В Україні існує загроза виникнення нових видів психотропних речовин

- 01.05.2009 17:12
В Україні існує загроза виникнення  нових видів  психотропних речовин

 

В  МВС України відбулася прес-конференція, на якій начальник Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків Микола Андреєв поінформував про заходи органів внутрішніх справ щодо попередження та розкриття злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотиків.

На початку зустрічі з журналістами Микола Андреєв наголосив на тому, що існує проблема двоякого трактування деяких термінів:

- Кажуть, що правоохоронні органи незадовільно протидіють наркоманії, але вони не можуть їй протидіяти, бо наркоманія - це хвороба, медичний термін. Можна сказати, що суб'єктивно кожна людина вирішує ставати наркоманом, чи ні. А коли ми говоримо про наркоманію, то зазвичай маємо на увазі наркотизм, який, на жаль, у всьому світі набирає обертів.

Микола Андреєв підкреслив, що діяльність працівників Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків, згідно з вказівками Міністра та колегії, спрямовано на викриття наркозбувачів, виявлення міжнародних та міжрегіональних каналів надходження наркотиків, знешкодження організованих злочинних угруповань, вилучення коштів та майна, здобутих від незаконних операцій з наркотиками.

Так, наприкінці минулого - на початку цього року працівники міліції розробили по кожному населеному пункту так звану кримінологічну оцінку, що дозволило впродовж трьох місяців за допомогою основних методів документування наркоділків, а саме оперативних закупівель, яких проведено три тисячі та 100 контрольованих постачань, викрити дві тисячі збувачів наркотиків. Також завдяки налагодженій роботі з правоохоронцями інших країн перекрито 121 міжнародний канал переміщення наркотиків і психотропів через державний кордон України (у 2008 році - 76).

Цього року підрозділами боротьби з незаконним обігом наркотиків виявлено 942 факти збуту наркотиків групою осіб. Також ліквідовано 15організованих злочинних угрупувань, кримінальні справи стосовно яких направлено до суду. До складу ОЗГ входили 61 особа, яких викрито в скоєнні 254 тяжких та особливо тяжких злочинів. Робота з документування наркоділків набула системного характеру. Якщо в минулих роках у середньому за місяць викривалося дві ОЗГ, то нині - п’ять.

Микола Андреєв підкреслив, що за три місяці цього року накладено арешти на кошти і майно наркозлочинців на суму 41 мільйон гривень, що на 30 мільйонів гривень більше, ніж за весь минулий рік. Наприклад, протягом тривалого часу на території Чернігівської, Київської областей та в Києві діяла організована злочинна група з числа дев’яти жителів зазначених регіонів. Вони діяли з використанням методів конспірації, безконтактного отримання грошей через поповнення рахунків мобільного зв’язку та передачею наркотиків у схованках. Великими партіями наркотики постачалися з Чернігова до   Києва, де розповсюджувалися у розважальних закладах. У членів угруповання вилучено наркосировину, пристрої для її перероблення, нарізну зброю, три пристрої нічного бачення. Наразі накладено арешт на майно зловмисників на суму 200 тисяч, вилучено автомобілі та 10 тисяч доларів США. У березні кримінальну справу направлено до суду.

Також спільними діями слідчо-оперативних груп у Дніпропетровській, Київській областях та Києві проводяться оперативно-розшукові заходи та слідчі дії стосовно трьох небезпечних злочинних угруповань з міжнародними зв’язками, до складу яких входили 17 осіб. Вони не лише збували великі партії наркозасобів, а мали арсенали зброї та готувались до скоєння інших злочинів. Наразі у зловмисників вилучено автівки, майно тощо.

Ліквідовано 92 підпільні нарколабораторії, задокументовано 801 злочин, пов’язаний з притоноутриманням, у 263 таких осередках не тільки вживали, а й виготовляли наркотики. Зокрема, працівниками УБНОН ГУМВС України в Харківській області в обласному центрі затримано місцевого жителя, у якого вилучено 100 грамів амфетаміну. Зловмисник виготовляв наркотики за місцем проживання, у власноствореній нарколабораторії. Під час обшуку оперативники вилучили два два кілограми фосфору та інші компоненти і обладнання для виготовлення психотропу. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» становить 100 тисяч гривень.

Підкреслимо, що органи внутрішніх справ із незаконного обігу вилучили 2,8 тонн наркотичних речовин, психотропних речовин, отруйних і сильнодіючих лікарських препаратів та прекурсорів на загальну суму 55,5 мільйона гривень (в минулому році 31,8 мільйона гривень).

Микола Андреєв неодноразово підкреслював, що наразі існує загроза виникнення в Україні нових видів аналогів психотропних речовин, які наразі не внесено до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Органи внутрішніх справ діють у рамках чинного законодавства і не мають законних підстав для притягнення до відповідальності за обіг таких препаратів, тому за ініціативою Департаментом БНОН направлено лист до Голови Комітету з контролю за наркотиками щодо вивчення проблеми зловживання зазначеними аналогами. Водночас, існує проблема недосконалості законодавства, пов’язана із застосуванням ст. 309 КК України (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту). Слід підкреслити, що МВС України також направлено до Верховної Ради законопроекти щодо зміни у Законі України «Про лікарські засоби», «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» в частині відповідальності за зловживання у сфері обігу лікарськими засобами. Ухвалення змін до законодавства дозволить більш ефективно протидіяти наркозлочинності в Україні.

Враховуючи необхідність громадського обговорення проблем зменшення кримінального тиску на наркоспоживачів, начальник Департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків запропонував представникам засобів масової інформації, громадським організаціям висловити свої пропозиції до антинаркотичного законодавства України на адресу Департаменту, або за «телефоном довіри»

 

Джерело: ДЗГтаМД МВС України


Ключові слова: Наркотики, Украина

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини