Як поводяться заробітчане за кордоном

- 23.05.2009 12:21
Як поводяться заробітчане за кордоном
За кордоном наші споюють верблюдів, нецензурно лаються і псують у супермаркетах продукти
Італія, Канада, Греція, США, Португалія... Як кажуть, нашого цвіту по всьому світу. Українці за кордоном опиняються в різних статусах: їдуть вчитися, працювати, мандрувати, відпочивати, а також з дипломатичною місією. Для пересічного іноземця знайомство з нашим братом ще декілька років тому починалось із запитання: "Україна? А де це?" Доводилося пояснювати, що Україна – це ніяка не "раша", що це загалом нормальна держава, там також є цивілізація, нехай і трохи недолуга... Трохи більше про Україну як державу за кордоном почули після відомих так званих помаранчевих подій. Однак у більшості європейських країн, куди наші люди повиїжджали на заробітки, і українців, і росіян, і молдован та білорусів ще й понині називають однаково – "russo". А все, вочевидь, тому, що у цих народів є спільні з радянських часів особливості виховання. Як кажуть, пана видно по халяві, нашого заробітчанина та туриста – по поведінці. На жаль, деградація української духовності відбувається як у самій Україні, так і за її межами.
Ну, якому ще, скажіть, аборигену спаде на думку поїти в Єгипті пивом верблюда, хазяїн якого на кілька хвилин залишив тварину без догляду? За таким заняттям поліція впіймала торік у Хургаді двох нетверезих киян. А скількох наших українських відпочивальників, підігрітих 40-градусним допінгом, знімають з єгипетських пірамід місцеві рятувальники? Повідомленнями про ці випадки рясніють інтернет-видання усього світу. Тільки наші туристи, маючи сервіс "всьо включєно", наїдаючись від пуза в турецьких ресторанах, набивають про всяк випадок кишені та сумки східними фруктами, солодощами, яйцями, шматками курятини та іншими наїдками.
Авторка цих рядків, побувавши на відпочинку в Єгипті, була свідком того, як з готельного номера сек'юриті виносив два пакети зіпсованих продуктів, які наша туристка з Буковини, наносивши із ресторану, ховала під власним ліжком. Малоосвічений араб, ламаною українською, до речі, мовою, не переставав дивуватись: мовляв, така інтелігентна з вигляду жінка, а так негарно себе поводить...

Ігнорування мусульманських законів для декого закінчується плачевно. В ісламських державах за незначні порушення туристу може загрожувати від кількох років тюрми до... вищої міри покарання. Недавно у тому ж Єгипті арештували групу туристів, які розпивали алкоголь під час Рамадану. Супроводжуючі їх гід та перекладач кілька разів попереджали про недопустимість вживання алкоголю в автобусах. Та хлопці відповідали "щирою українською", а в Каїрі почали чіплятись до місцевих дівчат з непристойними пропозиціями. Їх затримала поліція, хлопцям загрожувала в'язниця. У справу втрутилось консульство, хлопців від тюрми врятували, однак вони заплатили величезну суму штрафу.

 
Ходити у туалет потрібно... в туалет
Витівкам наших особливо дивуються європейці. Чернівчанин Сергій Мартофляк, який довгий час працював у Німеччині, розповідав, як наші заробітчани пристосувались жити і виживати біля великих супермаркетів. Хлопці заходили в магазин і навмисно псували продукти – протикали помаранчі, йогурти, хліб, ковбасу цвяхом чи пальцем, а відтак чекали на вулиці, доки робітники винесуть непридатну продукцію у контейнери. Наші безробітні у такий спосіб біля магазинів годувались місяцями, аж поки молодик із Луганська не попався на гарячому. Відтак німці перестали виносити зіпсовані продукти на вулицю, а за нашими в супермаркетах почали стежити пильніше.

