Позбавитися пивної залежності!

- 17.03.2009 23:01
Позбавитися пивної залежності!

Всупереч чітко позначеній у Західній Європі тенденції до зниження рівня споживання пива й алкогольних напоїв, в Україні їхня популярність із кожним роком збільшується. За даними фахівців, рівень споживання пива в Україні складає близько 31-33 літрів в рік на кожного жителя України.

Пиво є повноцінним алкогольним продуктом і містить такий же алкоголь, як і горілка, причому алкоголь низькосортний з високим вмістом «важких» багатоатомних спиртів, в основному пропилового й ізоамілового. Ці спирти ще називаються сивушними маслами. Так, у півлітровій пляшці пива із вмістом алкоголю 5,8% стільки ж спирту, скільки й в 60 грамах горілки.
Пивний алкоголізм – це не вигадка, а сувора реальність. За спостереженнями лікарів, через порушення обміну речовин сп'яніння від пива дуже важке, супроводжується змінами в різних органах і системах. З усіх видів алкоголізму пивний виникає легше всього й позбутися від нього важче. За твердженням європейських вчених, саме пиво й часте його вживання стає пусковим механізмом для розвитку в людині алкогольної залежності.
Всі твердження про те, що пиво, на відміну від інших видів алкоголю, не шкідливий, а навіть корисний і живильний для організму людини продукт, були повністю спростовані результатами, до яких прийшли вчені в ході останніх досліджень. Вишукування фахівців з „Международного общественного движения (МОД) «Здоровье нации» (Росія) свідчать про те, що пиво робить на організм людини настільки ж негативний вплив, як і будь-які алкогольні напої.
У чинному законодавстві України (як і Росії) пиво виведене за рамки алкогольних напоїв, а тому до нього не застосовуються нормативні акти, що регулюють оборот і рекламу алкогольної продукції. Саме тому зараз стали з'являтися молоді «пивні алкоголіки» - підлітки, що занедужали алкоголізмом тому, що вживали винятково цей напій.
МОД «Здоровье нации» вважає, що на пиво повинні поширюватися всі обмеження, подібні тим, що діють для інших алкогольних напоїв: серйозні обмеження реклами пива, заборона на продаж неповнолітнім і на розпивання в громадських місцях. На їхню думку, такі міри зможуть знизити ріст дитячого пивного алкоголізму.
Внаслідок наявності в пиві вуглекислого газу й великої кількості води, воно дуже добре вгамовує спрагу й швидко всмоктується в кровоносне русло, що відразу ж викликає більш виражене сп'яніння, чим горілка. Миттєво збільшується обсяг крові. Наслідок цього - варикоз вен і розширення границь серця. Серце збільшується в обсязі, провисає, стінки серцевого м'яза стають тонкими. Серце швидше зношується, в'яне, а його функція губиться. Закінчується все захворюваннями міокарда.

Пивний алкоголь сильніше, ніж, наприклад, винний, руйнує печінку: з'являються жирова дистрофія, гепатит і цироз. При надмірному споживанні пива уражуються клітини головного мозку, послабляється інтелект, виявляються психопатоподібні зміни. Лікарі також виявили зв'язок пива з гемороєм, звуженням аорти. Однак, найбільшої шкоди пиво завдає половій сфері.
У ході досліджень, проведених в окремому регіоні України, виявлена наступна закономірність: зниження віку тих, хто в перший раз пробує вино або пиво. Ті, котрим сьогодні здійснилося 50 років, перший раз спробували алкоголь в 15-16 років. Сьогодні багато хто з 24-літніх розповідають, що почали випивати з 12 років.
Дослідженнями встановлено, що чим молодше респонденти, тим сильніше в них виражена психологічна мотивація споживання алкоголю.
Інтенсивно ростуть масштаби прилучення дітей і молоді до споживання алкогольних напоїв, в першу чергу, пива. З 2001 року показник середнього віку початку споживання пива становить 13 років.

