В Україні кожна десята іграшка небезпечна для здоров'я

- 26.07.2011 14:09
В Україні кожна десята іграшка небезпечна для здоров'я

В дешевих іграшках виробники заощаджують "на механіці". Жорсткий пластмас, отрывающиеся колеса у машинок - далеко не повний перелік.

Втім, "механіка" - чи не єдине, чим грішать виробники. Хімічний склад фарб, використовуваних при виготовленні іграшок відповідає стандартам ЄС, а відтак - безпечний. Оскільки на території Євросоюзу до 90% всіх іграшок привезені з Китаю, то і якість виробництва в цій країні на досить високому рівні.

20 липня в ЄС вступили в силу нові правила безпеки для дитячих іграшок. Згідно з ним, країни - члени ЄС повинні забезпечувати адекватний рівень контролю безпеки іграшок на зовнішніх кордонах ЄС, а також всередині Союзу. Крім того, відтепер на імпортерів покладається відповідальність за безпеку іграшок.

А що ж Україна? "Стандарти в нашій країні мало чим відрізняються від стандартів в ЄС. Вони практично однакові", - розповіла начальник лабораторії сертифікації іграшок державного підприємства "Укрметртестстандарт" Наталія Казанцева.

Нині збільшені вимоги до маркування іграшок. Обов'язково на етикетці повинна бути розміщена інформація не тільки про виробника іграшки, але і про компанію-представника виробника в конкретній країні. Крім того, обов'язково повинно бути вказано, хто збирав іграшку, дорослі або діти.

"Немає різниці, де купувати іграшку, на ринку, або в спеціалізованому магазині. Головне - наявність дозвільних документів, що гарантують безпеку продукту", - пояснила експерт.

Разом з тим, Світлана, менеджер одного з магазинів з продажу іграшок радить людям купувати продукцію саме в магазинах, оскільки це 100% гарантія якості. "Так, ви можете купити іграшку "з рук", так це обійдеться дешевше, але навряд чи варто довіряти тим документами, які вам представить продавець, навіть якщо вони дуже схожі на оригінальні", - вважає менеджер. На її думку, саме таких неякісних іграшок дуже багато, адже не можна бути впевненим, що не потрапиш на контрабанду. Звідси і низька ціна.

На думку Наталії Казанцевої, в Україні близько 10% іграшок мають механічний дефект, через який їх можна назвати неякісними. "Але ми не єдині, хто досліджує іграшки, тому говорити про якісь конкретні цифри дуже складно", - підкреслила начальник відділу сертифікації іграшок.


Ключові слова: якість іграшок, українські іграшки, де купити якісні іграшки, дитячі іграшки

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини