Як лікувати нежить? Народні поради
- 27.11.2010 17:31Лікування нежиті народними засобами - перед використаннм порадтеся злікарем!
Нежить - знайоме всім і дуже неприємне захворювання
Воно повністю позбавляє нас нюху, заважає міцно спати, нормально спілкуватися, сприяє зниженню апетиту і працездатності. Осінь - час, коли підхопити нежить дуже легко. Існує безліч способів боротьби з цією недугою. При цьому багато хто воліє лікування нежиті народними засобами. Лікарські препарати від нежитю часто сушать порожнину носа, викликають відчуття печіння, а лікування нежиті народними засобами звичайно не викликає таких побічних симптомів.
Корисне масло
Лікування нежиті народними засобами ефективно, якщо застосовувати з цією метою ментолова масло. Його потрібно закопувати в ніс протягом дня по три - п'ять крапель. Добре одночасно з закапуваннями змащувати цим маслом лоб і віскі. Можна змішувати ментолова масло з камфорним в рівних пропорціях і виконувати ті ж дії. Корисно також закапувати в ніс суміш екстракту багна з рослинним маслом. Для приготування цієї суміші потрібно змішати одну частину екстракту багна і дев'ять частин рослинного масла. Суміш проварити, а потім помістити в розігріту духовку на кілька хвилин. Капати в ніс протягом дня по дві - три краплі.
Цибуля, часник і йод
Лікування нежиті народними засобами швидше дасть результати, якщо почати його якомога раніше. При самих перших симптомах нежиті рекомендується випити півсклянки води, попередньо додавши туди п'ять крапель йоду. Про нежиті після цього можна буде і не згадувати. Ефективні при перших ознаках нежитю цибулю і часник. Корисно порізати дрібно цибулину і вдихати носом її пари протягом декількох хвилин. Повторювати процедуру до чотирьох разів на день. Можна також потовкти часник, намочити в ньому ватку і покласти ватний тампон з часником в ніс на кілька хвилин.
Теплові процедури
Лікування нежиті народними засобами передбачає і прогрівання. Особливо підійде такий спосіб лікування нежиті маленьким дітям. Потрібно зшити невеликий мішечок, бажано з натуральної тканини. Наповнити його потрібно крутий пшоняною кашею. Каша повинна бути теплою. Мішечок слід покласти на ніс так, щоб він закривав гайморові пазухи. Тримати його треба, поки каша не охолоне. Повторювати процедуру протягом дня досить часто. Таким де чином можна прогрівати ніс звареним круто яйцем. Поки яйце не охолоне, його прикладають до гайморові пазухи.
Краплі від нежитю
Дітям також підійде таке лікування нежиті, як закапування в ніс. Малюкам найкраще капати в ніс свіжовичавлені соки моркви або червоного буряка, які досить ефективні у боротьбі з нежиттю. Також малюкам можна закопувати в ніс соки кімнатних рослин - алое або каланхое. Закапувати потрібно по три - п'ять крапель в кожну ніздрю чотири - п'ять разів на день. Після закапування потрібно добре помасажувати крила носа.
Промивання носа
Для цього можна приготувати такий склад. На склянку води розвести п'ять крапель йоду і чотири чайні ложки харчової соди. Цим складом потрібно полоскати ніс до двох разів на день. Вода при цьому повинна бути теплою. Можна промивати ніс також трохи підсоленою водою або з додаванням невеликої кількості настоянки календули або евкаліпта.
Лікувальна лазня
Дуже корисно, щоб позбутися від цієї недуги, добре пропотіти. Тому в лазні потрібно натерти крижі тертої редькою з медом і сіллю. Ще краще, якщо змішати її навпіл з хріном. Після лазні потрібно випити три чашки гарячого липового або ромашкового чаю з соком з кислих ягід.
Коментарі (0)
Другие новости:
- 21.11.2024 14:56
- 15.11.2024 13:14
- 15.11.2024 12:27
- 08.11.2024 11:46
- 31.10.2024 11:40
- 30.10.2024 09:01
- 29.10.2024 16:37
- 29.10.2024 09:25