Миші, що співають, загнали вчених в глухий кут

- 11.03.2011 11:29
Миші, що співають, загнали вчених в глухий кут

Дві групи учених прийшли до протилежних висновків щодо природи співу у мишей - як з'ясувалося не так давно, ці гризуни постійно видають звуки в ультразвуковому діапазоні. Обидві роботи опубліковані в журналі PLoS ONE. Коротко дослідження описано на порталі Medical News Today. 

 Миші - як дорослі, так і дитинчата - активно використовують звуки, не чутні людському вуху, для спілкування один з одним. Вивчення цих звуків показало, що вони багато в чому нагадують людське спів. В даний час у фахівців немає єдиної точки зору щодо природи мишачого "щебетання". Частина вчених вважають, що гризуни навчаються правильно видавати звуки у старших тварин, а інші дослідники впевнені, що ця здатність є спадковою. 

 Перша група дослідників працювала з однією лінією мишей. Вчені записували видаючі гризунами звуки і потім аналізували отримані дані. Автори з'ясували, що з віком "щебет" мишей стає більш складним, і зробили висновок, що тварини вдосконалюють свої вміння, навчаючись у старших. 

 Другий колектив учених досліджував дві лінії мишей, які видають відмінно різні звуки через генетичні мутації. Фахівці підкладали мишенят з однієї лінії батькам з іншої лінії, а після того, як тварини виростали, автори записували і аналізували їх "співи". Контрольні мишенята виховувалися власними батьками. Вчені визначили, що мишенята з різних ліній видають звуки, характерні для конкретної лінії, незалежно від того, які миші їх виховували. Автори прийшли до висновку, що визначальним чинником для вироблення характерного "щебетання" є генетика. 

 Дослідники також прокоментували роботи один одного. Вчені з першої групи помітили, що експериментів, проведених їхніми колегами, недостатньо для того, щоб виключати важливість навчання у розвитку вміння 'співати'. Представник другої групи, у свою чергу, заявив, що ускладнення отриманих звуків з віком не можна однозначно пов'язати з навчанням. Цей процес може пояснюватися і генетичними причинами.

 


Ключові слова: досліди з мишами, щебетання мишей, співаючі миші

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Новый год:2025 время перезагрузки и новых надежд Для кого-то это повод подвести итоги, для других – попытка
- 21.11.2024 14:56
Як заброньованому виїхати за кордон? З початком дії воєнного стану в Україні запроваджено обмеження на перетин
- 15.11.2024 13:14
КиївПрайд: скандал через співпадіння з Днем пам’яті жертв Голодомору Співпадіння дат: проблема етики чи випадковість?
- 15.11.2024 12:27
У Чернівцях за клопотанням слідчих поліції взято під варту місцевого наркозбувача Здійснюючи превентивні поліцейські заходи на території міста Чернівці, правоохоронці з
- 08.11.2024 11:46
Дональд Трамп одержал победу 2024 Победа Трампа также привела к усилению позиций
- 06.11.2024 14:48
Психологічна допомога для чоловіків Чому за допомогою звертаються чоловіки
- 31.10.2024 22:58
За допомогу в перетині кордону чоловікам - засудили на 2 роки тюрми Відповідно до вироку Новоселицького районного суду Чернівецького району, двох
- 31.10.2024 11:40
Какие черты лица у мужчин и женщин, которые изменяют? Выяснилось, что изменщиков можно отличить по определенным типичным чертам лица
- 30.10.2024 09:01
Введено спрощений алгоритм переведення військових Новий алгоритм спрощує процедуру переведення військовослужбовців
- 29.10.2024 16:37
Огляд основних воєнних дій в Україні з 21 по 27 жовтня Союзники та партнери підтримують Україну
- 29.10.2024 09:25

Всі новини