Як отримати здоровий хребет
- 26.04.2011 11:58Правильна постава. В царські часи вихованців кадетських корпусів роками муштрували, привчаючи до правильної постави. Завдяки цьому таке явище, як сколіоз, не було тоді настільки поширеним, як зараз. Сьогодні ж дітям ніхто не забороняє сидіти ссутулившись, підібгавши одну ногу під сідницю, закинувши її на іншу, нахилившись вправо або розташувавшись за столом в полулежащем стані. В результаті у 80% школярів вже після перших трьох класів діагностують сколіоз.
Наявність м'язового корсета. У пікові періоди зростання, які припадають на 6-8, а так само 13-14 років скелет людини інтенсивно зростає. І добре, якщо м'язи встигають за ним, а якщо м'язовий корсет відстає в своєму розвитку? Тоді підтримку кісток скелета виконується не повністю, звідси викривлення хребта плавно які переростають у сколіоз. Ось чому так важливо підтримувати зростаючий хребет з допомогою фізичних навантажень, які дає плавання, танці, гімнастика, біг.
Правильний розподіл ваги. Тягати стосу підручників в школу або сумки з супермаркету потрібно правильно. Особливо це стосується тих, хто носить тяжкості не в рюкзаку або ранці, а звалює собі на плече сумку на лямці. При цьому мало хто замислюється над тим, що людина - створення двоноге, а тому в ідеалі навантаження повинна розподілятися на обидві кінцівки. Навантажуючи якусь одну сторону, ми сприяємо зсуву центру тяжіння. В результаті одна кінцівку відчуває велике навантаження, а інша меншу. При цьому навантажена сторона швидше втомлюється, її м'язи скорочуються, і тазостегнові сегменти змінюють своє природне положення. Якщо подібні перекоси повторюються регулярно, то центр ваги зміщується остаточно і розвивається викривлення хребта.
Здоров'я внутрішніх органів. Організм - єдина система. Тому захворювання внутрішніх органів можуть викликати патологічні зміни в хребті. Приміром, запалена нирка може отруювати спинний мозок токсинами і посилати по нервових закінченням патологічні імпульси в ту хребтової зону, яка розташована в безпосередній близькості від неї. У відповідь на ці дії організм реагує спазмом м'язів, тобто з того боку, де розташована хвора нирка, м'язи стискаються, коротшають, деформуючи хребет. В результаті спину зводить, з'являється сильний біль, людина відчуває гострий напад радикуліту. Так що причина болю в спині не завжди пов'язана з переохолодженням або підняттям ваг, як прийнято вважати, іноді це може бути винен запалення сечостатевої системи або, скажімо, кишечника.
Адекватна фізична активність. На думку фахівців, головний ворог хребта - малорухливий спосіб життя. Тривале сидіння призводить до перенапруги поперекового відділу хребта, в результаті чого порушується мікроциркуляція крові. В результаті поперековий відділ недоотримує будівельного матеріалу - вітамінів, мікро-і макроелементів, що призводить до швидкого старіння хребта. Особливо небезпечна так звана комп'ютерна поза, коли людина сидить на сідничних кістках, а на крижах, порушуючи природний вигин поперекового відділу. Таким чином ми штучно створюємо внутрішня напруга, в результаті чого корінці нервових закінчень стискаються і відбувається спазм м'язів.
Ось чому після 8-10 годин перебування в комп'ютерному кріслі багато відчувають наполегливі ниючі болі в області попереку. Уникнути це допоможуть заняття йогою, мануальна терапія, загальний масаж спини, ну і, звичайно ж, рухова активність (відриватися від комп'ютера слід щогодини, влаштовуючи собі 15 хвилинні розминки).
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25