У розрізі вікових категорій населення за обсягом вживаного алкоголю лідирують саме наймолодші споживачі. На їх долю приходиться найбільше споживання саме вина та пива. Достовірно виявлено закономірність: чим молодше споживачі алкоголю, тим більше пива вони випивають за неділю.
Також серед найбільш молодшої категорії людей спостерігається найбільша кількість алкогольних сп’янінь як слабкої та середньої, так і сильної ступені.
На думку фахівців в області охорони здоров'я й психології споживання пива дітьми й підлітками приводить до швидкого формування алкогольної залежності, деформації особистості, порушенню їхньої психіки й зниженню інтелекту.

Споживання пива неповнолітніми має негативні моральні й соціальні наслідки, які в тому числі характеризуються ростом правопорушень, чинених підлітками в збудженому стані внаслідок уживання пива.
З погляду стимулювання споживання пива підлітками найбільший вплив робить реклама. Телебачення різними голосами, стосовно до різних темпераментів і психологічних типів, нас переконує, що пити пиво «класно», весело, стильно, престижно, що жодна чимала «тусовка», спортивний захід без нього не обійдуться, що воно гарантує успіх у всьому. Потрібно тільки вибрати «правильне пиво».
Телевізійна реклама культивує образ «справжнього чоловіка», що не розстається із пляшкою пива, уміст якої вселяє в нього впевненість у тім, що нерозв'язних проблем не буває, пиво посилено пропагується як нешкідливий, у першу чергу молодіжний напій. Діти й підлітки найбільше піддані впливу реклами, тому пиво стало дійсно молодіжним напоєм. Через величезну кількість методів впливу, ретельно підтримуваних виробниками алкоголю, на жаль, зберігається позитивне відношення людей до споживання пива.
Багато політиків й економістів розвинених країн Заходу не приховують, що з їхнього погляду сьогодні в Україні населення «надлишкове»; для того щоб їй служити сировинним придатком, людей потрібно набагато менше (від 15 до 40 мільйонів за різними оцінками). Висновок напрошується сам собою: кількість народу необхідно зменшити. Найбільш «перспективна» у цій «справі» група - молодь. Можливо тому закордонні виробники пива в останні кілька років посилено рекламують свої утвори під українськими й іноземними назвами, здійснюючи при цьому не тільки реалізацію власних підприємницьких інтересів, але й коректуючи демографічну ситуацію в країні.

\

Джерело: Народний депутат України Л. Кириченко


Ключові слова: Пивна залежність, факти про пиво

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

У iPhone 16 з'явиться швидка зарядка Заплановані на осінь 2024 смартфони Apple
- 24.07.2024 15:00
Опунція: чим корисна і кому не можна Симпатичний кактус, що складається з «коржиків» - це
- 23.07.2024 12:14
Стріляли в Ірину Фаріон: що відомо? Фото, новини У Львові стався замах на колишнього депутата Верховної ради від партії «Свобода» та викладачку Ірину Фаріон, повідомила прес-секретар партії Христина Равлюк.
- 19.07.2024 21:51
Єврокомісія програла справу про прозорість контрактів на вакцини Скаргу громадян та євродепутатів на відсутність прозорості у
- 18.07.2024 11:34
У Чернівцях поліцейські оперативно затримали місцевого жителя, який ножем поранив знайомого Для з’ясування обставин на місці інциденту працювала слідчо-оперативна група
- 18.07.2024 10:45
За клопотанням слідчих буковинської поліції взято під варту рівнянина, підозрюваного в сприянні нелегального трансфера Співробітники відділення поліції № 1 (м. Сокиряни) Дністровського РВП спільно з ...
- 15.07.2024 09:00
Кирило Буданов розповів про спроби замаху на президента Путіна При цьому Пєсков зауважив, що загрози, які походять від київської влади, очевидні.
- 14.07.2024 11:05
Журналістка після замаху на Трампа назвала одну його дію дивною Відомо, що після пострілів агенти служби безпеки спробували вивести
- 14.07.2024 11:01
У США замах на вбивство Дональда Трампа: стрілка ліквідовано ФБР: стрілянина на мітингу Трампа розглядається як замах на нього
- 14.07.2024 10:52
М'ясо з кров'ю: чим корисно і кому не можна Людина «приручила» вогонь понад 1,5 млн років тому, проте
- 12.07.2024 15:57

Всі новини