Перепланування квартири - що дозволено, а що ні?
- 22.12.2010 12:30Перепланування під час ремонту: що можна і чого не можна
[Перепланування під час ремонту: що можна і чого нельзяФото з: http://www.mosproect.ru/img/img_2.jpg]
Перепланування під час ремонту роблять все частіше і частіше. І це зрозуміло, адже типові квартири часто бувають незручні або не пристосовані до конкретних потреб сім'ї. Але якщо раніше, ремонтуючи квартиру, політ фантазії її мешканців обмежувався вибором шпалер, то зараз в бажанні зробити щось оригінальне, їх заносить занадто, що не тільки карається штрафами, але може виявитися небезпечним для самих мешканців. При цьому багато помилок при переплануванні люди роблять від нерозуміння, до чого може привести той чи інший вид ремонтних робіт.
Знесення перегородок між кімнатами, кімнатою і кухнею або між ванною і туалетом стає найпопулярнішим видом перепланування. І жителі, і, на жаль, багато майстрів, які виконують такі роботи, вважають, що тільки несучі стіни не можна чіпати, а от з іншими можна робити все, що завгодно. Але це не зовсім так! Дійсно, несучі конструкції чіпати не можна, так як це може призвести до серйозних деформацій та руйнувань. Особливо це повинні запам'ятати і врахувати ті, хто живе в 9-поверхових панельно-каркасних будинках, тому що в таких будинках майже всі перегородки - несучі. Але справа в тому, що і з ненесучими стінами потрібно обходитися вкрай обережно і ось з якої причини. По-перше, зносити їх потрібно тільки з дозволу відповідних органів нагляду, а, по-друге, робити це слід, тільки вирізаючи стіну алмазним диском. А руйнувати її ударним способом, як це роблять частіше за все, категорично не можна, тому що порушуються сусідять перегородки.
Зараз дуже модно прибирати стіну між кухнею і житловою кімнатою, але мало хто знає, що робити це можна, тільки якщо у вас в кухні стоїть електроплита. У випадку ж з газовою плитою таке перепланування забороняється робити з техніки протипожежної безпеки. Якщо раніше суміщений санвузол вважався недоліком, то нині, навпаки, їх часто об'єднують. Але ось в панельних і блокових будинках в робити це небажано, тому що там встановлені санкабіни, які є цілісною конструкцією. Так що, якщо ви безумовно бажаєте зробити таке перепланування, то вам потрібно буде знайти спеціалізовану організацію, за допомогою якої можна буде знести перегородку між ванною кімнатою та туалетом. Точно так само існують обмеження на розширення ванної за рахунок коридору або підсобних приміщень, наприклад, коморі або гардеробної. Робити це можна за умови, що у сусідів знизу аналогічна планування квартири. За рахунок житлової кімнати розширити санвузол можна за умови, що під ванну буде відведено не більше 25 відсотків площі цієї кімнати. Але є й одна умова - ваша ванна не повинна знаходитися над сусідської кухнею.
Крім того, при перебудові санвузла потрібно пам'ятати, що стояки каналізації переносити не можна. Всі інші інженерні мережі переносити можна, але робити це повинні тільки відповідні служби, а не випадкові люди, яких ви запросили для ремонту. І, якщо електроплиту ви можете в межах кухні пересунути самі, то, наприклад, перенесення газових труб може привести до небажаних наслідків для під'їзду, самовільна неправильна установка розетки у ванній кімнаті - до короткого замикання і ураження струмом, а несанкціоноване додавання батарей опалення може спровокувати появу проблем з опаленням і циркуляцією повітря на інших поверхах у ваших сусідів.
Є свої особливості при заміні вікон. Так, нове вікно повинне мати ту ж конфігурацію, що і колишній, особливо якщо воно виходить на центральні вулиці міста, тому що не можна порушувати зовнішній фасад будівель. Зараз багато хто намагається зробити «французьке вікно», тобто, об'єднати лоджію і кімнату, таким чином, збільшивши площу приміщення. Але така переробка може призвести до деформації конструкцій, тому що плита лоджії не розрахована на батареї опалення та вага меблів, яка буде встановлена на отриманій площі. Навіть перенесення виходу на лоджію з одного приміщення в інше треба робити з урахуванням особливостей конкретної квартири і залежно від типу стін. Багато проблем при ремонті виникає через вентиляції. Про необхідність вентиляції знають усі і, начебто, розуміють це. Але при ремонтах та перепланування з вентиляційними шахтами звертаються довільно, не замислюючись, що буде відбуватися з усією системою після таких перебудов. Причому, якщо ви живете на нижніх поверхах, потрібно бути особливо уважними і акуратними, інакше в квартирах верхніх поверхів вся система вентиляції може просто завалитися.
Самовільні несанкціоновані перепланування загрожують не тільки технологічними наслідками, а й проблемами з законом. Крім виплати штрафу, величина якого залежить від розміру перепланування, тих, хто в ході ремонту порушив закон, може чекати і суд. У таких випадках суд, залежно від особливостей ремонту, може прийняти рішення повернути все в колишній вигляд або зобов'язати узаконити роботи, виконані в ході перепланування, і отримати дозвіл від відповідних органів. До речі такі дозволи потрібні навіть на ті види перепланувань, які не ведуть до жодних технологічних проблем.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25
- 28.10.2024 15:00