Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

- 04.01.2011 14:22
Новий закон про захист персональної інформації вступив у силу

Набрав чинності закон про захист персональних даних, який правозахисники називають кроком до обмеження свободи слова і свободи доступу до інформації.

Верховна Рада прийняла цей закон у червні минулого року.

Правозахисні організації закликали президента Віктора Януковича відстрочити введення закону в дію, а Гельсінська спілка називав його "вагомим кроком для побудови тоталітаризму" в Україну.

Виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Володимир Яворський вважає, що цей закон "зв'язує руки", в першу чергу, журналістам.

У новому законі, цитує правозахисника ВПС, під "персональними даними" розуміють будь-яку інформацію, яка дозволяє ідентифікувати особистість, аж до назви імені та прізвища.

При цьому журналістам, каже правозахисник, дозволяють збирати загальнодоступну інформацію про особу, але не дозволяють її поширювати без письмової згоди цієї особи.

Яворський вважає, що поширення будь-якої інформації про будь-яку особу тепер можна буде зупинити, а також покарати журналіста чи редакції за розголошення персональних даних.

"У Європейському законодавстві є чіткий принцип, що преса, наприклад, може поширювати будь-яку персональну інформацію про публічний особі, якщо суспільство цього вимагає. В Україні буде неможливо тепер поширити персональну інформацію щодо президента або іншої особи, тому що потрібно буде його згода", - зазначає правозахисник.

У той же час автори закону, серед яких Міністерство юстиції, кажуть, що приймаючи закон, Україні адаптується до європейського законодавства.

Вони нагадують, що Україна взяла зобов'язання ратифікувати і ввести конвенцію про захист персональних даних.

Новий закон вимагає створення Державного реєстру баз персональних даних усіма підприємствами та організаціями незалежно від форм власності.

Фактично всі вони повинні стати власниками баз персональних даних і зареєструвати їх.

Закон передбачає також створення уповноваженого державного органу з захисту персональних даних, якому надається право вільного доступу до будь-яких приміщень, де зберігається або проводиться обробка персональних даних.

На фото - сніговик


Ключові слова: захист інформації, закон

Коментарі (0)
Додати свій коментарій:
*Ім'я:
E-mail:
*Коментарій:
Символів залишилося: із
Підтвердіть, що Ви людина 
Відповідь - одне слово на тій же мові, що й питання.
Відповідь на питання «скільки» - число
Нову загадку, будь-ласка

Другие новости:

Чернівчанка відповідатиме перед судом за використання підробленого посвідчення водія Документ з ознаками підробки поліцейські вилучили у 26-річної кермувальниці
- 06.12.2022 11:57
Цена Старлинк в мире и в Украине, сравнение. Как заказать Starlink из Украины? Сравнение цен на Старлинк по странам, как заказать из Украины
- 03.12.2022 09:09
6 грудня Укрпошта вводить в обіг нові поштові марки «Зброя Перемоги» Марковий аркуш «Зброя Перемоги» складатиметься з
- 02.12.2022 10:56
Біженці в Польші будуть оплачувати проживання з 1 березня 2023 року З 1 березня 2023 року у Польщі планують запровадити оплату для тих
- 01.12.2022 17:21
ДП Документ відтепер у Вроцлаві Прийом громадян на паркінгу біля ТЦ "Marino", Paprotna, 7
- 01.12.2022 12:14
За минулу добу дізнавачі поліції Буковини розпочали два кримінальні провадження за фактами шахрайств Зокрема, 57-річний чоловік звернувся до правоохоронців із заявою, про те
- 30.11.2022 17:54
Україна отримає 75 мільйонів доларів від компанії Джеффа Безоса Amazon Web Services (Amazon AWS, дочірнє підприємство Amazon
- 30.11.2022 13:05
Як покращити інтимне життя після 40 років? Пораду людям старше 40 років на тему покращення інтимного
- 29.11.2022 14:39

Всі новини