Кока-Кола Лайт не вказує на етикетці наявність яда - аспартам
- 29.01.2011 11:26Захисники прав споживачів вимагають через суд заборонити продаж «Coca-Cola Light» в Росії, так як на етикетці продукту не вказано наявність потенційно небезпечного для здоров'я цукрозамінника - аспартама. Швидше за все, заборони не буде: «Coca-Cola» просто змусять поміняти етикетки, кажуть юристи.
Міжрегіональна громадська організація споживачів «Відкрите об'єднання споживачів» зажадала через суд заборонити продаж на території Росії «Coca-Cola Light». Виробник напою - компанія «Coca-Cola» - не вказує на етикетці свого продукту інформацію, що в ньому міститься підсолоджувач аспартам, пояснює позивач. «Позов перебуває на розгляді в Кунцевському суді, слухання у справі вже йдуть», - повідомив «Газеті.Ru» представник «Відкритого об'єднання споживачів».
Захисники прав споживачів також направили відповідні запити на ім'я глави Росспоживнагляду Геннадія Онищенка і міністра охорони здоров'я Тетяні Голікової. Коментар компанії «Coca-Cola» отримати не вдалося.
Аспартам
штучний підсолоджувач, замінник цукру (харчова добавка E951). L-аспартил-L-фенілаланін метил, розпадається в організмі людини на метанол і дві протеіногенних амінокислоти: аспарагінову і фенілаланін ....
«Замінник цукру аспартам, розкладаючись в нашому організмі, дає метиловий спирт, який перетворюється на формальдегід. Формальдегід - сильна отрута, офіційно прізнаннний канцерогеном, тобто речовиною, здатним викликати ракові захворювання.
В якості харчової добавки в даний час формальдегід заборонений », - пояснює співробітник Інституту проблем екології і еволюції РАН Георгій Рюриків. Аспартам дозволений до застосування. «Аспартам приблизно в 200 разів солодше цукру, і для його використання в якості підсолоджувача потрібно дуже невелика кількість, набагато менша від тієї дози, в якій він проявляє токсичні властивості», - говорить учений.
Але італійські дослідники кілька років тому прийшли до висновку, що
аспартам - мультіпотенціальний канцерогенний агент, ефект якого настає при вживанні щодня 20 міліграмів на кілограм маси тіла. Це набагато менше рекомендованої щоденної дози, що становить 50 мг / кг в США і 40 мг / кг в Європі.
Перевищити таку дозу, правда, не так-то просто: ті ж 20 мг / кг маси тіла для людини масою 70 кг означають приблизно 133 таблетки синтетичного підсолоджувальних кошти, або 13,3 л коли на день. Тим не менш,
повідомляти про наявність аспартама в продукті виробник за російськими законами зобов'язаний.
Інформація про протипоказання для застосування продуктів, що містять підсолоджувач, повинна бути включена в текст етикетки (листка-вкладиша) споживчої упаковки товарів наступному вигляді: «Протипоказано хворим на фенілкетонурію. Містить джерело фенілаланіну ».
На думку експертів, повністю заборонити продаж напою захисникам споживачів не вдасться. «Є багато тонкощів: міститься в напої саме аспартам, або ж інший подсластілель, або той же аспартам вказаний під іншою назвою? Будуть потрібні експертизи », - говорить президент Гільдії маркетологів Ігор Березін. Швидше за все, в результаті «Coca-Cola» отримає припис усунути порушення, і, можливо, незначний штраф, вважає експерт.
«Якщо компанія самостійно усуне порушення закону, повідомивши на етикетці про наявність аспартама і можливу шкоду для здоров'я, підстав для подальшого обмеження продажів не буде»,
- Говорить партнер адвокатського бюро «Корельський, Іщук, Астаф'єв і партнери» Костянтин Суворов.
«Відкрите об'єднання споживачів» вже судилося з Coca-Cola. Суспільству не сподобалося те, що на етикетці сильногазованого напою частина інформації написана дуже дрібним шрифтом. Це справа розглядається в Басманному суді Москви.
Американська компанія Coca-Cola почала випускати версію Light свого основного напою ще в 1982 році. Зараз напій продається більш ніж в 150 країнах.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25