Про те, що наші люди крадуть у їхніх магазинах, – окрема тема. У Штатах, приміром, в поліцейські відділення найчастіше потрапляють студенти, серед яких до 85% – українці. Не всі з них знають, що, поцупивши, приміром, шоколадку чи якусь "цяцьку" вартістю понад 5 доларів, можна загриміти до двох років у тюрму. А за куріння поза спеціальною зоною чи розпивання пива по дорозі додому – оштрафованим на чималу суму. Чернівчанин Вадим Д., який заплатив 50 доларів штрафу лише за те, що ніс у руках пляшку пива центром міста, раз і назавжди зрозумів: у Штатах із законами не жартують. Хлопець розповідав, що його напарника, студента з Румунії, який також перебував в Америці за студентською програмою, засудили до 6 місяців виправних робіт за те, що не міг знайти у парку туалет і скористався кущами... Якраз у цей момент проїжджала патрульна машина і молодого румуна зі штанами в руках припровадили до поліції.

 

 
Українці вчать італійців матюкатися і вдають із себе неукраїнців

Однак наші люди за кордоном виступають як у ролі жертв і постраждалих, так і в ролі злочинців. То від передозування наркотиків у Римі біля метро "Піраміди" помер українець, то п'яні хлопи згвалтували у Венеції молоду заробітчанку. Є серед наших за кордоном і звідники, і сутенери, і рекетири. Бувалі люди кажуть, що ніхто у світі так не знущається з українців, як самі українці. Олеся М. з вул. Руської у Чернівцях, яка довгий час перебувала з чоловіком на заробітках в Італії, розповідала, що одна заробітчанка із Львівщини по 10 євро брала з наших людей за ночівлю на застеленій лахміттям підлозі. А за те, що жінка з Тернополя встала вночі до туалету, примусила її заплатити 5 євро. Пані Олеся розповіла, що вони поїхали з чоловіком, аби двом своїм дітям та ще двом племінницям, яких після смерті їхньої матері виховувало подружжя, заробити на навчання (усі четверо дітей навчалися в вузах). Тому люди сумлінно ставились до роботи, шанували місцеві закони, знаходили спільну мову з італійцями. Чоловік Мирон працював у патрона на "кампаніях" (сільськогосподарських роботах), був бригадиром. Але з нашими заробітчанами мав чимало мороки, хлопці ночами пили італійське вино, а вранці кричали, що болить голова і що вони ненавидять мандарини й оливки. Коли Мирон починав їх виховувати, обурювались: "Дивись, який правильний. Будеш в Україні керувати, а тут як хочемо, так і працюємо..." Пані Олеся розповідала, що і чоловіки, і жінки, вихідці з України, нерідко на квартирах, які винаймали, влаштовували справжні оргії. Її дивував той факт, що наші люди там, за кордоном, не хочуть вчити італійської мови, деякі за 2-3 роки знають лише два слова: "Добридень" і "Дякую", нецензурно лаються, матюкатись вчать і самих італійців... Відтак роботодавці намагаються таких горе-робітників позбутись, а ті телефонують рідним в Україну і плачуться, що "не щастить із роботою, не можуть заробити грошей" тощо. Олеся та Мирон кажуть, що якщо воно, вибачте, "бидло", то і тут, і там залишається "бидлом". Ті господарі, у яких працювало подружжя, ще й нині, хоч пройшло кілька років, телефонують їм, запрошують приїхати в гості. Олеся каже, у них з чоловіком ніколи не було проблем з роботою, особливо на півдні Італії, де в пошані честь та міцні родинні зв'язки.

