Коли вчені навчилися вирощувати серце

- 07.07.2009 22:28
Коли вчені навчилися вирощувати серце

2006 рік

Доктор Саймон Хоерстрап і його колеги з університету Цюріха вперше виростили людські серцеві клапани, скориставшись стовбурними клітинами, взятими з навколоплідної рідини, повідомляє мембрана.ру.

Це досягнення може зробити реальним вирощування клапанів серця спеціально для ще ненародженої дитини, якщо в неї, ще в утробі матері, виявляться дефекти серця. А незабаром після народження дитині можна буде пересадити нові клапани.

Слідом за вирощуванням у лабораторії з клітин людини сечового міхура і кровоносних судин - це наступний крок на шляху створення "власних" органів для конкретного пацієнта, здатних усунути потребу в донорських органах (наприклад, серцевих клапанах від трупів чи тварин) або штучних механізмах.

Дефекти серцевих клапанів можна виявити ультразвуком уже на 20-й тиждень вагітності. У багатьох випадках проблему можна було б вирішити пересадженням клапанів, вирощених із клітин цієї ж людини.

У порівнянні з ранніми досвідами вирощування клітинних культур і органів людини новий метод етичніший - адже стовбурні клітини дитини були отримані з амніотичної рідини, а не з ембріона.

Усього автори роботи створили 12 клапанів, кожнен з яких ріс 6 тижнів. У якості "будівельних лісів" учені застосовували формочки з біодеградуючого пластику.

Тепер Хоерстрап збирається випробувати вирощені людські клапани на вівцях.

2008 рік

Американські вчені змогли повернути до життя померле серце за допомогою введення нових серцевих клітин, повідомляє Бі-Бі-Сі. Біологи давно вважають, що органи людини, які вийшли з ладу, можна буде замінювати новими за допомогою стовбурових клітин. Однак тривалий час вчених цікавило питання, як змусити ці клітини формувати необхідні складні структури органів.
І ось команда вчених з університету штату Міннесота зробила значний внесок у вирішення цієї проблеми. Експериментатори взяли серце дорослого щура, помістили його в спеціальний розчин, видаливши у такий спосіб всі серцеві клітини і зберігши «каркас» з інших серцевих тканин: кровоносних судин і серцевих клапанів, що дозволило зберегти форму органа.
Потім науковці ввели в цей каркас серцеві клітини новонародженого щура і почали «вирощувати» нове серце в лабораторних умовах.
Вже на восьмий день експерименту клітини розрослися настільки, що серце почало працювати, хоча й лише на 2% від своєї звичайної норми.
«Це дозволяє вважати, що можна створити будь-який орган: нирку, печінку, легені, підшлункову залозу – назвіть його, і ми сподіваємося, що зможемо зробити це», – сказала керівник експерименту Доріс Тейлор.
При цьому вчені зазначають, що створені у такий спосіб органи будуть мати значну перевагу над донорськими, оскільки їх будуть виготовляти «за мірками» пацієнта, що знизить ризик їх відторгнення.


 


Ключові слова: Вирощування серця, виростити серце

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25
Психосоматика рака: как влияют эмоциональные состояния на развитие онкологии Психосоматика рака: как эмоциональные состояния влияют на развитие
- 28.10.2024 14:42
Фіцо прогнозує затяжний конфлікт в Україні під час перемоги Харріс Конфлікт в Україні може набути затяжного характеру, якщо...
- 28.10.2024 14:27

Всі новини