканку.
Цікавим є і той факт, що Петро не має спеціальної художньої освіти. У списку навчальних закладів, які він закінчив, є тільки школа та металургічний технікум, але вроджені талант, фантазія та майстерність допомагають йому жити та писати картини.
Що саме мається на увазі? Справа в тому, що Петро є унікальною людиною з надзвичайною силою волі та жагою до життя. У віці 30-и років, коли поряд із Петром росли 6-річний син та 2-місячна донька, коли життя в самому розквіті, коли нібито все вдається і мрієш про майбутнє своїх дітей, лікарі поставили страшний діагноз: «мнопатія Шарко-Марі», що означає повне атрофірування м`язів тіла. Ця хвороба досить рідкісна та маловивчена і сучасні лікарі фактично не мають проти неї жодної зброї. Слід згадати й відомого грецького мультиміліонера Онассіса, який навіть за допомогою усього свого капіталу та найкращих фахівців світу не зміг видужати від цієї жахливої хвороби. У 35 років він перестав ходити, в 40 – не міг підняти навіть чашку із чаєм. Настав найкритичніший момент його життя – з рук валилося усе, він перестав відчувати пальці. І саме в цей момент він знайшов для себе щось нове, відкрив нове дихання: Петро бере в руки олівець і починає робити замальовки пейзажів, якими він захоплювався.
Він пише море, природу – все, що оточує людей і на що багато хто вже давно не звертає уваги. В його роботах відчувається замилування звичайними речами та явищами, вміння їх відображувати в особливому ракурсі. Внутрішня сила та краса Петра, яка завжди приваблювала оточуючих, яскраво проявилася на початку його творчого шляху – шляху художника. Він відмовився від консультацій досвідчених професіональних художників, оскільки прагнув досягти усього самостійно. Петро пише те, що хоче, і так, як бачить він. Єдиним своїм вчителем він вважає Айвазовського, творчість якого він вивчав протягом довгого часу.
Виставка складається з 25 робіт автора. Це - пейзажі та натюрморти. Сподіваємось, що вона приверне до себе увагу шанувальників мистецтва та меценатів, оскільки виставка не тільки знайомить із творчістю талановитого художника, але й закликає до благодійності. До цього заклику приєднується і колектив художнього музею. Людині, яка є нерухомою, потрібна допомога, і тому всі бажаючі можуть приєднатися до благодійної справи та купити картину кримського художника. Отож запрошуємо всіх відвідати цю виставку, яка триватиме до 24 жовтня у виставковій залі Чернівецького художнього музею.
Альберт Комарі,
старший науковий співробітник
Чернівецького художнього музею
Продовження розповіді про Петра Кірєєва читайте наступними днями.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 24.12.2024 11:21
- 24.12.2024 11:08
- 19.12.2024 11:12
- 18.12.2024 19:03
- 16.12.2024 13:12
- 13.12.2024 15:47
- 11.12.2024 16:56