 

 
Заробітчани навчились в Італії автобусні квитки прати водою з милом
Ще одне дивує тих, хто їде за кордон не за пригодами, – як "наші" люблять вдавати із себе неукраїнців. Розмовляють, приміром, російською мовою, ще якимось чином намагаються відцуратись від приналежності до українства. Причому, чим більше людина морально й духовно вбогіша, тим кострубатіше у неї виходить. Утім, такі люди поваги у іноземців не викликають. Бо, по-перше, інтелігентів та патріотів в усі часи поважали і свої, і чужі. А по-друге, наших, як би вони не маскувались, – видно, як кажуть, за версту... Бо тільки українців ще й досі можна здибати на п'яцці Сан-Марко у Венеції з "кравчучкою" у руках та величезними базарними (китайськими в клітинку) сумками за плечима... Тільки наші люди можуть прогулюватися кращими п'яццами Італії і плюватись зернятами та кидати під ноги недопалки...
Чернівчанка і відома буковинська журналістка Анна Задорожна, яка вже тривалий час проживає в Італії, розповідала, що українців розпізнають ще й за іншими ознаками. Збираючись на вихідні у міських парках, наші заробітчани розкладають (де сподобається) "поляну", дістають з пакетів "Boss" домашні пайки (сало, квашені огірки, капусту і під сто, а іноді й триста грамів "фронтових" влаштовують свято. Пані Анна каже, що італійці вже звикли до таких "польових українських кухонь", а місцеві поліцейські – дуже терплячий народ. Бо це ще добре, коли колективна ностальгія за Україною закінчується слізьми та піснями... Гірше, коли в такі моменти спливають взаємні образи... Анна Задорожна каже, що іноді за наших буває соромно. Її землячка з Франківщини у господарів, де працювала, вкрала купу фамільного золота, за яким італійці приїжджали до неї в Україну. На жаль, схитрувати для власної користі – ця риса в українців у крові. Пані Анна каже, що незважаючи на солідні штрафи (40 євро) за безплатний проїзд, чимало заробітчан в громадському транспорті їздять "зайцями". А там так: якщо ти стоїш у салоні, ще можеш виправдатись, а коли сів, все, ти – "заєць", від штрафу не відморозишся.
До чого наші додумались? Змивати фарбу на квитках, де зазначено дату і час, водою та милом. Випрані талони "винахідники" з України відтак знову компостували.
Утім, на думку колеги, перебування українців за кордоном має для нас позитивний і повчальний характер. Люди вчаться по світах культури, а головне – цінувати та заробляти гроші. Зрештою, вони є головними інвесторами у власний добробут та загалом у державу. Єдине, чого хотілось би, щоб пам'ятали українці: кожен з них є обличчям тимчасово покинутої ними України. Тож заробітчанство заробітчанством, а імідж – справа також не остання.

Джерело: Анна ДАНИЛЮК, "ДОБА"


Ключові слова: Заробітчане

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Послуги служби зайнятості для людей перед пенсійного віку Служба зайнятості пропонує свої сервіси людям передпенсійного віку. Ці
- 13.12.2024 15:47
Действенные методы линкбилдинга для малого бизнеса В условиях высокой конкуренции в онлайн-пространстве малому бизнесу важно
- 11.12.2024 16:56
Прогноз на 2025 год от Тайного Мага Земли для знака Дева Общий прогноз Начало года принесет Девам
- 09.12.2024 20:24
Прогноз от Тайного Мага Земли для знака Рак на 2025 год В профессиональной сфере 2025 год принесет Ракам
- 06.12.2024 23:20
Прогноз от Тайного Мага Земли для знака Весы на 2025 год 2025 год для Весов станет годом гармонии, творчества и новых
- 06.12.2024 18:24
Макларен уперше з 1998 року стала володарем Кубка конструкторів Формули-1. Британська команда "Макларен" здобула Кубок конструкторів чемпіонату
- 06.12.2024 17:19
Екссудді Олексію Тандиру продовжено запобіжний захід Святошинський районний суд Києва продовжив термін дії запобіжного
- 06.12.2024 15:44
Искусственный интеллект для создания контента: программы и платформы Искусственный интеллект (ИИ) стремительно меняет подход к созданию контента. От
- 03.12.2024 16:53
Прогноз от Тайного Мага для Лев на 2025 год: 2025 год для Льва обещает быть
- 02.12.2024 23:19

Всі новини