Створені штучні протеїни, що дозволяють клітинам рости
- 10.01.2011 07:49У рамках робіт, що проводяться за програмою створення нових біологічних систем, дослідники з Прінстонського університету в США, вперше сконструювали штучні протеїни, що дозволяють живим клітинам рости. Автори дослідження говорять, що вони створили органічні послідовності, які в природних умовах не зустрічаються. Самі вчені говорять, що з новими розробками вони самі можуть виконувати роль, яка досі була прерогативою природи.
"У нас є молекулярні машини, які працюють усередині живого організму і роблять це досить добре, навіть незважаючи на те, що вони були створені з нуля в лабораторних умовах і являють собою повністю штучні гени. Крім того, наше відкриття дозволяє стверджувати, що молекулярні набори , необхідні для життя, не обмежені лише тими генами і протеїнами, що присутні в природі ", - говорить Майкл Хечта, професор хімії в Прінстоні.
За словами Хечта, у них в лабораторії були сконструйовані синтетичні протеїни з штучних складових, які не відриваються від живої клітини, а застосовуються нею для зростання. У створених синтетичних протеїнах закодовані в біологічній формі повністю штучні гени. У рамках своїх експериментів, прінстонськие вчені створили бактерій, які мають у своїй структурі синтетичні протеїни.
"Можна говорити, що ця робота являє собою значний крок вперед в області синтетичної біології та штучному виробництві біологічних елементів, які не існують в природних умовах", - говорить він.
Хечта говорить, що їх робота також являє собою ще один крок на шляху до створення штучного життя, яка має унікальні хіміко-біологічними властивості. "Наша робота показує, що створення штучного життя - це не така далека перспектива, як може здатися багатьом", - говорить учений.
За словами фахівця, до цих пір практично всі роботи в області синтетичної біології були сконцентровані на реорганізації існуючих "будівельних цеглинок" природних організмів, тоді як сьогоднішнє досягнення працює на більш низькому рівні - рівні макромолекул, причому ці біологічні сполуки також конструюються не по природному, а по хіміко-синтетичному принципом.
Дослідники говорять, що їм також вдалося відстежити хіміко-біологічні процеси, що відбуваються між природним організмом (бактерією) і синтетичними протеїнами. У кінцевому підсумку, відзначають вчені, ці знання повинні привести не тільки до створення синтетичних протеїнів для людей, але й допоможуть у лікуванні невиліковних на сьогодні захворювань.
Зараз дослідники з Прінстона зайняті створенням своєрідного каталогу штучних протеїнів, які можуть стати будівельними елементами майбутніх штучних організмів, наприклад бактерій, які ліквідують нафтові розливи або розкладають небезпечні хімікати, поширені в навколишньому середовищі. Поки ж створений штучний протеїн складається із сотні амінокислот, що робить його досить компактним - більша частина природних протеїнів мають більш довгі ланцюжки
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25