Непритомність: як надати першу допомогу?

- 07.06.2011 10:00
Непритомність: як надати першу допомогу?

Втрата свідомості - явище поширене. Більше 30% людей хоча б раз у житті стикався з ним. І оскільки кожному з нас довелося або ще доведеться спостерігати непритомність, то незайвим буде дізнатися про способи надання першої допомоги.

Причини непритомності

Давайте спочатку розберемося з тим, що викликає запаморочення. При зовні схожих проявах втрати свідомості, причини непритомності бувають найрізноманітнішими. Вони завжди є тривожним симптомом неблагополуччя в організмі.

Відомо, що в XIX столітті дівчата набагато частіше непритомніли. Причиною ж було загальне носіння корсетів. У гонитві за вузькою талією сідали на голодні дієти і часто доводили себе до знемоги. Як наслідок, професійної хворобою світських пані був "хлороз" - прояв анемії, характерною ознакою якого був блідо-зеленуватий відтінок шкіри. Анемія була головним фоном розвитку непритомних станів.

Фізіологічними причинами непритомностей також можуть бути серцево-судинної і цукрова недостатність, хронічне захворювання легенів, поширене серед курців, порушення роботи серця і ряд інших захворювань. Саме тому при появі перших непритомності слід звернутися до лікаря.

Нерідко непритомність буває викликаний стресовими ситуаціями, часом самими "дріб'язковими": вид крові, медичної голки. Також приводом для непритомності може послужити вагітність, перебування в задушливому приміщенні, крововтрата, тривала нерухомість і перебування в сидячому положенні. Втрата свідомості зазвичай викликана недостачею кисню в головному мозку.

Симптоми непритомності

Характерними ознаками непритомності є нудота, запаморочення, шум у вухах, затемнення та мерехтіння в очах. З'являється слабкість, знижується артеріальний тиск, дихання стає поверхневим. Триває свідомість від декількох секунд до декількох хвилин. Слід зауважити, що свідомість в більшості випадків з'являється у сидячих, що стоять і тих людей. У лежачих він зазвичай не виникає.

Надання першої допомоги

Напад втрати свідомості викликаний звуженням крові до головного мозку. Тому, насамперед, хворого потрібно вкласти в таке становище, щоб ноги були вище тулуба. Відкрийте всі вікна. Послабте комір, а також все, що ускладнює вільне дихання. Дайте понюхати нашатирний спирт, але обережно, щоб він не потрапив на слизові оболонки і тим самим не викликав опік. Обприскайте особа водою. Якщо хворий не приходить у себе протягом декількох хвилин, викликайте "швидку допомогу".

Профілактика

Не слід забувати і про профілактику непритомності. Надзвичайно корисні регулярні фізичні вправи, оскільки вони зміцнюють кровоносні судини і покращують кровообіг. Також незайвими будуть щоденні півгодинні прогулянки на свіжому повітрі. Якщо ви відчуваєте наближення непритомності, глибоко подихайте. Це поліпшить кровообіг у вашому організмі.

Пам'ятайте, що непритомність дуже часто є наслідком серйозних порушень в організмі, тому варто обов'язково проконсультуватися з лікарем. Не відкладайте це, адже тільки ви відповідальні за своє здоров'я.


Ключові слова: профілактика непритомності, як допомогти при непритомності, перша допомога при непритомності

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини