Податкова: кого, де, як і за що

- 04.02.2011 12:30
Податкова: кого, де, як і за що

Визначено підстави, порядок та особливості документальних позапланових перевірок. Про це інформує ІА «НАШ ПРОДУКТ» з посиланням на повідомлення прес-служби Державної податкової адміністрації (ДПАУ). «Податковим кодексом більш чітко визначені підстави, порядок та особливості позапланових документальних перевірок», - сказано в повідомленні.

Так, документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу ДПАУ і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених ст. 78 Кодексу. Обмеження у підставах проведення перевірок платників, певні Кодексом, не поширюються на перевірки, які проводяться на звернення такого платника і на перевірки, що проводяться в рамках порушеної кримінальної справи.

Особливістю позапланової документальної перевірки є те, що право на її проведення видається тільки в тому випадку, якщо платнику вручена під розписку копія наказу про проведення документальної позапланової перевірки.

Згідно зі ст. 82 Кодексу, позапланові документальні перевірки не повинні перевищувати: 15 робочих днів - для великих платників податків, 5 днів - для суб'єктів малого підприємництва, 10 днів - для інших платників. Продовження термінів перевірки можливе виключно за рішенням керівника податкового органу, не більше ніж на строк: 10 робочих днів - для великих платників податків, 2 дні - суб'єктів малого підприємництва, 5 днів - для інших платників.

Крім цього, Кодексом передбачена можливість зупинки перевірки великого платника на загальний термін, що не перевищує 30 робочих днів. Разом з тим, у випадках необхідності проведення експертизи, отримання інформації від іноземних державних органів про діяльність платника, завершення судових справ, пов'язаних з платником та відновлення їм втрачених документів перевірка може бути припинена на термін, необхідний для завершення цих процедур.


Нагадаємо нові (додаткові) підстави для проведення документальної виїзної позапланової перевірки, згідно зі ст. 78 НКУ: - якщо платник податку надав до органу ДПС уточнюючий розрахунок з відповідного податку за період, який перевірявся органом податкової служби; - якщо стосовно платника податків подана скарга про неподання ним податковій накладній покупцеві або про порушення правил заповнення податкової накладної, і при цьому такий платник податків не надав пояснень і документального підтвердження на письмовий запит органу ДПС протягом 10 робочих днів з дня його отримання; - якщо отримана інформація про ухилення податковим агентом від оподаткування заробітної плати та інших виплат, які підлягають оподаткуванню, у тому числі внаслідок неукладення трудових договорів, а також здійснення господарської діяльності без держреєстрації.  


Ключові слова: податкова поліція, податковий кодекс

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

М'ясо з кров'ю: чим корисно і кому не можна Людина «приручила» вогонь понад 1,5 млн років тому, проте
- 12.07.2024 15:57
Как составить доверенность за границей украинцам Если вы находитесь за границей и нуждаетесь в оформлении доверенности
- 12.07.2024 15:13
За минулу добу у шахрайську пастку потрапили двоє жителів Чернівців: співробітники поліції розпочали провадження Під час оформлення онлайн-доставки, 33-річна чернівчанка втратила майже 30 тисяч г
- 12.07.2024 14:32
Чим небезпечна спека для здоров'я людини Спекотне літнє сонце не один тиждень поспіль
- 02.07.2024 15:08
Покупка та продаж нерухомості в умовах війни: що треба знати? Незважаючи на тривалий період повномасштабної війни
- 24.06.2024 13:00
Фемініцид - що це? Що вам відомо про фемініцид?
- 20.06.2024 19:25
Зеленський: Путіна потрібно стримати всіма можливими засобами Президент України Володимир Зеленський заявив, що російського
- 15.06.2024 16:18

Всі новини