ЄС відмовився від української застави за російський газ

- 03.06.2011 09:33
ЄС відмовився від української застави за російський газ

Євросоюз відмовився від наміру вимагати від України гарантії безперебійного транзиту російського газу. Газета "Московські новини" пише, що Брюссель задовольнявся усними обіцянками Києва, що постачання газу через Україну в Європу ніщо не загрожує. Раніше ЄС вимагав як гарантії від України грошову заставу.

Брюссель, стверджує газета, наполягав на тому, щоб Київ добровільно розмістив в одному з європейських банків фінансовий заставу у розмірі декількох мільярдів доларів. Ці гроші стали б страхуванням на випадок виникнення нових розбіжностей між Україною і Росією в газовій сфері, які вже двічі приводили до збоїв поставок енергоносіїв європейським споживачам. Потім ці вимоги були зняті.

У січні 2006 року через відсутність контракту поставки російського газу в Європу через Україну були скорочені. Три роки потому газова війна між Москвою і Києвом затяглася на три тижні, протягом яких споживачі деяких країн ЄС опинилися без палива в січні.

Контракт на транзит російського газу в ЄС підписаний між "Газпромом" і "Нафтогазом", а клієнти в Європі набувають газ у російського концерну. Фактично у Києва немає ніяких контрактних зобов'язань перед ЄС в газовій сфері.

Газета пише, що Європейці стурбовані новим ціновим суперечкою, який розгорається між Москвою і Києвом.

Вартість газу для України, за прогнозом Міненерго країни, виросте до 400 доларів за тисячу кубометрів в останньому кварталі 2011 року. На думку уряду України, оптимальна для української економіки ціна на російський газ складає 200 доларів за тисячу кубометрів.

Україна вимагає знизити ціну на газ, але Росія не погоджується на це, вимагаючи від Києва пропозицій щодо компенсації. Наприклад, вступу України в Митний союз або приватизації газотранспортної системи країни.


Ключові слова: газ для України, домовленності між Нафтогазом та Газпромом, транзит російського газу в Україну

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Робот-пылесос Xiaomi Robot не подает воду как исправить Если фильтр системы подачи воды загрязнен, его нужно очистить.
- 08.06.2025 15:28
Конфлікт Маска та Трампа: битва у цифровому просторі На початку червня 2025 року інтернет став свідком гучного публічного конфлікту
- 06.06.2025 14:16
Ругань Трампа и Маска: причины, какие будут последствия Конфликт Маска и Трампа: битва в цифровом пространстве
- 06.06.2025 14:15
Чорний шоколад: користь, властивості та вплив на здоров’я Чорним вважається шоколад, до складу якого входить какао-маса, какао-масло та невелика
- 03.06.2025 15:34
Черный шоколад: польза, свойства и влияние на здоровье Черным считается шоколад, в состав которого входит какао-масса, какао-масло и небольшое
- 02.06.2025 15:37
Операція Павутина: як СБУ вивела з ладу стратегічну авіацію РФ У ніч на 1 червня дрони з фур одночасно
- 02.06.2025 11:02
У Кам’янці-Подільському натовп заблокував авто ТЦК У Хмельницькій області стався резонансний інцидент: близько 100 осіб
- 30.05.2025 11:32
Психологічні та фізіологічні аспекти високої схильності до ризику У ході різних досліджень було виявлено, що більш високу схильність до ризику виявляють особи агресивні, які
- 27.05.2025 16:22

Всі новини