Уряд Каддафі запропонував умови закінчення війни

- 26.05.2011 11:44
Уряд Каддафі запропонував умови закінчення війни

Глава уряду Лівії розіслав ряду глав іноземних держав офіційний лист з пропозицією про негайне припинення вогню, переговори з опозицією, амністії обом сторонам конфлікту і підготовці нової конституції країни. Про це в четвер, 26 травня, повідомляє The Independent.

У розпорядження британської газети потрапила копія листа, в якому прем'єр-міністр Лівії аль-Багдаді Алі аль-Махмуді говорить про необхідність закінчення війни, перемир'я з силами опозицію і створення нового уряду, яка відображала б інтереси сучасного суспільства. "Майбутня Лівія буде кардинально відрізнятися від Лівії, яка існувала три місяці тому", - пише аль-Махмуді.

Аль-Махмуді підкреслює, що всім нужденним лівійцям повинна бути надана гуманітарна допомога, незалежно від того, чи знаходяться вони в самій Лівії або за її межами. "Коло насильства повинен змінитися колом возз'єднання. Обом сторонам потрібно знайти в собі сили вийти з кута і піти шляхом спільної згоди", - йдеться у листі глави лівійського уряду.

При цьому в листі прем'єра не згадується роль Муаммара Каддафі в майбутньому країни. Раніше, влада Лівії неодноразово заявляли, що полковник Каддафі буде продовжувати боротьбу. Син лівійського лідера, Сейф аль Іслам говорив про необхідність перебування батька на чолі країни в перехідний період.

Лист лівійського прем'єра послідувала за його зустріччю з генсеком ООН Пан Гі Муном, який закликав до негайного припинення вогню в країні. Спеціальний представник ООН в Лівії Абделила аль-Хатіб обговорив з аль-Багдаді Алі аль-Махмуді ряд умов для початку мирного процесу в країні.

Раніше в ході офіційної зустрічі в середу, 25 травня, президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон обговорили стратегію закінчення лівійського конфлікту. На думку двох глав держав, військове рішення лівійського питання може затягтися на дуже довгий час.

За даними джерел в Білому домі, уряд Кемерона ставить "занадто високу планку" у вирішенні лівійського питання, вимагаючи беззастережної висилки Каддафі з країни для закінчення конфлікту.

Проте, як відзначає The Independent, західні сили, судячи з усього, можуть погодитися на припинення вогню без умови обов'язкового виїзду з Лівії Каддафі.

Військова операція в Лівії почалася 19 березня 2011 року, в ній беруть участь ВПС Франції, Великобританії і США. З 31 березня командування місією здійснює НАТО. Сили Заходу зважилися на участь у збройному конфлікті після відмови Муаммара Каддафі припинити кровопролиття в країні і передати владу Національному перехідному раді.

Заворушення в країні почалися в середині лютого 2011 року і незабаром перейшли в повномасштабну громадянську війну. Країни Заходу і Ліга арабських держав розірвали дипломатичні відносини з урядом лівійського лідера і стали на бік опозиції.


Ключові слова: військові дії в Лівії, Муаммар Каддафі, умови Каддафі щодо закінчення війни, ль-Багдаді Алі аль-Махмуді

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Сильное землетрясение на западе Турции: разрушения, паника и первые последствия Эпицентр землетрясения находился всего в 39 километрах от курортного района Бююкчекмедже
- 23.04.2025 14:20
Землетрус в Турції сьогодні: руйнування та наслідки. 23 квітня 2025 року на західній частині Туреччини стався потужний землетрус магнітудою 6,2, який уже
- 23.04.2025 14:17
США пропонують Україні визнати Крим російським і відмовитись від НАТО: що передбачає "мирний план" Трампа Серед головних вимог — визнання Криму російською територією, офіційна
- 21.04.2025 13:30
Як відсвяткувати День Землі 2025: ідеї, натхнення та користь для планети Кожного року 22 квітня світ відзначає День Землі -міжнародне свято, покликане нагадати людству
- 18.04.2025 13:46
Как оформить субсидию в 2025 году: пошаговая инструкция для украинцев В этом году оформить субсидию стало проще благодаря цифровым сервисам и автоматическому
- 16.04.2025 21:43

Всі новини