9 причин, через які болить шия
- 15.04.2011 11:54Шийний біль - основна скарга у пацієнтів. Вона зустрічається у будь-якому віці і у усіх осіб, незалежно від поли.
Головні причини його виникнення - остеохондроз і остеоартроз відділу хребта, а також ушкодження м'язів шиї і зв'язок хребта. Часто джерелами болю при цих захворюваннях служать міжхребетні суглоби і диски, а також власні зв'язки хребта і м'яза спини. Шийний біль може пройти самостійно через день. Якщо біль не зменшується, посилюється або поновлюється, то необхідно звернутися до мануального терапевта.
Головні причини болю в шиї:
1. Системні порушення, які можуть привести до болю в шиї, включають анкілозуючий спондиліт (хвороба Бехтерева), ревматоїдний артрит, ревматична поліміалгія, пухлини і інфекції. Найчастіше болі в шиї виникають у жінок.
2. Біль в нижній частині шиї може спостерігатися за ревматичної поліміалгії, хоча багато хто помилково вважає, що при цьому захворюванні біль локалізується тільки в плечах.
3. Розлитий шийний біль спостерігається при фіброміалгії. При обстеженні хворого фіброміалгією виявляють больові точки певної локалізації. Захворювання погано піддається лікуванню.
4. Сильний шийний біль спостерігається також при гострому тиреоїдиті. Гострий тиреоїдит - рідкісне захворювання, він може бути гнійним спостерігається також при сифілісі. Менш інтенсивний біль, збільшення щитовидної залози і дисфагія спостерігаються при підгострому гранулематозному тиреоїдиті.
5. Причиною болю в шиї може бути і депресія.
6. Шийний біль і обмеження рухів голови спостерігаються при менінгіті, субарахноїдальному крововиливі, пухлинах головного мозку і заковтувальному абсцесі.
7. Пухлини шийного відділу хребта зазвичай бувають метастатичними.
8. М'язовий спазм виникає при тривалому статичному фізичному навантаженні (наприклад, при тривалому сидінні за комп'ютером).
9. Гострий м'язовий біль може з'явитися після сну якщо сон протікав в незручному положенні.
Шийний біль дуже часто з'являється через те, що впродовж тривалого часу доводиться тримати голову в самому незручному положенні. Незалежно від способу життя, можна позбавитися від головної причини болю в шиї избавляясь від поганих звичок, роблячи щодня вправи для шиї і правильно організувавши своє робоче місце.
При змінах в шийному і грудному відділах характерні сильні болі в шиї, потилиці. Болі носять постійний, ниючий характер і часто посилюються при певному положенні, особливо при тривалому фізичному навантаженні. Характерні часто запаморочення, нудота, шум у вухах оніміння пальців рук, болі в руках. Іноді навіть можуть виникнути болі в області серця, що провокуються незручною позою. Можуть також з'явитися болі і у верхній частині живота, розлади діяльності органів усього шлунково-кишкового тракту. Хворі часто скаржаться на обмеження рухливості шиї, хрускіт в шиї при повороті голови. В процесі лікування болів в шиї треба використовувати методи як фізичної, так і психологічної дії, а також мануальну терапію.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25